Lamisil DermGel

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Consumer Health GmbH
Veiklioji medžiaga: Terbinafinas
Stiprumas: 10mg/g

Lamisil DermGel yra priešgrybelinis vaistas. Jis naikina odos ligas sukeliančius grybelius.

Lamisil DermGel gydomos grybelių sukeltos odos ligos:

pėdų epidermofitija, kirkšnių epidermofitija, kūno (lygiosios odos) trichofitija;

įvairiaspalvė dedervinė*.

*žr. apibūdinimą apačioje

Kaip žinoti, kad Jums yra kuri nors iš aukščiau išvardytu grybelinių infekcijų?

Pėdų epidermofitija. Ši liga apima tik pėdas, dažniausiai abiejų kojų. Paprastai pažeidžiami tarpupirščiai, tačiau pažeidimas gali apimti ir skliautą, padą ar kitas pėdos dalis. Dažniausiai grybelių pažeista oda įtrūksta ir pleiskanoja, tačiau gali atsirasti ir nedidelis patinimas, pūslelių bei šlapiuojančių opelių. Lamisil DermGel geliu patariama gydyti tarpupirščių pažeidimą.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), būtina kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel NETINKA. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos Lamisil tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Kirkšnių epidermofitija. Ši liga apima tas vietas, kuriose oda raukšlėjasi, ypač jei ji drėgna. Dažniausiai ligos židiniai lokalizuojasi kirkšnyse bei vidiniame šlaunų paviršiuje. Paprastai pažeidžiama dešinė ir kairė pusė, tačiau jų pažeidimas dažniausiai būna skirtingo stiprumo. Liga gali išplisti į blauzdas, sėdmenis ar skrandžio sritį. Ligos židinių gali atsirasti ir kitų vietų odos raukšlėse, pvz., po krūtimis, pažastyse ir kt.

Sergant šia liga minėtose odos vietose atsiranda dėmelių su aiškiais kraštais, gali atsirasti ir pūslelių. Pažeidimas niežti.

Lygiosios odos trichofitija. Liga gali pažeisti bet kurią odos vietą, tačiau dažniausiai apima galvą, kaklą, veidą ar rankas. Pažeistą odą išberia rausvomis apvalios formos dėmėmis. Pažeidimas gali pleiskanoti ir niežtėti.

Įvairiaspalvė dedervinė. Ligos apimtoje odoje atsiranda pleiskanotų dėmių, kurios dėl pigmento išnykimo pabąla. Saulėje dėmės išryškėja, kadangi jas supanti oda įdega normaliai. Paprastai liga pažeidžia liemenį, kaklą bei rankas ir po kelių mėnesių gali atsinaujinti, ypač būnant karštame ore arba prakaituojant.

Jeigu įtariate, kad susirgote odos grybeline infekcija, reikia kreiptis į gydytoją, arba vaistininką, prieš vartojant Lamisil DermGel.

Lamisil DermGel. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Lamisil DermGel kremą reikia vartoti tinkamai. Laikykitės žemiau pateiktų nurodymų.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), reikia kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel NETINKA. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos Lamisil tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Vartojimo būdas

Suaugusiems žmonėms

Lamisil Derm Gel gali būti vartojamas 1 kartą per parą.

Vartojimo būdas

Nuvalyti ir nusausinti pažeidimą ir jį supančią odą, nusiplauti rankas.

Atsukti tūbelę (jeigu vaisto vartojama pirmą kartą, reikia dangtelio smaigaliu pradurti tūbelės membraną).

Švelniai paspauskite tūbelę, kad pažeidimą ir aplink jį esančią odą pateptumėte plonu gelio sluoksniu.

Vaistą švelniai įtrinti į odą.

Užsukti tūbelės dangtelį.

Nusiplauti rankas, kad grybelių nuo jų nepatektų ant nepažeistos odos ar kitų žmonių.

Geliu patepus, grybelių pažeistas odos raukšles galima uždengti marlės tamponu, ypač nakčiai. Tokiu atveju kiekvieną kartą reikia naudoti švarų tamponą.

Kiek laiko ir kokiu dažniu vartoti Lamisil DermGel?

Pažeistą odą Lamisil DermGel tepkite pagal šiuos nurodymus:

Pėdų epidermofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.

Kirkšnių ar pėdų epidermofitija ir lygiosios odos trichofitija: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.

Įvairiaspalvė dedervinė: tepti vieną kartą per dieną vieną savaitę.

Lamisil DermGel reikia vartoti savaitę net tuo atveju, jeigu po kelių dienų ligos simptomai palengvėja. Paprastai jie pradeda lengvėti po kelių gydymo parų, tačiau tuo atveju, jeigu vaisto vartojama nereguliariai arba gydymas nutraukiamas prieš laiką, liga gali atsinaujinti.

Odos pažeidimas pradeda mažėti per kelias paras, tačiau visiškai išgyja tik praėjus vienai kitai savaitei po infekcijos išnaikinimo, kartais net po 4 savaičių. Lamisil DermGel veikia ir baigus visą vienos savaitės gydymo ciklą, todėl būklė gerėja ir po jo vartojimo nutraukimo.

Jeigu per 2 savaites nuo gydymo pradžios liga nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Kad gydymas būtų veiksmingesnis

Kad gydymas būtų veiksmingesnis, pažeidimą būtina reguliariai nuvalyti ir nuplauti. Pažeistos vietos nereikėtų įdrėksti, nors ji gali niežėti, kadangi tokiu atveju ji vėl pažeidžiama, todėl gali sulėtėti gijimas arba išplisti infekcija.

Kadangi grybeliais galima užkrėsti kitus žmones, todėl būtina naudotis atskirais rankšluosčiais ir drabužiais, neduoti jų kitiems. Be to, juos reikia dažnai skalbti, kad būtų galima apsisaugoti nuo pakartotino užsikrėtimo.

Pavartojus per didelę Lamisil DermGel dozę

Jeigu Jūs per apsirikimą Lamisil DermGel gelio nurysite arba jeigu jo nuris kitas žmogus, kreipkitės į gydytoją, kad jis patartų, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Lamisil DermGel

Pamiršę geliu pažeidimą patepti įprastiniu laiku, patepkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jeigu prisiminsite tik atėjus kitos dozės vartojimo laikui, užtepkite tik vieną dozę, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Lamisil DermGel geliu būtina gydytis tinkamai, kadangi įprastiniu laiku odos netepant, liga gali atsinaujinti.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *