Laticort (1mg/g) (2)

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmaceutical Works Jelfa S.A.
Veiklioji medžiaga: Hidrokortizonas
Stiprumas: 1mg/g
Grupė: Dermatologiniai susirgimai, Receptiniai

Hidrokortizono butirato kremas priklauso vidutinio stiprumo kortikosteroidų grupei. Tai – sintetinis gliukokortikoidas, vidutiniškai mažinantis uždegimą, niežulį bei alergiją.

Pavartotas lokaliai preparatas sutraukia kraujagysles, todėl mažėja uždegiminio skysčio ir leukocitų išėjimas iš kraujagyslių ir limfagyslių. Kremas gerai įsiskverbia į raginį odos sluoksnį ir jo poveikis trunka ilgai. Patekęs į kraujotaką medikamentas metabolizuojamas kepenyse ir išsiskiria su šlapimu (didžioji dalis – junginių su gliukurono rūgštimi pavidalu, maža dalis – nepakitusio) bei šiek tiek su tulžimi. Hidrokortizono butiratas intensyviau prasiskverbia per odą tuo atveju, jei tepamos gležnos odos raukšlės ar veido oda, jei odos epitelis pažeistas arba oda apimta uždegimo. Preparato prasiskverbia daugiau ir tuo atveju, jei medikamento vartojama dažnai arba tepamas didelis odos plotas. Per jaunų žmonių odą hidrokortizono butirato prasiskverbia daugiau negu per suaugusių žmonių.

LATICORT 0,1 ( kremu lokaliai gydomas įvairių priežasčių, ypač alergijos, sukeltas poūmis arba lėtinis neinfekcinis vidutinio sunkumo arba sunkus eksudacinis odos uždegimas, dėl kurio atsiranda nuolatinis niežulys arba hiperkeratozė ir kuris yra jautrus gliukokortikoidų poveikiui, seborėjinis bei atopinis dermatitas, alerginė kontaktinė egzema, daugiaformė eritema, diskoidinės raudonosios vilkligės sukelti odos pažeidimai, plokščioji raudonoji kerpligė, ruplėtoji kerpligė, įsisenėjusi žvynelinė.

Paprastai pažeistą odą pirmiausia pradedama gydyti LATICORT 0,1 ( kremu. Kai oda pradeda pleiskanoti ir tampa sausa, vartojama tepalo.

Pakuotė ir jos turinys

Tūbelė, kurioje yra 15 g kremo.

Laticort (1mg/g) (2). Vartojimas

Dozavimas ir vartojimo metodas

Ne dažniau kaip 1 – 2 kartus per dieną ant pažeistos odos reikia užtepti ploną sluoksnį kremo.

Preparato vartoti po sandarinamuoju tvarsčiu negalima. Ilgiau kaip dvi savaites be pertraukos medikamento vartoti draudžiama. Veido odą galima tepti ne ilgiau kaip savaitę.

Per savaitę galima suvartoti ne daugiau kaip 1 tūbelę kremo.

Vyresnius kaip 2 metų vaikus vaistu galima gydyti tik gydytojo nurodymu.

Vaiko veidą tepti draudžiama.

Pavartojus per didelę LATICORT dozę

Medikamento perdozavimo simptomai (pabrinkimai, padidėjęs kraujospūdis, imuninės sistemos susilpnėjimas) pasireiškia, jei ilgą laiką kremu tepamas didelis odos plotas. Pasireiškus bet kokiems perdozavimo simptomams, būtina kreiptis į gydytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *