Latira

0
+0 -0

Gamintojas: S.C. ROMPHARM COMPANY S.R.L.
Veiklioji medžiaga: Latanoprostas, Timololis
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

Vaistas Latira vartojamas padidėjusiam akispūdžiui (spaudimui akies viduje) gydyti.

Šis vaistas yra dviejų veikliųjų medžiagų latanoprosto (prostaglandino darinys) ir timololio maleato (beta adrenoblokatorius) derinys.

Akies viduje susidaro vandeningas skystis. Iš akies jis nuteka atgal į kraujotaką ir tokiu būdu palaiko reikiamą spaudimą akies viduje. Sutrikus skysčio nutekėjimui iš akies, padidėja akispūdis.

Beta adrenoblokatoriai pasižymi akispūdžio mažinimu, nes sumažina akyje susidarančio skysčio kiekį. Prostaglandinas skatina skysčio nutekėjimą.

Latira vartojamas:

padidėjusiam akispūdžiui sumažinti sergant atviro kampo glaukoma (kurios metu dėl padidėjusio akispūdžio pažeidžiamas regimasis nervas);

padidėjusiam akispūdžiui sumažinti tiems pacientams, kuriems gydymas vien lokalaus poveikio beta adrenoblokatoriais arba prostaglandinais nepakankamai veiksmingas.

Latira. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvus): vienas lašas į pažeistą akį kartą per parą.Jeigu vartojate papildomai dar kitų lašų akims, juos reikia lašinti praėjus mažiausiai 5 minutėms po arba prieš Latira lašinimą.Vartojimo instrukcija

Nusiplaukite rankas ir patogiai atsisėskite arba atsistokite.

Atsukite išorinį apsauginį buteliuko dangtelį.

Smiliumi švelniai patraukite žemyn pažeistos akies apatinį voką.

Laikykite buteliuko viršūnėlę prie akies, bet jos nepalieskite. Švelniai paspauskite buteliuką,kad vienas lašas nukristų į akį. Užsitikrinkite, kad nepaspausite buteliuko pernelyg stipriai ir ne daugiau kaip vienas lašas pateks į akis.

Atleiskite apatinį voką.

Įsilašinus Latira pirštu užspauskite vidinį akies kampądvi minutes.Tai apsaugos nuo vaisto patekimo į organizmą. Jei gydytojas nurodė, pakartokite vaisto lašinimą į kitą akį. Jei vaisto lašas į akį nepataikė, įlašinkite antrą kartą.

Užsukite buteliuko dangtelį.Pavartojus per didelę Latira dozę

Per daug lašų patekus į akis gali prasidėti akies sudirginimas ir paraudimas. Nedelsiant pasitarkite su gydytoju, jeigu Jūs arba kas nors kitas apsirikę nurijo vaisto arba jeigu Jūs pavartojote daugiau lašų negu nurodyta.

Šio vaisto pakuotės lapelį turėkite su savimi, jeigu Jūsų gydytojui prireiktų daugiau apie jį sužinoti. Gydytojas nuspręs, ką reikia toliau daryti.Pamiršus pavartoti Latira

Užmiršus įsilašinti Latira, kitą dozę reikia lašinti įprastu laiku. Negalima viršyti vieno lašo paros dozės į pažeistą akį. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti Latira

Nepasitarę su gydytoju nenustokite arba nepertraukite Latira vartojimo.Jeigu Latira vartojate nereguliariai arba jeigu dažnai pamirštate vartoti, Jūsų gydymas gali būti nesėkmingas.Padidėjęs akispūdis (spaudimas akies viduje) gali pažeisti regimąjį nervą ir pabloginti Jūsų regėjimą. Galimas apakimas. Padidėjusį akispūdį Jūs galite vos jausti. Ligą gali diagnozuoti (nustatyti) tik akių ligų gydytojas, atlikęs tyrimą. Jei Jūsų akispūdis padidėjęs, reikia reguliariai atlikti akių tyrimus, kartu matuojant akispūdį. Mažiausiai akispūdį reikia tirti kas 3 mėnesius. Regėjimo aštrumą ir regimojo nervo funkcijos tyrimus reikia atlikti mažiausiai vieną kartą per metus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *