Lekoklar XL

0
+0 -0

Gamintojas: Lek Pharmaceuticals d.d.
Veiklioji medžiaga: Klaritromicinas
Stiprumas: 500mg
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

Veiklioji LekoklarXL medžiaga yra klaritromicinas. Jis yra antibiotkas, priklausantis vaistų grupei, vadinamai makrolidais. Antibiotikai vartojami bakterijų, kurios gali sukelti užkrečiamąsias ligas, augimui stabdyti.

LekoklarXL yra modifikuoto atpalaidavimo plėvele dengtos tabletės, kas reiškia, kad veiklioji medžiaga yra lėtai atpalaiduojama iš tabletės, todėl ją Jūs turėsite gerti tik kartą per parą.

LekoklarXL yra vartojamas nuo klaritromicinui jautrių bakterijų sukeltų užkrečiamųjų ligų, tokių, kaip:

  • viršutinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos (ryklės uždegimas, ir nosį supančių kaulų ertmių uždegimas, t. y. sinusitas).
  • apatinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos (bronchitas, plaučių uždegimas).

Lekoklar XL. Vartojimas

Lekoklar XL vartokite tiksliai taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams vaisto paros dozė yra viena 500 mg tabletė, išgeriama kartu su maistu. Tabletes reikia vartoti užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Jeigu užkrečiamoji liga sunki, paros dozę galima padidinti iki dviejų 500 mg tablečių. Parastai gydymas trunka 7-14 parų.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Lekoklar XL tabletės yra nerekomenduojama jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Lekoklar XL turi būti nevartojamas pacientams, kurių inkstai labai pažeisti (kreatinino klirensas mažesnis negu 30 ml/min.). Lekoklar XL negalima padalyti į dvi lygias dalis, norint sumažinti doze. Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali būti vartojamos iš karto veikliąją medžiagą atpalaiduojančios klaritromicino tabletės.

Jeigu manote, kad Lekoklar XL tablečių sukeliamas poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Pavartojus per didelę Lekoklar XL dozę

Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) iš karto nurijote daug tablečių, nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar praneškite savo gydytojui. Vaisto perdozavimas tikriausiai sukels virškinimo trakto sutrikimą. Perdozavimas taip pat gali sukelti bet kurį įprastinį Lekoklar XL šalutinį poveikį.

Pamiršus pavartoti Lekoklar XL

Praleidus dozę, ai ik prisiminsite išgerkite įprastinę dozę ir toliau vaisto vartokite taip, kaip anksčiau. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Lekoklar XL

Nenutraukite Lekoklar XL vartojimo savo nuožiūra, net jeigu jaučiatės geriau. Yra svarbu tablečių vartoti tiek laiko, kiek Jums nurodė gydytojas, priešingi atveju infekcija gali pasikartoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *