Leponex (25mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Novartis Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Klozapinas
Stiprumas: 25mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Leponex priklauso vaistų, vadinamų preparatais nuo psichozės, grupei. Šiais vaistais gydomi specifiniai psichikos sutrikimai, pvz., psichozė.

Leponex skiriama žmonėms, sergantiems šizofrenija, kuriems kiti vaistai nepadėjo. Šizofrenija yra protinė liga, kuri paveikia Jūsų mąstymą, savijautą ir elgesį. Šiuo vaistu gydomi žmonės, kurie jau vartojo mažiausiai du kitus antipsichozinius vaistus, įskaitant vieną iš naujesnių atipinių antipsichozinių vaistų, skirtų šizofrenijai gydyti ir šie buvo neefektyvūs, arba tie, kurie netoleruoja kitų antipsichozinių vaistų dėl nepageidaujamo poveikio.

Leponex taip pat skiriama Parkinsono liga sergantiems pacientams, kuriems yra psichikos sutrikimų ir kitoks gydymas nepadeda.

Leponex (25mg). Vartojimas

Leponex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Privalote griežtai laikytis nurodymų, kaip ir kada vartoti vaistą, taip pat svarbu, kad nekeistumėte dozės ir nenutrauktumėte Leponex vartojimo, jeigu nenurodė gydytojas. Jei Jūs esate 60 metų amžiaus ar vyresni, gydytojas gali pradėti gydymą mažesne vaisto doze ir palaipsniui ją didinti, siekiant išvengti nepageidaujamų poveikių (žr. 2 skyrių).

Jei skirtos dozės vartojant šio stiprumo tabletę gauti neįmanoma, reikiamą dozę galima gauti vartojant tiekiamas šio vaisto kitokio stiprumo tabletes.

Šizofrenijos gydymas

Dažniausiai gydyti pradedama nuo 12,5 mg (pusės 25 mg tabletės) vieną ar du kartus pirmąją dieną. Antrą parą reikia gerti 25 mg vieną ar du kartus per parą. Tabletes nurykite užgerdami vandeniu. Jeigu vaistas toleruojamas gerai, gydytojas per kitas 2-3 savaites paros dozę gali laipsniškai didinti 25-50 mg, tačiau paros dozė negali būti didesnė kaip 300 mg. Vėliau, jei reikia, paros dozę kas pusę savaitės arba (pageidautina) kas savaitę galima didinti 50-100 mg. 

Įprastinė veiksminga Leponex dozė yra 200-450 mg per parą. Padalyta paros dozė išgeriama per kelis kartus. Kai kuriems žmonėms gali prireikti didžiausios 900 mg dozės per parą. Jei vartojate didesnę nei 450 mg dozę per parą, gali padidėti šalutinių poveikių (ypač priepuolių) rizika. Visuomet vartokite mažiausią Jums paskirtą vaisto dozę. Paprastai padalyta paros dozė suvartojama ryte ir vakare, tačiau gydytojas Jums tiksliai pasakys kaip Jums vartoti vaisto paros dozę. Jei vaisto vartojate tik 200 mg dozę per parą, ją galite išgerti kaip vienetinę dozę vakare. Jei Leponex vartojama tam tikrą laikotarpį ir poveikis yra geras, gydytojas gali bandyti mažinti dozę. Leponex gydoma mažiausiai šešis mėnesius.

Parkinsono liga sergančių pacientų sunkių psichikos sutrikimų gydymas

Dažniausiai gydyti pradedama nuo 12,5 mg (pusės 25 mg) tabletės, geriamos vakare, paskui dozė laipsniškai didinama po 12,5 mg ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Tabletes nurykite užgerdami vandeniu. Antrosios gydymo savaitės pabaigoje dozė negali būti didesnė kaip 50 mg. Jei padidinus vaisto dozę Jums pasireiškė alpimas, svaigimas ar sumišimas, tolesnis dozės didinimas turi būti sustabdytas arba atidėtas. Siekiant išvengti šių simptomų, pirmąją gydymo savaitę Jums bus matuojamas kraujospūdis.

Įprastinė veiksminga dozė yra 25-37,5 mg per parą, paprastai ji geriama vieną kartą vakare. Didesnė kaip 50 mg dozė per parą gali būti skiriama tik išskirtiniais atvejais. Kai kuriems žmonėms gali prireikti didžiausios 100 mg dozės per parą. Visuomet vartokite mažiausią įprastinę Jums skiriamą vaisto dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Leponex dozę?

Jei Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią skubiosios pagalbos skyrių.

Vaisto perdozavimo simptomai:

Mieguistumas, nuovargis, energijos trūkumas, sąmonės praradimas, koma, sumišimas, haliucinacijos, sujaudinimas, nerišli kalba, sustingę galūnės, drebančios rankos, apopleksijos smūgiai (priepuoliai), padidėjęs seilėtekis, išsiplėtę akių vyzdžiai, neryškus matymas, žemas kraujospūdis, kolapsas, greitas ar nereguliarus širdies plakimas, paviršutiniškas ar pasunkėjęs kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti Leponex 

Jei pamiršote išgerti dozę, kitą išgerkite iš karto prisiminę. Jei jau laikas vartoti kitą dozę, pamirštosios negerkite, o kitą gerkite nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Svarbu prisiminti, kad, nepavartoję Leponex ilgiau kaip 48 valandas, kuo greičiau turite kreiptis į gydytoją.

Nustojus vartoti Leponex

Negalima nutraukti gydymo Leponex be gydytojo sutikimo, nes gali pasireikšti vaisto nutraukimo reakcijos, tokios kaip prakaitavimas, galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys), vėmimas ir viduriavimas.

Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš anksčiau nurodytų požymių, nedelsdami pasakykite gydytojui, kadangi tinkamai negydant gali pasireikšti ir sunkesnių šalutinių reiškinių.

Visi anksčiau buvę požymiai gali atsinaujinti. Norint nutraukti gydymą, rekomenduojama vaisto dozę laipsniškai mažinti po 12,5 mg per vieną ar dvi savaites. Gydytojas Jums patars kaip sumažinti Jūsų dienos dozę. Gydytojas turės patikrinti Jūsų sveikatos būklę, jei staiga nustojote vartoti Leponex. Jei gydytojas nuspęs atnaujinti gydymą Leponex ir po paskutinės Leponex dozės suvartojimo bus praėję daugiau kaip 2 paros, pradinė dozė bus 12,5 mg.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *