LETHE [Ferranelles]

0
+0 -0

Gamintojas: Laboratorios León Farma, S.A.
Veiklioji medžiaga: Drospirenonas, Etinilestradiolis

LETHE yra kontraceptinės tabletės, kurios vartojamos norint apsisaugoti nuo nėštumo.

Kiekvienoje iš 24 rausvos spalvos tablečių yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų moteriškų hormonų, kurie vadinami drospirenonu ir etinilestradioliu.

Keturiose baltos spalvos tabletėse veikliųjų medžiagų nėra ir jos vadinamos placebo tabletėmis.

Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra du hormonai, vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.

LETHE [Ferranelles]. Vartojimas

Kiekvienoje plokštelėje yra 24 rausvos spalvos veikliosios tabletės ir 4 baltos spalvos placebo tabletės.

Dviejų skirtingų spalvų LETHE tabletės yra išdėstytos tam tikra seka. Plokštelėje yra 28 tabletės.

Vartokite po vieną LETHE tabletę kasdien, jeigu reikia, užgerdama nedideliu vandens kiekiu. Tabletes galite vartoti valgant arba be maisto, bet jas reikia vartoti kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu laiku.

Nesumaišykite tablečių. Pirmąsias 24 dienas reikia gerti rausvos spalvos tabletes, o paskutiniąsias 4 dienas – baltos spalvos tabletes. Tada reikia iš karto pradėti gerti tabletes iš naujos plokštelės (24 rausvos spalvos tabletes, o vėliau – 4 baltos spalvos tabletes). Pertraukos tarp tablečių iš dviejų plokštelių vartojimo daryti nereikia.

Dėl skirtingos tablečių sudėties pirmiausia būtina išgerti tabletę, esančią viršutiniame kairiajame plokštelės kampe, o vėliau kiekvieną dieną vartoti po vieną tabletę iš eilės. Kad vartotumėte teisingai, laikykite ant plokštelės rodykle nurodytos krypties.

Plokštelės paruošimas

Kad būtų lengviau stebėti, yra 7 lipdukai su 7 savaitės dienomis kiekvienai LETHE plokštelei. Pasirinkite lipduką, ant kurio pirmiausia pažymėta diena, kurią Jūs pradedate vartoti tabletes. Pavyzdžiui, jeigu pradedate vartoti trečiadienį, naudokite lipduką, ant kurio pirmiausia pažymėta „T“ (trečiadienis).

Užklijuokite lipduką plokštelės viršuje, kur yra užrašyta „Uždėkite etiketę čia“ taip, kad pirmoji diena būtų virš tabletės, pažymėtos „1“. Tada kiekviena diena bus pažymėta virš kiekvienos tabletės ir Jūs galėsite matyti, ar išgėrėte tam tikrą tabletę. Rodyklė nurodo kryptį, kuria reikia vartoti tabletes.

Per 4 dienas, kuriomis gersite baltos spalvos placebo tabletes (placebo dienomis), turi prasidėti kraujavimas (kuris vadinamas vartojimo nutraukimo kraujavimu). Jis paprastai prasideda antrąją arba trečiąją parą po paskutiniosios rausvos spalvos LETHE tabletės išgėrimo. Kai tik išgersite paskutiniąją baltos spalvos tabletę, turite pradėti gerti tabletes iš kitos plokštelės, nepriklausomai nuo to, ar baigėte kraujuoti. Tai reiškia, kad tabletes iš kiekvienos plokštelės pradėsite gerti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas kiekvieną mėnesį turi prasidėti tomis pačiomis dienomis.

Taip vartojant LETHE, nuo nėštumo būsite apsaugota ir per 4 dienas, kuriomis vartosite placebo tabletes.

Kada galima pradėti vartoti tabletes iš pirmosios plokštelės?

Jei per praėjusį mėnesį nevartojote jokių hormoninių kontraceptikų

Pradėkite vartoti LETHE pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmąją menstruacijų dieną). Jeigu pradėsite vartoti LETHE pirmąją menstruacijų dieną, iš karto būsite apsaugota nuo nėštumo. Be to, galite pradėti gerti tabletes 2-5 ciklo dienomis, bet tada pirmąsias 7 dienas reikės naudoti papildomas apsisaugojimo nuo nėštumo priemones (pvz., prezervatyvą).

Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių hormoninių kontraceptikų, sudėtinio kontraceptinio makšties žiedo ar transderminio pleistro

Geriausia, kad pradėtumėte vartoti LETHE kitą dieną po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių paskutiniosios veikliosios tabletės išgėrimo (po paskutiniosios tabletės, kurioje yra veikliųjų medžiagų), bet ne vėliau kaip kitą dieną po pertraukos be tablečių baigus anksčiau vartotas kontraceptines tabletes (arba po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių paskutiniosios neveikliosios tabletės). Pradedant vartoti vietoj sudėtinio kontraceptinio makšties žiedo ar transderminio pleistro, laikykitės gydytojo nurodymų.

Keičiant vien tiktai progestagenų metodą (vieno progestageno tabletės, injekcijos, implantai arba progestageną atpalaiduojanti vartojimo į gimdą sistema)

Vieno progestageno tabletes galite pakeisti kada norite (implantą arba vartojimo į gimdą sistemą jų pašalinimo dieną, injekcijas – tą dieną, kai turėtų būti leidžiami), bet visais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas rekomenduojama naudoti papildomas kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvą).

Po nėštumo nutrūkimo

Laikykitės savo gydytojo nurodymų.

Po gimdymo

LETHE galima pradėti vartoti nuo 21 iki 28 dienos po gimdymo. Jeigu pradedate vėliau kaip 28 dieną, pirmąsias 7 LETHE vartojimo dienas turite naudoti barjerinį metodą (pvz., prezervatyvą).

Jeigu po gimdymo prieš (vėl) pradėdama vartoti LETHE turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti, kad nepastojote arba palaukti iki kitų menstruacijų.

Jeigu žindote kūdikį ir norite (vėl) pradėti vartoti LETHE po gimdymo

Žr. skyrelį „Žindymo laikotarpis“.

Paklauskite savo gydytojo, ką daryti, jeigu abejojate, kada pradėti vartoti.

Ką daryti pavartojus per didelę LETHE dozę?

Pranešimų, kad išgėrus per daug LETHE tablečių pasireikštų sunkus pažeidimas, negauta.

Tačiau jeigu iš karto išgėrėte daug tablečių, gali atsirasti pykinimo ir vėmimo simptomai. Paauglėms gali prasidėti kraujavimas iš makšties.

Jeigu pavartojote per daug LETHE tablečių arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti LETHE

Paskutiniosios 4 tabletės ketvirtoje plokštelės eilutėje yra placebo tabletės. Jeigu pamiršote išgerti vieną iš šių tablečių, tai neturės reikšmės LETHE patikimumui. Pamirštąsias placebo tabletes išmeskite.

Jeigu pamiršote išgerti rausvos spalvos veikliąją tabletę (1-24 tabletės plokštelėje), turite elgtis taip, kaip nurodyta toliau.

Jeigu vėluojate išgerti tabletę mažiau kaip 12 valandų, nuo nėštumo apsaugantis veikimas nesusilpnėja. Išgerkite tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, o vėliau gerkite tabletes įprastu laiku.

Jeigu vėluojate išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, nuo nėštumo apsaugantis veikimas gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė pastojimo rizika.

Susilpnėjusios apsaugos nuo nėštumo rizika būda didžiausia pamiršus rausvos spalvos tabletę plokštelės pradžioje arba pabaigoje. Todėl turite laikytis išvardytų taisyklių (taip pat žr. diagramą).

Praleista daugiau kaip viena tabletė iš plokštelės

Kreipkitės į gydytoją.

Praleista viena tabletė 1-7 dienomis (pirmoji eilutė)

Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau tabletes vartokite įprastu laiku ir kitas 7 dienas imkitės papildomų atsargumo priemonių, pvz.: naudokite prezervatyvą. Jeigu paskutiniąją savaitę prieš praleidžiant tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

Praleista viena tabletė 8-14 dienomis (antroji eilutė)

Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Kontraceptinis poveikis nesusilpnėja ir papildomų atsargumo priemonių nereikia.

Praleista viena tabletė 15-24 dienomis (trečioji eilutė)

Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj to, kad gertumėte baltąsias placebo tabletes, esančias plokštelėje, jas išmeskite ir iš karto pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės (bus skirtinga pradžios diena).

Menstruacijos (vartojimo nutraukimo kraujavimas) greičiausiai prasidės antrosios plokštelės pabaigoje (vartojant baltos spalvos placebo tabletes), bet vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali atsirasti nežymus tepliojimas arba į menstruacijas panašus kraujavimas.

Taip pat galite nebevartoti rausvos spalvos veikliųjų tablečių ir iš karto pradėti gerti 4 baltos spalvos placebo tabletes (prieš pradėdama gerti placebo tabletes pasižymėkite dieną, kurią pamiršote išgerti tabletę). Jeigu norite pradėti vartoti tabletes iš naujos plokštelės tą pačią dieną, kaip ir visada pradėdavote, placebo tabletes gerkite trumpiau nei 4 dienas.

Jeigu laikysitės vienos iš šių dviejų rekomendacijų, vis dar būsite apsaugota nuo nėštumo.

Jeigu pamiršote išgerti kurią nors tabletę iš plokštelės, o placebo tablečių vartojimo dienomis kraujavimas neprasideda, tai gali rodyti, kad pastojote. Tokiu atveju prieš pradėdama naują pakuotę kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti vėmimo arba sunkaus viduriavimo atveju?

Jeigu vartojant rausvos spalvos tabletes, vėmėte per pirmąsias 3-4 valandas po tabletės išgėrimo arba labai viduriuojate, kyla rizika, kad veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis organizme. Tai panašu, lyg būtumėte pamiršusi pavartoti tabletę. Po vėmimo arba viduriavimo turite kiek galima greičiau nedelsdama išgerti kitą rausvos spalvos tabletę iš atsarginės plokštelės. Jeigu įmanoma, išgerkite tabletę per 12 valandų, praėjusių nuo įprasto tabletės gėrimo laiko. Jeigu tai neįmanoma arba praėjo daugiau kaip 12 valandų, darykite taip, kaip patariama skyrelyje „Pamiršus pavartoti LETHE“.

Menstruacijų atitolinimas: ką turite žinoti?

Nors tai daryti nerekomenduojama, tačiau galima atitolinti Jūsų menstruacijas nevartojant baltos spalvos placebo tablečių iš ketvirtosios eilutės ir iš karto pradedant gerti LETHE tabletes iš naujos plokštelės ir ją baigiant. Vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali atsirasti nedidelis arba į menstruacijas panašus kraujavimas. Baikite gerti šios antrosios plokštelės tabletes išgerdama 4 baltos spalvos tabletes iš ketvirtosios eilutės. Tada pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės.

Prieš nutardama atitolinti menstruacijas, galite kreiptis patarimo į savo gydytoją.

Pirmosios menstruacijų dienos pakeitimas: ką turite žinoti?

Jeigu tabletes vartosite pagal rekomendacijas, Jūsų menstruacijos visada prasidės placebo tablečių vartojimo dienomis. Jeigu šia dieną norite pakeisti, tai galite padaryti sumažindama dienų, kuriomis vartojamos placebo tabletės (kada geriamos baltos spalvos tabletės), skaičių (bet šių dienų skaičiaus niekada negalima didinti – placebo tabletės visada turi būti vartojamos ne ilgiau 4 dienų!). Pavyzdžiui, jeigu placebo tabletes pradedate gerti penktadienį, o norite pakeisti į antradienį (t. y. paankstinti trimis dienomis), pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės trimis dienomis anksčiau nei įprastai. Šiuo laikotarpiu gali neprasidėti vartojimo nutraukimo kraujavimas, bet gali pasireikšti tepliojimas arba į menstruacijas panašus kraujavimas.

Jeigu abejojate, kaip tai padaryti, kreipkitės į savo gydytoją.

Jeigu norite nutraukti LETHE vartojimą

LETHE vartojimą galite baigti kada panorėjusi. Jeigu nenorite pastoti, kreipkitės į savo gydytoją, kad patartų apie kitus veiksmingus apsisaugojimo nuo nėštumo būdus. Jeigu norite pastoti, nutraukite LETHE vartojimą ir palaukite menstruacijų prieš mėgindama pastoti. Tada bus lengviau apskaičiuoti laukiamo gimdymo datą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *