Lipofundin MCT/LCT 20%

0
+0 -0


Veiklioji medžiaga: Trigliceridai, vidutinės grandinės, Sojų aliejus, rafinuotas
Grupė: Receptiniai, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

Lipofundin MCT/LCT 20 % yra balta pieno konsistencijos sterili emulsija. Lipofundin MCT/LCT 20% vartojamas, kai reikia aprūpinti organizmą riebalais, įskaitant nepakeičiamąsias riebalų rūgštis.

Lipofundin MCT/LCT 20 % skiriama pacientams, kuriems reikalingas papildomas maitinimas, kai pacientas negali maitintis natūraliu būdu arba natūrali mityba yra nepakankama. Lipofundin MCT/LCT 20 % sudėtyje esantys riebalai yra maisto produktai, teikiantys organizmui energiją ir aprūpina būtinomis maisto medžiagomis bei nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis.

Emulsija vartojama į veną (infuzijos būdu).

Lipofundin MCT/LCT 20%. Vartojimas

Lipofundin MCT/LCT 20% vartojamas lašinant į veną kaip mitybos programos dalis. Emulsijos dozę ir infuzijos greitį nustato gydytojas. Preparato paros dozė nustatoma pagal individualius organizmo poreikius ir kūno svorį.

Lipofundin MCT/LCT 20% paprastai vartojamas vieną savaitę. Šis preparatas gali būti vartojamas ir ilgesnį laiką, jeigu Jūsų gydytojas nusprendė, kad tai būtina. Tokiu atveju Jūsų organizmo būklė bus atidžiai sekama.

Suaugusieji ir mokyklinio amžiaus vaikai

1-2 g riebalų kilogramui kūno svorio per parą. Tai atitinka 5-10 ml Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos kilogramui svorio per parą.

Naujagimiai

2-3 g (ne daugiau kaip 4 g) lipidų kilogramui kūno svorio per parą. Tai atitinka 10-15 (ne daugiau kaip 20) ml Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos kilogramui kūno svorio per parą.

Naujagimiai, ypač neišnešioti ar hipotrofiški, nesugeba pilnai įsisavinti trigliceridų ir lipidų, todėl nereikėtų vartoti didžiausios dozės, kartu reikia rūpestingai stebėti trigliceridų ir riebiųjų rūgščių kiekį. Intervalo tarp paros infuzijų pabaigoje neturi būti hiperlipemijos.

Kūdikiai ir ikimokyklinio amžiaus vaikai

1-3 g lipidų kilogramui kūno svorio per parą. Tai atitinka 5-15 ml Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos kilogramui kūno svorio per parą.

Infuzijos greitis

Infuzija turi būti kuo lėtesnė. Pimąsias 15 minučių infuzijos greitis neturi viršyti 0,05-0,1 g lipidų kilogramui kūno svorio per valandą. Tai atitinka 0,25-0,5 ml emulsijos kilogramui kūno svorio per valandą.

Didžiausias infuzijos greitis

Iki 0,15 g lipidų kilogramui kūno svorio per valandą. Tai atitinka iki 0,75 ml Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos kilogramui kūno svorio per valandą.

Atitinkamai lašinti ne daugiau kaip 0,25 lašo kilogramui kūno svorio per minutę.

Vadinasi, 70 kg sveriančiam pacientui didžiausias infuzijos greitis – maždaug 50 ml/val. ar 18 lašų/min.

Infuzijos greitį mažinti pacientams, kurių nepakankama mityba, ir vaikams.

Rekomenduojama parinkti tokį infuzijos greitį, kad planuojama paros dozė būtų suvartota per 24 val. arba ne greičiau kaip per 16 val.

Vartojimo metodas ir trukmė

Vartoti į veną.

Lipidų emulsija lašinama į periferinę veną, taip pat galima vartoti atskirai į periferinę veną kaip sudedamąją bendro parenterinio maitinimo dalį.

Infuzinės sistemos filtrai turi būti pralaidūs lipidams.

Jei lipidų emulsijas tenka infuzuoti kartu su aminorūgščių ir angliavendenių tirpalais, “Y” ar apeinamoji jungtis turi būti kuo arčiau paciento.

Jei lipidų emulsija bus infuzuojama pro “Y” ar apeinamąją jungtį kartu su kitais tirpalais, ypač tais, kuriuose yra vaistų, reikia atkreipti dėmesį į suderinamumą. Vartoti ypač atsargiai, jei kartu infuzuojamame tirpale yra dvivalenčių katijonų (pvz. kalcio).

Infuzuoti tik kambario temperatūros emulsiją.

Dažniausiai Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos vartojimo trukmė, kai maitinama tik parenteraliai, yra 1-2 savaitės. Jei ir toliau būtinas parenterinis maitinimas lipidų emulsija, Lipofundin MCT/LCT 20% infuzinės emulsijos galima skirti ilgiau tik atidžiai stebint pacientą.

Pavartojus per didelę Lipofundin MCT/LCT 20% dozę

Perdozavus arba per greitai lašinant Lipofundin MCT/LCT 20% gali pasireikšti riebalų pertekliaus sindromas, kuriam būdingi šie simptomai: per didelis riebalų kiekis kraujyje, karščiavimas, riebalų sankaupos kepenyse ar kituose organuose, kepenų pabrinkimas, kurį kartais gali lydėti gelta, blužnies pabrinkimas, sumažėja raudonųjų kraujo ląstelių, baltųjų kraujo ląstelių bei trombocitų kiekis, kraujo krešėjimo sutrikimai, raudonųjų kraujo ląstelių irimas bei kiti kraujo ląstelių pakitimai, sutrikusi kepenų funkcija ir sąmonės netekimas.

Ženkliai perdozavus riebalų emulsijos, gali pasireikšti acidozė (kai Jūsų kraujyje per daug rūgščių medžiagų).

Jeigu infuzijos metu pasireiškia kuris nors iš aukščiau paminėtų simptomų, Lipofundin MCT/LCT 20% infuziją reikia nutraukti. Infuzija negali būti atnaujinta, kol iš organizmo nebus pašalintas riebalų perteklius ir kol Jūsų organizmo būklė neatsistatys iki normalios. Tokiu atveju reikia koreguoti riebalų paros dozę. Jums bus skirtas reikalingas gydymas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *