Lisinopril Actavis (20mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Actavis hf.
Veiklioji medžiaga: Lizinoprilis
Stiprumas: 20mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Lisinopril Actavis priklauso vaistų, vadinamų AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriais, grupei. Jie plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį, todėl širdis gali lengviau varinėti jomis kraują.

Lisinopril Actavis vartojamas gydyti:

padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją),

simptominį širdies nepakankamumą – būklę, kai širdis nepajėgia išpumpuoti tiek kraujo, kiek organizmui reikia,

širdies priepuolį (ūminį miokardo infarktą), dėl kurio gali susilpnėti širdis,

inkstų ligas, susijusias su cukriniu diabetu ir padidėjusiu kraujospūdžiu.

Lisinopril Actavis rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 16 metų amžiaus išskirtinai tik padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti

Lisinopril Actavis (20mg). Vartojimas

Lisinopril Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Dozavimas yra individualus ir svarbu, kad Jūs vartotumėte šį vaistą taip, kaip paskirta. Pradinė ir ilgalaikė palaikomoji dozė parenkama atsižvelgiant į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate ir kitų vaistų. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Padidėjęs kraujospūdis: įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Įprastinė ilgalaikė dozė yra 20 mg kartą per parą.Vaikai ir paaugliai (6-16 metų amžiaus), turintys aukštą kraujospūdį: Tikslią dozę Jūsų vaikui nustatys gydytojas. Dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio:

Vaikams, sveriantiems nuo 20 iki 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 2,5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 20 mg dozės, geriamos kartą per parą.

Vaikams, sveriantiems daugiau nei 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 40 mg dozės, geriamos kartą per parą.

Lisinopril Actavis nerekomenduojamas jaunesniems nei 6 metų vaikams ar vaikams, turintiems sunkių problemų su inkstais.Simptominis širdies nepakankamumas: įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg kartą per parą. Ilgalaikė dozė yra 5–35 mg kartą per parą.Po širdies priepuolio: įprastinė rekomenduojama dozė pirmąsias dvi paras yra 5 mg kartą per parą, vėliau – 10 mg kartą per parą.Inkstų ligos, susijusios su cukriniu diabetu: įprastinė dozė yra 10 mg arba 20 mg kartą per parą.Inkstų funkcijos sutrikimas: gydytojas gali Jums ar Jūsų vaikui paskirti mažesnę dozę.Nurykite tabletę užsigerdami vandeniu. Šį vaistą vartokite kasdien tuo pačiu metu. Lisinopril Actavis galima vartoti prieš valgį arba po jo.Jei manote, kad Lisinopril Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kuo greičiau pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.Pradedant gydymą ir (arba) keičiant dozę, gali prireikti dažniau lankytis pas gydytoją. Net jei jaučiatės gerai, šių apsilankymų negalima praleisti. Gydytojas pasakys, kas kiek laiko reikia pas jį apsilankyti.Pavartojus per didelę Lisinopril Actavis dozęJei išgėrėte šio vaisto daugiau negu reikia (perdozavote), nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Perdozavus gali labai sumažėti kraujospūdis, dėl to galite jausti lengvą apsvaigimą ir galvos sukimąsi. Be to, gali pasireikšti dusulys, per dažnas arba per retas pulsas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija), nerimas, kosulys.Pamiršus pavartoti Lisinopril ActavisNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Toliau laikykitės įprasto dozavimo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *