LORANS (1mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Medochemie Ltd, Factory A-Z
Veiklioji medžiaga: Lorazepamas
Stiprumas: 1mg

Jūsų vaistas yra vadinamas LORANS. Likusioje pakuotės lapelio dalyje jis yra vadinamas lorazepamu ar lorazepamo tabletėmis. Tabletėse yra lorazepamo

Veiklioji medžiaga yra lorazepamas. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai benzodiazepinais. Lorazepamas mažina nerimą ir vartojamas trumpalaikiam sunkaus, paciento veiklą ribojančio ar didelę kančią sukeliančio, nerimo ir nerimo sukeltos nemigos gydymui. Jis taip pat gali būti vartojamas kaip raminamasis vaistas prieš netrukus atliekamą dantų ar chirurginę operaciją.

LORANS (1mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Lorazepamo tabletės turi būti nuryjamos užsigeriant stikline vandens.

Didelė dozė prieš miegą gali sukelti apsnūdimą ar svaigulį kitą dieną („pagirių efektas“), ypač jeigu Jūs miegate nepakankamai (reikalingas maždaug 7 - 8 valandų trukmės miegas) (žr. skyrių „Vairavimas ir mechanizmų valdymas“)

Jeigu Jums lorazepamo paskirta nuo nerimo ar miego problemų, gydymas paprastai trunka nuo kelių parų iki 4 savaičių, įskaitant dozės mažinimą palaipsniui gydymo pabaigoje. 

Suaugę žmonėms (vyresni kaip 18 metų)

Nerimas: pradinė dozė yra 0,5 mg. Ji vartojama 2 - 3 kartus per parą. Ji gali būti padidinta iki 2,5 mg (palaikomoji dozė). Paros dozę galima padalyti į 2 ar 3 vienkartines dozes, suvartojamas per kelis kartus dienos metu arba ją galima išgerti kaip vienkartinę dozę vakare, po valgio praėjus 4 valandoms ir likus pusei valandos prieš einant į lovą. Jūsų gydytojas nurodys, kaip dažnai turite gerti savo tablečių. 

Turi būti neviršijama didžiausia paros dozė, t. y. 2,5 mg.

Nerimo sukelta nemiga: įprastinė pradinė dozė yra 1 mg prieš einant miegoti. Ji gali būti padidinta iki 1 – 2 mg prieš einant miegoti.

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar operacinį dantų gydymą: įprasta dozė yra 2 – 4 mg. Ji išgeriama likus vienai ar dviems valandoms iki operacijos. 

Senyviems pacientams ir tokiems, kuriems yra kepenų ar inkstų sutrikimų, gali būti skiriamos mažesnės dozės: įprastinė pradinė dozė yra maždaug pusė įprastinės suaugusio žmogaus dozės. Jūsų gydytojas pažiūrės, kaip Jūs reaguojate į vaistą ir prireikus pakeis dozę. 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Lorazepamo turi būti nevartojama vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams, išskyrus toliau nurodytus gydymo atvejus.

Jaunesni kaip 6 metų amžiaus vaikai

Jaunesni kaip 6 metų amžiaus vaikai lorazepamu turi būti negydomi.

6 – 12 metų amžiaus vaikai

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar dantų gydymo procedūras: įprasta dozė yra 0,5 mg – 1 mg, atsižvelgiant į vaiko svorį (turi būti neviršijama 0,05 mg/kg kūno svorio dozė), suvartojama iki operacijos likus ne mažiau kaip vienai valandai.

13 – 18 metų amžiaus paaugliai

Dozavimas prieš chirurginę operaciją ar dantų gydymo procedūras: įprasta dozė yra 1 mg – 4 mg, suvartojama iki operacijos likus vienai – dviems valandoms.

1 mg tabletes galima perlaužti į dvi lygias dozes. Kiekvienoje pusėje tabletės yra 0,5 mg lorazepamo. 2,5 mg tabletes galima perlaužti į dvi lygias dozes. Kiekvienoje pusėje tabletės yra 1,25 mg lorazepamo.

Jūsų gydytojas gali pakoreguoti dozę, kad ji Jums tiktų, atsižvelgiant į Jūsų reakciją ir kaip toleruojate tabletes. Daugiau gali paaiškinti Jūsų gydytojas. Visada laikykitės gydytojo nurodymų

Ką daryti pavartojus per didelę LORANS dozę?

Jūs turite nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos, t. y. arba kviesti savo gydytoja, arba vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pats (pati) nevairuokite – paprašykite draugo ar kaimyno, kad jus pristatytų, arba kvieskite greitąją pagalbą. Visada pasiimkite su savimi vaisto talpyklę, net jeigu ji tuščia. Tokiu atveju gydytojas sužinos, ko Jūs išgėrėte. 

Lengvais atvejais galimas apsnūdimas, protinis sumišimas ir apatija, sunkesniais atvejais gali pasireikšti kalbėjimo sunkumai, neaiški tarsena, gremėzdiškumas ar netvirtumas, sumažėjęs raumenų tonusas, svaigulys ir pusiausvyros bei koordinacijos netekimas.

Pamiršus pavartoti LORANS

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu esate gydomas nuo nerimo ir nuo pamištos išgerti dozės praėjo ne daugiau kaip 3 valandos, Jūs turite ją išgerti, kai tik prisiminėte, ir toliau laikytis įprasto dozavimo. Jeigu praėjo daugiau negu 3 valandos, nesijaudinkite, tiesiog gerkite kitą tabletę kada reikia.

Jeigu esate gydomas nuo miego sutrikimų, tabletę gerkite tik jeigu po to galėsite miegoti 7 ar 8 valandas.

Kol vartojate LORANS

Lorazepamo tabletės gali paveikti Jūsų susikaupimą ir sukelti apsnūdimą dienos metu.

Išgėrę lorazepamo kai kurie senyvi pacientai gali jausti svaigulį ir jiems gali grėsti nugriuvimas. 

Jums gali išsivystyti tolerancija lorazepamui. Po kelių savaičių gydymo palankus poveikis gali tapti mažiau akivaizdus. 

Jeigu Jums paskirta lorazepamo ilgiau negu 4 savaitėms, retkarčiais Jūsų gydytojui gali reikėti paimti kraujo mėginius, kad patikrinti Jūsų kraują ir kepenis. Lorazepamas retkarčiais gali paveikti kepenų funkciją ar Jūsų kraują.

Priklausomybė nuo lorazepamo gali pasireikšti po užsitęsusio gydymo. Lorazepamo tabletės paprastai yra išrašomos trumpam gydymo kursui, nuo kelių dienų iki keturių savaičių, įskaitant dozės mažinimą gydymo pabaigoje. Tai sumažina galimybę tapti priklausomu nuo lorazepamo ar kentėti nuo nemalonių padarinių, kai nutraukiate jo vartojimą. Daugiau informacijos pateikiama tolesniame skyriuje „Nustojus vartoti LORANS“. 

Nustojus vartoti LORANS

Baigus paskirtą gydymą lorazepamu gydytojas nuspręs, ar Jums reikalingas tolesnis gydymas.

Lorazepamo tablečių skaičius ir jų vartojimo dažnumas turi būti visada mažinamas laipsniškai, prieš Jums visiškai nutraukiant jų vartojimą. Tai leis Jūsų organizmui įprasti būti be lorazepamo ir sumažins nemalonių efektų galimybę, kai Jūs nutrauksite minėto vaisto vartojimą. Jūsų gydytojas nurodys, kaip tai padaryti. 

Kai nutrauksite lorazepamo vartojimą, jums gali pasireikšti nutraukimo simptomai, tokie, kaip galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, depresija, nerimavimas, galvos svaigimas, šleikštulys, viduriavimas, apetito stoka, sumišimas, irzlumas, susijaudinimas, drebulys, skrandžio ir/ar raumenų skausmas, širdies ritmo pokyčiai, trumpalaikis atminties netekimas, kūno temperatūros padidėjimas ir prakaitavimas. Jums gali sugrįžti gydymo pradžioje buvęs miego sutrikimas. Jeigu pasireiškia bet kurie iš minėtų požymių, jie paprastai ilgai netrunka. Jeigu Jus kamuoja bet kuris iš šių požymių, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Nenutraukite lorazepamo vartojimo staigiai. Jums gali atsirasti daug sunkesnių nutraukimo požymių, tokių, kaip realybės jausmo praradimas, netikrumo ir atskyrimo nuo gyvenimo jausmas, nesugebėjimas jausti emocijų. Kai kuriems pacientams yra buvęs kojų ir rankų nutirpimas ar dilgčiojimas, vėmimas, spengimas ausyse, trūkčiojimai, matymas ar girdėjimas neesančių dalykų, traukuliai, padidėjęs jautrumas lytėjimui, garsams ir šviesai. Jeigu Jums yra bet kuris iš šių požymių, nedelsiant pasikonsultuokite su savo gydytoju. 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *