Magnegita

0
+0 -0

Gamintojas: Biokanol Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Gadopenteto rūgšties dimeglumino druska
Stiprumas: 500mikromol/ml
Grupė: Kiti preparatai, Receptiniai

Veiklioji Magnegita medžiaga yra gadopenteto rūgšties dimeglumino druska; ši medžiaga sustiprina kontrastą.

Šis vaistas vartojamas tik diagnostikai.

Magnegita yra kontrastinė medžiaga, skirta kaukolės (galvos), stuburo ir viso kūno, įskaitant galvos ir kaklo sritį; krūtinės ląstos, įskaitant širdį ir moters krūtis, pilvo (įskaitant kasą ir kepenis); retroperitoninės ertmės (inkstų); dubens (prostatos, šlapimo pūslės ir gimdos); skeleto ir raumenų sistemos magnetinio rezonanso tomografijai (MRT).

Magnegita palengvina galvos, stuburo ir kitų kūno vietų keleto skirtingo pobūdžio navikų (auglių) ar pažeidimų vizualizaciją, aptikimą bei apibūdinimą.

Be to, preparatas vartojamas kraujagyslių (išskyrus širdies arterijas) vizualizacijai (MR angiografijai), ypač nustatant kraujagyslių susiaurėjimą ar nepraeinamumą.

Preparatas vartojamas tiriant širdies raumens aprūpinimą krauju streso sąlygomis, pvz., vartojant kai kurių vaistų, o taip pat įvertinant širdies raumens gyvybingumą („uždelstas sustiprinimas“).

Magnegita. Vartojimas

Įgaliotas sveikatos priežiūros specialistas Magnegita sušvirkš tiesiai į veną.

Preparatą geriausia suleisti gulinčiam pacientui, po injekcijos gydytojas radiologas jį turi stebėti mažiausiai 30 min., nes tuo metu dažniausiai gali atsirasti šalutinis poveikis. Tačiau kartais šalutinis poveikis atsiranda po kelių valandų ar parų.

Norint šį vaistinį preparatą suleisti naudojant automatinę sistemą, jos gamintojas turi pademonstruoti prietaiso tinkamumą tokiam naudojimui. Privaloma laikytis visų medicinos prietaiso naudojimo instrukcijų.

Suaugusieji, paaugliai ir vyresni nei 2 metų vaikai

Atliekant kaukolės, stuburo ir viso kūno MRT, dozė priklauso nuo tiriamo pažeidimo pobūdžio, tačiau paprastai svorio suaugusiesiems ji yra 0,2-0,6 ml/kg kūno svorio, vaikams - 0,2-0,4 ml/kg kūno svorio.

Dozavimas specialių pacientų grupėse

Naujagimiai iki 4 savaičių amžiaus ir kūdikiai iki 1 metų amžiaus

Magnegita negali būti skiriamas naujagimiams iki 4 savaičių amžiaus.

Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl kūdikiams turi būti skiriama tik viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Naujagimiams ir jaunesniems nei 1 metų kūdikiams Magnegita galima vartoti tik atidžiai apsvarsčius, kadangi šių pacientų inkstų veikla nevisai pakankama.

1-2 metų vaikams

Dozė jaunesniems nei 2 metų vaikams yra 0,2 ml/kg kūno svorio.

Senyvi pacientai (65 metų ir vyresni)

Jeigu esate 65 metų amžiaus ar vyresni, jūsų dozės keisti nebūtina, bet jums bus atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Magnegita negali būti skiriamas, jeigu turite sunkių inkstų veiklos sutrikimų, arba jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas.

Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimu (glomerulų filtracijos greitis - 30-59 ml/min./1,73m2).

Reikia labai atidžiai apsvarstyti, ar vartoti Magnegita pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, nes tokiais atvejais kontrastinė medžiaga iš organizmo pašalinama lėčiau, nei esant normaliai inkstų veiklai.

Jūsų gydytojas ištirs Jūsų inkstų veiklą.

Jeigu turite vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimų, jums turi būti skiriama tik viena Magnegita dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Pavartojus per didelę Magnegita dozę

Magnegita Jums sušvirkš sveikatos priežiūros specialistas. Jei manote, kad Jums suleista per didelė dozė, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *