Magnevist

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Pharma AG,
Veiklioji medžiaga: Gadopentetato dimegliuminas
Stiprumas: 0,5mmol/ml
Grupė: Kiti preparatai, Receptiniai

Magnevist yra kontrastinė medžiaga magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) metodu tirti galvą, nugaros smegenis, kraujagysles ir kitas kūno sritis.

Magnevist yra injekcinis tirpalas leisti į veną. Šis vaistinis preparatas vartojamas tik diagnostikai.

MRT yra diagnostikos būdas, kuriuo sukuriami vaizdai, nustačius vandens molekulių išsidėstymą normaliuose ir nesveikuose audiniuose. Tyrimas atliekamas sudėtinga magnetų ir radijo bangų sistema.

Magnevist. Vartojimas

Magnevist švirkščia gydytojas maža adata ar kateteriu į veną. Švirkščiama prieš pat magnetinio rezonanso tyrimą.

Jums tinkama Magnevist dozė nustatoma pagal kūno svorį ir tiriamą vietą.

Suaugusiesiems paprastai pakanka vienos 0,2 ml Magnevist injekcijos kilogramui kūno svorio (tai reiškia, kad žmogui, sveriančiam 70 kg dozė yra 14 mililitrų). Ypatingais atvejais suaugusiesiems ją galima padidinti iki 0,6 ml kilogramui kūno svorio ir vaikams iki 0,4 kilogramui kūno svorio – didžiausios galimos dozės. Radiologas nuspręs, kiek Magnevist reikia Jūsų tyrimui.

Išskyrus galvos ir nugaros smegenų tyrimus, Magnevist vartojimo jaunesniems nei dvejų metų pacientams patirties yra nedaug.

Dozavimas ypatingų grupių pacientams

Magnevist skirti negalima, jeigu Jums yra sunkių inkstų veiklos sutrikimų arba Jums netrukus bus ar neseniai buvo atliekamas kepenų persodinimas. Magnevist negalima skirti naujagimiams ir kūdikiams iki 4 savaičių amžiaus.

Jeigu Jums yra vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimų, Jums turi būti skiriama tik viena Magnevist dozė per tyrimą, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Kūdikių iki 1 metų amžiaus inkstų funkcija yra nesubrendusi, todėl tyrimo metu kūdikiams turi būti skiriama tik viena Magnevist dozė, ne didesne kaip 0,1 mmol/kg kūno svorio, o antroji injekcija turi būti ne anksčiau kaip po 7 parų.

Jeigu esate 65 metų amžiaus ar vyresnis, Jūsų dozės keisti nebūtina, bet Jums bus atliekami kraujo tyrimai inkstų veiklai patikrinti.

Daugiau informacijos apie švirkštimą ir Magnevist laikymą yra pateikiama šio pakuotės lapelio pabaigoje.

Ką daryti pavartojus per didelę Magnevist dozę?

Perdozavimo simptomų iki šiol nepastabėta. Jei būtų perdozuota, gydytojas gydys bet kuriuos atsirandančius simptomus ir tikrins inkstų veiklą. Jei inkstų veikla sutrikusi, galbūt taikys inkstų dializę, kad pašalintų Magnevist iš organizmo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, keipkitės į gydytoją arba radiologą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *