Meaxin (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: KRKA, d.d, Novo mesto
Veiklioji medžiaga: Imatinibas
Stiprumas: 100mg

Meaxin yra vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos, vadinamos imatinibu. Šis vaistas veikia slopindamas nenormalių ląstelių augimą sergant toliau išvardytomis ligomis, tarp jų ir kai kurių rūšių vėžiu.

Meaxin gydomi vaikai, kurie serga:

Lėtine mieloidine leukemija (LML). Leukemija yra baltųjų kraujo ląstelių vėžys. Šios baltosios kraujo ląstelės padeda organizmui gintis nuo infekcijų. Lėtinė mieloidinė leukemija yra tokia leukemijos forma, kuria sergant, pradeda nekontroliuojamai daugintis tam tikros nenormalios baltosios ląstelės (vadinamos mieloidinėmis ląstelėmis).

Toliau kalbėdami apie šią ligą naudosime jos pavadinimo santrumpą.

Suaugusiems pacientams Meaxin vartojamas lėtinės mieloidinės leukemijos vėlyvos stadijos, vadinamos blastine krize, gydymui. Vaikams ir paaugliams šis vaistas gali būti vartojamas visų ligos stadijų gydymui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl Meaxin vartojimo arba kodėl šis vaistas buvo skirtas Jums, kreipkitės į savo gydytoją.

Meaxin (100mg). Vartojimas

Jūsų gydytojas Jums paskyrė Meaxin, kadangi sergate sunkia liga. Meaxin gali Jums padėti kovojant su šia būkle.Tačiau visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Svarbu, kad vaisto

vartotumėte tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Nenustokite vartoti Meaxin, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas.Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip paskyrė gydytojas, arba jaučiate, kad šio vaisto Jums daugiau nereikia.Kiek Meaxin vartotiVartojimas suaugusiesiems

Jūsų gydytojas pasakys, kiek Meaxin tablečių turite išgerti.Jeigu gydoma LML

Priklausomai nuo Jūsų būklės, skiriama įprasta pradinė 600 mg dozė:

vartojant 600 mg dozę, reikia išgerti 6 tabletes vieną kartą per parą.

- vartojant 600 mg dozę, reikia išgerti vieną 400 mg tabletę ir dar dvi 100 mg tabletes vieną kartą per parą.Gydant LML, Jūsų gydytojas skirs didesnę arba mažesnę dozę, atsižvelgdamas į tai, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą. Jeigu Jums skirta 800 mg paros dozė (8 tabletės), reikia išgerti 4 tabletes ryte ir 4 tabletes vakare.

Gydant LML, Jūsų gydytojas skirs didesnę arba mažesnę dozę, atsižvelgdamas į tai, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą. Jeigu Jums skirta 800 mg paros dozė (2 tabletės), reikia išgerti vieną tabletę ryte, o kitą – vakare.Vartojimas vaikams ir paaugliams

Gydytojas pasakys, kiek Meaxin tablečių reikia sugirdyti Jūsų vaikui. Skiriama Meaxin dozė priklauso nuo Jūsų vaiko būklės, kūno masės ir ūgio. Visa paros dozė vaikui negali būti didesnė kaip 800 mg. Galima sugirdyti iš karto visą paros dozę arba paros dozę padalyti į dvi dalis ir suvartoti per du kartus (vieną pusę dozės ryte, kitą – vakare).Kada ir kaip vartoti Meaxin?

Meaxin vartokite valgydami. Tai padės išvengti skrandžio sutrikimų vartojant Meaxin.

Nurykite visą tabletę užsigerdami didele stikline vandens.Jeigu negalite nuryti tablečių, jas galima disperguoti stiklinėje paprasto vandens arba obuolių sulčių:

Kiekvieną 100 mg tabletę reikia disperguoti maždaug 50 ml.

- Kiekvieną 400 mg tabletę reikia disperguoti maždaug 200 ml.

Maišyti šaukštu, kol tabletė visiškai suyra.

Kai tik tabletė suyra, visą stiklinės turinį reikia nedelsiant išgerti. Ant stiklinės gali likti suirusios tabletės likučių.Kiek laiko vartoti Meaxin?

Vartokite Meaxin kiekvieną dieną, kol gydytojas nurodys baigti gydymą.Ką daryti pavartojus per didelę Meaxin dozę?

Atsitiktinai nurijus per daug tablečių, iš karto kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.Pamiršus pavartoti Meaxin

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai iš karto prisiminę. Vis dėlto jeigu jau arti kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite.

Toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *