Medaxone

0
+0 -0

Gamintojas: Medochemie Ltd., Factory C
Veiklioji medžiaga: Ceftriaksonas
Stiprumas: 1g
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

Jūsų vaistas yra vadinamas Medaxone. Ceftriaksonas yra vienas iš vaistų grupės, vadinamos cefalosporinais, preparatų. Šios grupės vaistai vartojami užkrečiamųjų ligų gydymui, kadangi jie naikina bakterijas ar stabdo jų dauginimąsi. Ceftriaksonas vartojamas nuo daugelio odos, minkštųjų audinių, kaulų, sąnarių, kraujo (septicemijos), kvėpavimo takų (plaučių uždegimo) užkrečiamųjų ligų rūšių. Ceftriaksonu gydomos kai kurios lytiniu keliu plintančios ligos (gonorėja). Be to, juo galima gydyti kitas užkrečiamąsias ligas, pvz., smegenų dangalų uždegimą. Šio vaisto galima vartoti užkrečiamųjų ligų, pasireiškiančių didelės rizikos grupės pacientams, profilaktikai. Medaxone Jums gali būti skiriama prieš operaciją tam, kad sumažinti pooperacinės infekcijos dažnumą. Jūsų gydytojas galės paaiškinti, nuo kokio tipo užkrečiamosios ligos esate šiuo metu gydomas ir Jums papasakos išsamiau.

Medaxone. Vartojimas

Medaxone visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Visada perskaitykite pakuotės lapelyje atspausdintą informaciją, jeigu įmanoma, prieš pradedant gydymą.

Šį vaistą Jums visada duos gydytojas ar slaugytoja, kadangi jį reikia injekuoti.

Jūsų vaistas bus skiriamas Jums injekcijų į veną arba raumenis pavidalu. Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas miltelius sumaišys su injekciniu vandeniu ar kitu tinkamu tirpalu, paruoštu vartoti į raumenis ar veną. Ceftriaksonui tirpinti buteliuke ar infuzijai į veną šio vaisto tirpalą toliau skiesti skiedikliu, kuriame yra kalcio (pvz., Ringerio tirpalu ar Hartmano tirpalu), negalima, kadangi gali susiformuoti nuosėdos. Be to, ceftriaksono kalcio nuosėdų gali atsirasti, jeigu toje pačioje vartojimo į veną prieigoje ceftriaksonas yra sumaišomas su tirpalais, kuriuose yra kalcio, todėl ceftriaksono negalima maišyti ir vartoti su tirpalais, kuriuose yra kalcio. Jūsų gydytojas nuspręs, kiek vaisto reikia vartoti kiekvieną dieną ir kaip dažnai jo injekuoti. Paprastai tai priklauso nuo medicininės būklės sunkumo.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams

Paprastai suaugusių žmonių užkrečiamosios ligos gydymui reikia injekuoti raumenis kartą per parą 1 g. Sunkią infekcinę ligą galima gydyti didesne paros doze, t. y. 2 – 4 g. Ji dažniausiai leidžiama kas 24 val. Išnykus ligos simptomams ar temperatūrai paprastai gydoma dar dvi paras.

Ūminė nekomplikuota gonorėja. Reikia į raumenis injekuoti vieną 250 mg dozę.

Su operacija susijusios infekcijos profilaktika. Paprastai į raumenis arba lėtai į veną injekuojama viena 1 g dozė. Infekcijos, susijusios su gaubtinės ir tiesiosios žarnos operacija, profilaktikai reikia vieną 2 g dozę leisti į raumenis arba lėtai injekuoti arba sulašinti į veną.

Senyviems žmonėms

Senyviems pacientams dozės keisti nereikia, nebent būtų sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija.

Naujagimiams

Rekomenduojama Medaxone paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Didžiausia paros dozė yra 50 mg/kg kūno svorio. Dozę į veną reikia sulašinti per 60 minučių.

6 savaičių - 12 metų vaikams

Rekomenduojama Medaxone paros dozė, suleidžiama per parą, yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Gydant sunkią užkrečiamąją ligą, galima kartą per parą injekuoti net 80 mg/kg kūno svorio dozę. 50 mg/kg kūno svorio ar didesnę dozę reikia lėtai, ne trumpiau kaip 30 minučių, lašinti į veną.

Meningokokinio meningito profilaktika: Reikia injekuoti į raumenis vieną 125 mg dozę.

Kepenų funkcijos sutrikimas

Dozavimo koregavimas nereikalingas.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Jeigu kepenų funkcija nesutrikusi, pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas dozavimo koreguoti nereikia. Jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, reikia gydyti 2 g arba mažesne paros doze.

Dializuojamiems pacientams

Po dializės papildomą dozę injekuoti nebūtina. Vis dėlto, dializuojami pacientai turėtų būti tikrinami, ar yra tinkama jų dozė.

Pavartojus per didelę Medaxone dozę

Beveik neįtikėtina, kad gydytojas ar slaugytoja Jums suleistų per daug vaisto. Jūsų gydytojas ir slaugytoja stebi Jūsų sveikimą ir tikrina vaistus, kurių Jums duoda. Visada pasiklauskite, jeigu kyla abejonių, kodėl gaunate tokią vaisto dozę.

Pamiršus pavartoti Medaxone

Jūsų gydytojas ar slaugytoja laikosi taisyklių, kada Jums duoti vaisto. Beveik neįtikėtina, kad Jūs negausite vaisto taip, kaip paskirta. Jeigu manote, jog jums galėjo būti praleista dozė, pasikalbėkite su savo slaugytoja ar gydytoju. Yra svarbu iki galo pabaigti gydytojo paskirtą gydymą. Jūs galite pradėti jaustis geriau, tačiau yra svarbu nenutraukti šio vaisto vartojimo, kol nenurodys gydytojas, priešingu atveju Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *