Medikinet (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Medice Arzneimittel Pütter GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Metilfenidato hidrochloridas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Kam vartojamas šis vaistas

Medikinet varojamas dėmesio trūkumo hiperaktyvumo (pernelyg didelio aktyvumo) sutrikimui (DTHS) gydyti.

Vaistas vartojamas vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų;

Vaistas vartojamas tik po to, kai išbandyti gydymo be vaistų būdai, pavyzdžiui, psichologo konsultacijos ir elgesio terapija.

Jaunesniems kaip 6 metų vaikams ar suaugusiesiems, kuriems pasireiškia DTHS, gydymas Medikinet neskiriamas. Ar vaistas yra saugus ir naudingas tokiems žmonėms, nežinoma.

Kaip veikia vaistas

Medikinet pagerina tam tikrų smegenų sričių, kurių aktyvumas per mažas, veiklą. Vaistas gali padėti pagerinti dėmesį (dėmesio trukmę), susikaupimą ir mažinti impulsyvų elgesį.

Gydymas šiuo vaistu yra dalis visapusės gydymo programos, kuri apima:

  • psichologinę,
  • mokymo ir socialinę terapiją.

Gydymas metilfenidatu skiriamas tik gydytojo, kuris turi patirties gydant vaikų ar paauglių elgesio sutrikimus, ir tęsiamas jam prižiūrint. DTHS neišgydomas, bet, taikant gydymo programą, jį galima palengvinti.

Apie DTHS

Vaikams ir paaugliams, kuriems pasireiškia DTHS, yra:

  • sunku ramiai pasėdėti ir
  • sunku susikaupti.

Tai nėra jų kaltė, kad jie to nesugeba.

Su tokiais sunkumais susiduria daugelis vaikų ir paauglių, tačiau, sergant DTHS, tai gali trukdyti kasdieninei veiklai. Vaikams ir paaugliams, kuriems pasireiškia DTHS, gali būti sunku mokytis ir ruošti namų darbus. Jiems gali būti sunku tinkamai elgtis namuose, mokykloje ar kitose vietose.

DTHS neturi įtakos vaiko ar paauglio intelektui.

Medikinet (5mg). Vartojimas

Kiek tablečų vartoti

Medikinet Jūs arba Jūsų vaikas visada turite vartoti tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pradžioje Jūsų gydytojas skirs vartoti mažą vaisto dozę ir vėliau, jeigu reikia, ją palaipsniui didins.

Didžiausia paros dozė yra 60 mg.

Paprastai paskutinės  dozės negalima vartoti likus 4 valandoms iki einant miegoti, kad nebūtų sunku užmigti. 

Kaip vartoti 

Šis vaistas yra vartojamas per burną (geriamas).

Turite arba Jūsų vaikas turi išgerti Medikinet, užgerdami stikline vandens. Jei reikia, tabletes galima perlaužti per pusę. Tabletes galima gerti valgio metu arba po valgio.

Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas nesijaučiate geriau po 1 gydymo mėnesio

Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas nesijaučiate geriau, pasakykite gydytojui. Prireikus gydytojas gali nuspręsti keisti gydymą.

Netinkamai vartojant Medikinet 

Jeigu Medikinet vartojamas netinkamai, tai gali lemti nenormalų elgesį. Toks elgesys gali rodyti, kad Jūs arba Jūsų vaikas tampate priklausomu nuo šio vaisto. Pasakykite gydytojui, jeigu kada nors Jūs arba Jūsų vaikas piktnaudžiavote ar buvote priklausomas nuo alkoholio, su receptais išduodamų vaistų ar narkotikų.

Šis vaistas skirtas tik Jums arba Jūsų vaikui, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima, net jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų arba Jūsų vaiko.

Jums ar Jūsų vaikui pavartojus per didelę Medikinet dozę

Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba skambinkite greitajai pagalbai. Pasakykite, kiek tablečų išgerta.

Perdozavimo požymiai yra: vėmimas, susijaudinimas, drebėjimas, nevalingų judesių sustiprėjimas, raumenų trūkčiojimas, traukuliai (po kurių gali ištikti koma), pernelyg didelis linksmumas, minčių susipainiojimas, nesamų reiškinių matymas, jutimas ar girdėjimas (haliucinacijos), prakaitavimas, paraudimas, galvos skausmas, karščiavimas, širdies plakimo pokyčiai (retas, dažnas ar nereguliarus pulsas), kraujospūdžio padidėjimas, vyzdžių išsiplėtimas, nosies ir burnos džiūvimas.

Jums ar Jūsų vaikui pamiršus pavartoti Medikinet 

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas pamiršote išgerti dozę, palaukite, kol bus kitos dozės vartojimo laikas.

Jums ar Jūsų vaikui nustojus vartoti Medikinet 

Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas staigiai nutrauksite šio vaisto vartojimą, DTHS simptomai gali atsinaujinti arba pasireikšti nepageidaujamas poveikis, pavyzdžiui, gali pasireikšti depresija. Gydytojas rekomenduos palaipsniui kiekvieną dieną mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant vaisto vartojimą. Prieš nutraukiant Medikinet vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

Ką darys gydytojas Jūsų arba Jūsų vaiko gydymo metu

Gydytojas atliks kai kuriuos tyrimus

  • prieš pradedant Jūsų arba Jūsų vaiko gydymą, kad įsitikintų, ar Medikinet vartoti yra saugu ir bus naudinga;
  • pradėjus Jūsų arba Jūsų vaiko gydymą, tyrimus kartos ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, bet gali tai daryti ir dažniau. Tyrimai bus atliekami ir pakeitus vaisto dozę;


tokie tyrimai yra:

  • apetito patikrinimas;
  • ūgio išmatavimas ir kūno svorio nustatymas;
  • kraujospūdžio išmatavimas ir širdies plakimo dažnio suskaičiavimas;
  • nuotaikos ir protinės būklės sutrikimų bei bet kurių neįprastų jutimų arba jų pasunkėjimo vartojant Medikinet išsiaiškinimas.


Ilgalaikis gydymas

Medikinet nebūtina vartoti visą gyvenimą. Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas vartojate Medikinet ilgiau nei vienerius metus, gydytojas gydymą trumpam nutrauks, pavyzdžiui, per mokinių atostogas. Tai parodys, ar vaisto vis dar reikia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *