Medikinet XL (5mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Medice Arzneimittel Pütter GmbH & Co. KG
Veiklioji medžiaga: Metilfenidato hidrochloridas
Stiprumas: 5mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Kam vartojamas šis vaistas

Medikinet XL varojamas dėmesio trūkumo hiperaktyvumo (pernelyg didelio aktyvumo) sutrikimui (DTHS) gydyti.

Vaistas vartojamas vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 18 metų;

Vaistas vartojamas tik po to, kai išbandyti gydymo be vaistų būdai, pavyzdžiui, psichologo konsultacijos ir elgesio terapija.

Jaunesniems kaip 6 metų vaikams ar suaugusiesiems, kuriems pasireiškia DTHS, gydymas Medikinet XL neskiriamas. Ar vaistas yra saugus ir naudingas tokiems žmonėms, nežinoma.

Kaip veikia vaistas

Medikinet XL pagerina tam tikrų smegenų sričių, kurių aktyvumas per mažas, veiklą. Vaistas gali padėti pagerinti dėmesį (dėmesio trukmę), susikaupimą ir mažinti impulsyvų elgesį.

Gydymas šiuo vaistu yra dalis visapusės gydymo programos, kuri apima:

psichologinę,

mokymo ir

socialinę terapiją.

Gydymas metilfenidatu skiriamas tik gydytojo, kuris turi patirties su vaikų ar paauglių elgesio sutrikimais, ir tęsiamas jam prižiūrint. DTHS neišgydomas, bet, taikant gydymo programą, jį galima palengvinti.

Apie DTHS

Vaikams ir paaugliams, kuriems pasireiškia DTHS, yra:

sunku ramiai pasėdėti ir

sunku susikaupti.

Tai nėra jų kaltė, kad jie to nesugeba.

Su tokiais sunkumais susiduria daugelis vaikų ir paauglių, tačiau, sergant DTHS, tai gali trukdyti kasdieninei veiklai. Vaikams ir paaugliams, kuriems pasireiškia DTHS, gali būti sunku mokytis ir ruošti namų darbus. Jiems gali būti sunku tinkamai elgtis namuose, mokykloje ar kitose vietose.

DTHS neturi įtakos vaiko ar paauglio intelektui.

Medikinet XL (5mg). Vartojimas

Kiek kapsulių vartotiMedikinet XL Jūs arba Jūsų vaikas visada turite vartoti tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pradžioje Jūsų gydytojas skirs vartoti mažą vaisto dozę ir vėliau, jeigu reikia, ją palaipsniui didins.

Didžiausia paros dozė yra 60 mg.

Medikinet XL yra metilfenidato hidrochlorido “modifikuoto atpalaidavimo kapsulės”, iš kurių vaistas atpalaiduojamas palaipsniui pamokų laikotarpiu. Metilfenidato hidrochlorido kapsulų poveikis yra trumpesnis, todėl jų reikia vartoti pusryčių ir pietų metu.

Medikinet XL draudžiama vartoti pernelyg vėlai ryte, kadangi tai gali sukelti miego sutrikimų.Kaip vartoti

Šis vaistas yra (vartojamas per burną (geriamas).

Medikinet XL vartokite ryte per pusryčius arba po jų. Tai svarbu todėl, kad vaisto poveikis truktų pakankamai ilgai. Kapsulę galima nuryti visą, nekramtytą, užsigeriant vandeniu arba ją atidaryti, suberti kapsulių turinį į nedidelį kiekį (valgomąjį šaukštą) obuolių tyrės ar jogurto ir suvartoti nedelsiant, nelaikyti vėlesniam vartojimui. Be abejo, šiuo atveju reikia pavalgyti.

Kapsulių ir jų turinio negalima traiškyti ar kramtyti.Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas nesijaučiate geriau po 1 gydymo mėnesioJeigu Jūs arba Jūsų vaikas nesijaučiate geriau, pasakykite gydytojui. Prireikus gydytojas gali nuspręsti keisti gydymą.Netinkamai vartojant Medikinet XLJeigu Medikinet XL vartojamas netinkamai, tai gali lemti nenormalų elgesį. Toks elgesys gali rodyti, kad Jūs arba Jūsų vaikas tampate priklausomu nuo šio vaisto. Pasakykite gydytojui, jeigu kada nors Jūs arba Jūsų vaikas piktnaudžiavote ar buvote priklausomas nuo alkoholio, su receptais išduodamų vaistų ar narkotikų.Šis vaistas skirtas tik Jums arba Jūsų vaikui, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima, net jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų arba Jūsų vaiko.Jums ar Jūsų vaikui pavartojus per didelę Medikinet XL dozęJeigu Jūs arba Jūsų vaikas išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba skambinkite greitajai pagalbai. Pasakykite, kiek kapsulių išgerta.Perdozavimo požymiai yra: vėmimas, susijaudinimas, drebėjimas, nevalingų judesių sustiprėjimas, raumenų trūkčiojimas, priepuoliai (po kurių gali ištikti koma), pernelyg didelis linksmumas, sumišimas, nesamų reiškinių matymas, jutimas ar girdėjimas (haliucinacijos), prakaitavimas, paraudimas, galvos skausmas, karščiavimas, širdies plakimo pokyčiai (retas, dažnas ar nereguliarus pulsas), kraujospūdžio padidėjimas, vyzdžių išsiplėtimas, nosies ir burnos džiūvimas.Jums ar Jūsų vaikui pamiršus pavartoti Medikinet XLNegalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas pamiršote išgerti dozę, palaukite, kol bus kitos dozės vartojimo laikas.Jums ar Jūsų vaikui nustojus vartoti Medikinet XLJeigu Jūs arba Jūsų vaikas staigiai nutrauksite šio vaisto vartojimą, DTHS simptomai gali atsinaujinti arba pasireikšti nepageidaujamas poveikis, pavyzdžiui, gali pasireikšti depresija. Gydytojas rekomenduos palaipsniui kiekvieną dieną mažinti dozę prieš visiškai nutraukiant vaisto vartojimą. Prieš nutraukiant Medikinet XL vartojimą, pasitarkite su gydytoju.Ką darys gydytojas Jūsų arba Jūsų vaiko gydymo metuGydytojas atliks kai kuriuos tyrimus

prieš pradedant Jūsų arba Jūsų vaiko gydymą, kad įsitikintų, ar Medikinet XL vartoti yra saugu ir bus naudinga;

pradėjus Jūsų arba Jūsų vaiko gydymą, tyrimus kartos ne rečiau kaip kas 6 mėnesius, bet gali tai daryti ir dažniau. Tyrimai bus atliekami ir pakeitus vaisto dozę;

tokie tyrimai yra:

apetito patikrinimas;

ūgio išmatavimas ir kūno svorio nustatymas;

kraujospūdžio išmatavimas ir širdies plakimo dažnio suskaičiavimas;

nuotaikos ir protinės būklės sutrikimų bei bet kurių neįprastų jutimų arba jų pasunkėjimo vartojant Medikinet XL išsiaiškinimas.Ilgalaikis gydymasMedikinet XL nebūtina vartoti visą gyvenimą. Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas vartojate Medikinet XL ilgiau nei vienerius metus, gydytojas gydymą trumpam nutrauks, pavyzdžiui, per mokinių atostogas. Tai parodys, ar vaisto vis dar reikia.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *