Meglimid (2mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Specifar S.A
Veiklioji medžiaga: Glimepiridas
Stiprumas: 2mg

Meglimid yra geriamasis cukraus kiekį kraujyje mažinantis vaistas. Jis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama sulfonilšlapalo preparatais. Meglimid didina insulino išsiskyrimą iš kasos. Insulinas mažina cukraus kiekį kraujyje.

Meglimid gydomas tam tikros formos diabetas (2 tipo cukrinis diabetas), jei vien tinkama dieta, fiziniais pratimais ir kūno svorio mažinimu nepavyksta kontroliuoti cukraus kiekio kraujyje.

Meglimid (2mg). Vartojimas

Meglimid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Išgerkite tabletę prieš pat pirmąjį pagrindinį dienos valgį (paprastai pusryčius) arba jo metu. Jeigu nepusryčiaujate, tabletę išgerkite kasdien tuo metu, kaip nurodė gydytojas. Vartojant Meglimid svarbu nei karto nepraleisti valgymų.

Tabletę nurykite sveiką, užgerdami mažiausiai puse stiklinės vandens.

Meglimid dozę apsprendžia gydytojas ir ji priklauso nuo Jūsų organizmo poreikio, būklės bei cukraus kiekio kraujyje ir šlapime tyrimų rezultatų. Negerkite daugiau tablečių, negu paskyrė gydytojas.

Įprastinė pradinė dozė yra viena Meglimid 1 mg tabletė, ji geriama kartą per parą. Jei reikia, gydytojas kas 1-2 gydymo savaites dozę gali didinti.

Didžiausia rekomenduojama Meglimid paros dozė yra 6 mg.

Gali būti pradėtas gydymas glimepirido ir metformino arba glimepirido ir insulino deriniu. Tokiu atveju gydytojas individualiai parinks Jums reikalingas glimepirido, metformino ar insulino dozes.

Jei pasikeičia kūno svoris arba gyvenimo būdas arba jei patiriate didelį stresą, būtina pasitarti su gydytoju, nes gali reikėti keisti dozę.

Jei manoma, kad vaistas veikia per silpnai ar per stipriai, dozės pačiam keisti negalima, bet būtina kreiptis į gydytoją.

Pavartojus per didelę Meglimid dozę

Jei išgėrėte per daug Meglimid ar pavartojote papildomą dozę, Jums gali pasireikšti hipoglikemija (hipoglikemijos požymius rasite 2 skyriaus poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia“), todėl nedelsdami suvartokite pakankamai cukraus (pavyzdžiui, suvalgykite keletą cukraus gabalėlių, išgerkite saldžių sulčių ar saldintos arbatos) ir praneškite savo gydytojui. Jei gydote vaiką nuo hipoglikemijos, atsiradusios dėl atsitiktinio pavartojimo, atidžiai kontroliuokite suvartojamo cukraus kiekį, kad išvengtumėte galimo pavojingos hiperglikemijos išsivystymo. Jei ligonis be sąmonės, jį girdyti ir maitinti draudžiama.

Kadangi hipoglikemija gali tęstis tam tikrą laiką, labai svarbu pacientą atidžiai stebėti, kol pavojus visiškai praeis. Atsargumo dėlei pacientą gali tekti gydyti ligoninėje. Kad gydytojas žinotų, ko buvo išgerta, parodykite jam pakuotę arba likusias tabletes.

Sunkios hipoglikemijos atvejai, kai pasireiškia sąmonės praradimas arba sunkus nervų sistemos nepakankamumas, reikalauja skubios medicininės pagalbos, todėl pacientą būtina gydyti ligoninėje. Naudinga, kad Jūsų šeimos nariai ar giminaičiai žinotų, kad tokiu atveju būtina nedelsiant kviesti gydytoją.

Pamiršus pavartoti Meglimid

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Įprastu laiku gerkite kitą dozę.

Nustojus vartoti Meglimid

Jeigu Jūs laikinai ar visiškai nutrauksite gydymą, turite žinoti, kad norimas cukraus kiekį kraujyje mažinantis poveikis gali būti nebepasiektas arba liga gali vėl pasunkėti. Meglimid būtina vartoti tol, kol gydytojas nenurodys baigti gydymą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *