Melobax (15mg)

+5
1

Gamintojas: Chanelle Medical,
Veiklioji medžiaga: Meloksikamas
Stiprumas: 15mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Raumenų ir skeleto sistemai

Meloksikamas priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei. NVNU dažniausiai malšinamas skausmas ir mažinamas raumenų ir sąnarių uždegimas.

Melobax tabletės vartojamos:

• trumpalaikis osteoartrito paūmėjimo (sąnarių liga, dėl kurios irsta ir nyksta sąnarių kremzlės) gydymas;

• ilgalaikis skausmingų sąnarių sutrikimų, pavyzdžiui, reumatoidinio artrito ir ankilozinio spondilito, gydymas. Reumatoidinis artritas yra lėtinė liga, kuriai būdinga žymus sąnarių sustingimas ir uždegimas, silpnumas, nejudrumas ir sąnarių deformacija. Ankiloziniam spondilitui būdinga stuburo uždegimas ir skausmas.

Melobax (15mg). Vartojimas

Šį vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Melobax tablečių dozė nurodyta toliau. Kiekvienam žmogui skiriama dozė pagal poreikį.

Trumpalaikis osteoartrito paūmėjimo gydymas

Rekomenduojama paros dozė osteoartritui gydyti yra 7,5 mg (t. y. po vieną Melobax 7,5 mg tabletę vieną kartą per parą arba po pusę Melobax 15 mg tabletės vieną kartą per parą). Jeigu poveikis per silpnas, gydytojas dozę gali padidinti ir skirti gerti po 15 mg per parą (t. y. po dvi Melobax 7,5 mg tabletes vieną kartą per parą arba po vieną Melobax 15 mg tabletę vieną kartą per parą).

Ilgalaikis reumatoidinio artrito ir ankilozinio spondilito gydymas

Rekomenduojama paros dozė reumatoidiniam artritui ar ankiloziniam spondilitui gydyti yra 15 mg (t. y. po dvi Melobax 7,5 mg tabletes vieną kartą per parą arba po vieną Melobax 15 mg tabletę vieną kartą per parą). Jūsų gydytojas dozę gali sumažinti iki 7.5 mg per parą (t.y. viena 7,5 mg tabletė vieną kartą  per parą arba pusė 15 mg tabletės vieną kartą  per parą), priklausomai nuo Jūsų atsako į gydymą.

Vartoti didesnę kaip 15 mg paros dozę draudžiama.

Senyvi ligoniai ir pacientai, kuriems yra padidėjusi šalutinio poveikio rizika

Jeigu esate senyvas žmogus, gydytojas gali rekomenduoti vartoti mažesnę dozę.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems kaip 16 metų paaugliams Melobax tablečių vartoti negalima.

Ligoniai, kurie serga inkstų liga ar taikoma dializė, ir ligoniai, kurie serga kepenų liga

Jeigu sergate kepenų ir (arba) inkstų funkcijos sutrikimais, gali būti skiriama kitokia vaisto dozė. Jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu ir atliekama hemodializė, vartoti didesnę kaip 7,5 mg paros dozę draudžiama.

Melobax tabletes reikia gerti vieną kartą per parą valgant užgeriant vandeniu ar kitokiu skysčiu. Jūsų gydytojas paskirs Jums mažiausią efektyvią ir trumpiausią vartojimo periodą kontroliuoti Jūsų ligos simptomus. Tai padės sumažinti šalutinį poveikį, kurį sukelia šis vaistas.

Keisti dozę arba nutraukti gydymą galima tik pasitarus su gydytoju.

Ką daryti pavartojus per didelę Melobax dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Melobax tablečių, galite jausti mieguistumą, nuovargį, pykinimą, pilvo skausmą arba pasireikšti vėmimas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite su savimi šį pakuotės lapelį ir likusias tabletes.

Pamiršus pavartoti Melobax

Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Visgi, jeigu arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštąją praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Melobax (15mg). Šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis.

Sunkūs šalutiniai poveikiai

Nutraukite Melobax tablečių vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu pasireiškia toks šalutinis poveikis.

- potencialiai gyvybei pavojų galintys kelti odos išbėrimai (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) (žr. 2 skyrių). Tai pasireiškė retai.
- sunki alerginė reakcija, kuri sukelia apsunkuntą kvėpavimą ar svaigulį.
- Sunki odos būklė, kai burnoje ar kitose kūno dalyse atsiranda raudonų, dažnai niežtinčių dėmių. Tokios dėmės gali virsti pūslėmis arba virsti į iškilusias, rausvas į taikinį panašias dėmes ant liemens.
- Sunkios pūslės ant odos ar odos lupimasis, patinimai aplink akis, lūpas ir veidą ir išbėrimas dėl saulės spindulių poveikio.

Tai labai sunkus šalutinis poveikis. Jeigu pasireiškė toks poveikis, tai gali būti sunki alerginė arba kitokio tipo reakcija į Melobax tabletes. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos arba gydymo ligoninėje.

Kiti šalutiniai poveikiai

Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia toks šalutinis poveikis:

Šie šalutiniai  poveikiai pasireiškė labai dažnai (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 pacientų)

- Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, diarėja (laisvi viduriai) ar vidurių užkietėjimas, nevirškinimas, dusulys.

Šie šalutiniai  poveikiai pasireiškė dažnai (gali pasireikšti 1 iš 10 pacientų)

- Galvos skausmas.

Šie šalutiniai  poveikiai pasireiškė nedažnai (gali pasireikšti 1 iš 100 pacientų)

- Kraujo praradimas virškinimo trakte (sukeliantis bjaurias, deguto spalvos išmatas ar kraują vėmaluose), burnos skausmas, riaugėjimas.
- Sunkumo ar deginimo jausmas viršutinėje pilvo dalyje (gastritas).
- Jaučiamas silpnumas, prakaitavimas ar apsvaigimas.
- Nuovargis, apsvaigimas ir blyški odos spalva ( tai gali būti požymiai sumažėjusio raudonųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje, vadinama anemija); aleginė reakcija; veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės tinimas, kuris gali apsunkinti rijimą ar kvėpavimą; niežulys; bėrimas.
- Apsvaigimas, mieguistumas.
- Edema (tinimas), įskaitant apatinių galūnių tinimą.
- Galvos skausmas, miglotas matymas kartu su veido paraudimu ar be jo (tokių sutrikimų gali atsirasti dėl kraujospūdžio padidėjimo), veido paraudimas.

Šie šalutiniai  poveikiai pasireiškė retai (gali pasireikšti 1 iš 1000 pacientų)

- Stiprus viduriavimas su krauju ar gleivėmis išmatose.
- Opa ar kraujavimas skrandyje ar žarnyne.
- Širdies plakimas.
- Deginimo jausmas ryjant maistą.
- Dilgėlinė.
- Nuotaikos pokyčiai, košmarai.
- Regos sutikimai, įskaitant matymą per rūką, konjuktyvitas (akių paraudimą sukelianti infekcija, kuri apima išorinį akies sluoksnį, dengaintį odeną)
- Spengimas ar zvimbimas ausyse.
- Astmos priempoli ligoniams, kuriems anksčiau pasireiškė alergija NVNU ar aspirinui, prasideda astmos priepuolis.
- Neįprastas kraujavimas ar polinkis kraujuoti, nuolatinis gerklės skausmas ir dažnos infekcijos (tokių sutrikimų gali atsirasti dėl per mažo kraujo ląstelių kiekio).

Šie šalutiniai  poveikiai pasireiškė labai retai (gali pasireikšti 1 iš 10 000 pacientų)

- Staigus karščiavimas, sąstingis, gerklės skausmas ir didelis cirkuliuojančių granulinių baltųjų kraujo kūnelių sumažėjimas (agranulocitozė).
- staigus stiprus pilvo skausmas (tai gali būti žarnyno sienelės perforacijos požymis, būtina skubi medicininė pagalba)
- odos ir akių baltymų  pageltimas, sumažėjęs apetitas, nuovargis, nedidelis karščiavimas, raumenų ar sąnarių skausmas, pykinimas ir vėmimas, pilvo skausmas (tai gali būti kepenų veiklos sutrikimo požymiai).
- veido, kulkšnių ar kitų kūno dalių ištinimas kartu su staigus šlapimo kiekio padidėjimu arba sumažėjimu (tai gali būti inkstų nepakankamumo požymis).
- Šlapimo patamsėjimas, kruvinas, ar drumstas šlapimas ar kiti šlapimo pokyčiai (tai gali būti dėl inkstų sutrikimo arba būklės, vadinamos intersticiniu nefritu).

Šie šalutinių  poveikių  dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

- Sumišimas, dezorientacija.

Gali atsirasti pakitimų tam tikruose laboratorinių tyrimų rezultatuose:

- Kepenų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimas (padidėjęs transaminazių ir bilirubino kiekis).
- Inkstų funkcijos tyrimų rodmenų sutrikimas (kreatinino ar urėjos kiekio padidėjimas, druskos at vandens kaupimasis, padidėjęs kalio kiekis kraujyje).
- Kraujo ląstelių kiekio sutrikimai (leukocitopenija, trombocitopenija, agranulocitozė).

Tokie vaistai, kaip Melobax tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Melobax (15mg). Kita informacija

Melobax sudėtis

- Veiklioji medžiaga – meloksikamas. Vienoje tabletėje yra 15 mg meloksikamo.

- Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio citratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Melobax išvaizda ir kiekis pakuotėje

Melobax yra šviesiai geltonos apvalios tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje.

Melobax 15 mg tabletės: tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Tiekiamos Melobax PVC/PVdC ir kietos aliuminio folijos lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 100, 140, 280, 300, 500 arba 1000 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Susiję straipsniai

  • vika / 2014-10-21 07:59:57

    Sie vaistai nepadeda

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25