Mercilon (2)

0
+0 -0

Gamintojas: Organon (Ireland)
Veiklioji medžiaga: Dezogestrelis, Etinilestradiolis
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai

Apie tabletes

Mercilon – sudėtinis geriamasis kontraceptikas (sudėtinė kontraceptinė tabletė). Kiekvienoje tabletėje yra mažos dozės dviejų skirtingų moteriškųjų lytinių hormonų: dezogestrelio (progestogeno) ir etinilestradiolio (estrogeno). Kadangi hormonų dozės mažos, Mercilon vadinamas mažų dozių geriamuoju kontraceptiku. Visose tabletėse hormonų dozė yra vienoda, todėl šios sudėtinės kontraceptinės tabletės yra vienfazės.

Kam vartojamas Mercilon

Mercilon vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo.

Geriamieji kontraceptikai nuo nėštumo apsaugo labai veiksmingai. Jeigu tabletės geriamos tinkamai (t. y. nė viena nepraleidžiama), tikimybė pastoti labai maža.

Mercilon (2). Vartojimas

Kada ir kaip vartoti tabletes

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Mercilon lizdinėje plokštelėje yra 21 tabletė. Ties kiekviena tablete pažymėta savaitės diena, kurią tabletė turi būti išgerta. Mercilon gerkite kasdien maždaug tuo pačiu laiku, jei reikia, užsigerkite skysčiu. Iš lizdinės plokštelės tabletes reikia imti rodyklės kryptimi, kol išgersite visas 21 tabletę. Tada daroma 7 dienų pertrauka. Per pertrauką, paprastai praėjus 2 ar 3 dienoms po paskutinės tabletės išgėrimo, prasideda mėnesinės (nutraukimo kraujavimas). Naujos lizdinės plokštelės tabletes reikia pradėti vartoti aštuntą dieną – net ir tuo atveju, jeigu dar kraujuojate. Taip kiekvienos lizdinės plokštelės pirmą tabletę pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną ir kiekvieno mėnesio maždaug tą pačią dieną prasidės nutraukimo kraujavimas.

Kaip vartoti pirmosios Mercilon lizdinės plokštelės tabletes

Jeigu hormoninių kontraceptikų pastarąjį mėnesį nevartojote

Pirmąją tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t. y. kraujavimo, dieną. Mercilon pradės veikti iš karto, naudotis papildomu kontracepcijos metodu nebūtina.

Mercilon galima pradėti vartoti ir 2-5-tą kraujavimo dieną, tačiau tada pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudotis papildomomis (barjerinėmis) kontracepcijos priemonėmis.

Kai Mercilon pradedama vartoti vietoj kitų sudėtinių hormoninių kontraceptikų (sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo, transderminio pleistro)

Mercilon galima pradėti vartoti kitą dieną po ankstesnio kontraceptiko pakuotės paskutinės tabletės išgėrimo (t. y. be pertraukos tarp tablečių). Jeigu anksčiau vartoto preparato pakuotėje yra ir neveiklių tablečių, Mercilon galima pradėti gerti kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės išgėrimo (jeigu nežinote, kurios tabletės yra veiklios, klauskite gydytojo arba vaistininko). Mercilon galima pradėti vartoti ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės ankstesnių kontraceptinių tablečių pertraukos (arba po ankstesnio kontraceptiko paskutinės neveiklios tabletės išgėrimo). Jeigu naudojote makšties žiedą arba transderminį pleistrą, Mercilon geriausia pradėti vartoti tą dieną, kai nutraukiamas ankstesnis metodas, tačiau ne vėliau kaip kitą dieną, kai reikėtų įkišti naują žiedą ar priklijuoti naują pleistrą.

Jeigu nuosekliai ir teisingai vartojote ankstesnes kontraceptines tabletes, transderminį pleistrą ar makšties žiedą ir esate tikra, kad nesate pastojusi, tuomet galite bet kurią ciklo dieną nustoti vartoti ankstesnes kontraceptines tabletes, ištraukti makšties žiedą ar pašalinti transderminį pleistrą ir iš karto pradėti vartoti Mercilon.

Jei laikysitės šių nurodymų, naudotis papildomu kontracepcijos metodu nebūtina.

Kai Mercilon pradedama vartoti vietoj tik progestogeno turinčių tablečių (mini piliulių)

Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pačiu laiku pradėti vartoti Mercilon. Pradėjus vartoti Mercilon, pirmąsias 7 dienas, lytiškai santykiaudamos turite naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone.

Kai Mercilon pradedama vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės

Mercilon pradėkite vartoti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, ar implanto arba spiralės išėmimo dieną. Pradėjus vartoti Mercilon, pirmąsias 7 dienas, lytiškai santykiaudamos, turite naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone.

Kaip vartoti Mercilon po gimdymo

Jeigu neseniai pagimdėte, gydytojas gali patarti sulaukti pirmųjų normalių mėnesinių ir tik tada pradėti vartoti Mercilon. Kartais šias tabletes galima pradėti vartoti ir anksčiau. Apie tai paaiškins gydytojas. Jeigu žindote kūdikį ir norite pradėti vartoti Mercilon, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju.

Kaip vartoti Mercilon po persileidimo arba nėštumo nutraukimo

Apie tai Jums paaiškins gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Mercilon dozę?

Vienu kartu išgėrus per daug Mercilon tablečių, pranešimų apie pavojingą poveikį nebuvo. Iš karto nurijus kelias tabletes, gali būti pykinimas, vėmimas, kraujavimas iš makšties. Jeigu Mercilon išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Mercilon

Kaip elgtis ...

...pamiršus pavartoti tablečių

Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, kontraceptinė tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštąją tabletę tuoj pat prisiminus, o kitas tabletes vartokite įprastu laiku.

Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių iš eilės neišgėrėte, tuo didesnė rizika, kad kontraceptinis poveikis silpnės. Tikimybė pastoti labai padidėja, pamiršus išgerti pirmąsias ar paskutines lizdinės plokštelės tabletes. Taigi laikykitės toliau nurodytų taisyklių (žr. ir diagramą).

pamiršus išgerti daugiau negu vieną lizdinės plokštelėss tabletę

Kreipkitės į gydytoją.

pamiršus išgerti vieną tabletę pirmąją vartojimo savaitę

Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Tada 7 dienas teks naudotis papildoma (barjerine) kontracepcijos priemone. Jeigu per savaitę, prieš pamiršdama išgerti tabletę, lytiškai santykiavote, galite pastoti. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

pamiršus išgerti vieną tabletę antrąją vartojimo savaitę

Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminusi (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Kontraceptinis tablečių poveikis išlieka. Papildomų kontraceptinių priemonių nereikia.

pamiršus išgerti vieną tabletę trečiąją vartojimo savaitę

Elkitės vienu toliau nurodytų būdų. Papildomų kontraceptinių priemonių nereikia.

1. Pamirštąją tabletę išgerkite tuoj pat prisiminus (net ir tokiu atveju, jeigu vienu metu reikės išgerti dvi tabletes), o kitas – gerkite įprastu laiku. Baigusi lizdinę plokštelę, iš karto pradėkite vartoti kitos lizdinės plokštelės tabletes, t. y. kitos lizdinės plokštelės tabletes pradėkite vartoti be pertraukos. Nutraukimo kraujavimo gali nebūti tol, kol baigsite vartoti visas kitos lizdinės plokštelės tabletes, tačiau vartojimo dienomis gali būti tepimas arba negausus kraujavimas.

arba

2. Likusių tablečių nebegerkite, padaryti 7 dienų arba trumpesnę pertrauką (įskaitant dieną, kai tabletės neišgėrėte) ir tada pradėkite vartoti kitos lizdinės plokštelės tabletes. Taigi pirmąją tabletę galite išgerti įprastu laiku, t. y. tą pačią savaitės dieną, kaip ir kitų pakuočių.

Jeigu suvartojote ne visas lizdinės plokštelės tabletes ir per pirmą įprastinę 7 dienų pertrauką mėnesinių nėra, galite būti pastojusi. Taigi, prieš pradėdama vartoti tabletes iš naujos lizdinės plokštelės , kreipkitės į gydytoją.

Užmiršus išgerti daugiau kaip 1 tabletę

jeigu sutriko virškinimo trakto veikla (t. y. vemiate, smarkiai viduriuojate)

Jeigu vemiate arba smarkiai viduriuojate, gali absorbuotis ne visos veikliosios Mercilon tabletės medžiagos. Jei pradėjote vemti per 3-4 val. po Mercilon vartojimo, veiksmingumas pakinta maždaug taip, kaip neišgėrus tabletės. Taigi elkitės taip, kaip rekomenduojama elgtis, pamiršus išgerti tabletę. Jeigu smarkiai viduriuojate, kreipkitės į savo gydytoją.

jeigu norite pakeisti pirmąją mėnesinių dieną

Vartojant tabletes tinkamai, mėnesinės vyksta kas 4 savaites maždaug tą pačią dieną. Norėdamos pakeisti pirmąją dieną, galite sutrumpinti 7 dienų pertrauką (ilginti jos niekada negalima). Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės paprastai prasideda penktadienį, o norite, kad jos prasidėtų antradienį, t. y. trimis dienomis anksčiau, pradėkite gerti kitos lizdinės plokštelės tabletes irgi 3 dienomis anksčiau. Jeigu padarėte labai trumpą (pvz., 3 dienų arba dar trumpesnę) pertrauką, tai, baigus vartoti visas lizdinės plokštelės tabletes, mėnesinių gali ir nebūti. Tada, vartojant kitos lizdinės plokštelės tabletes, gali prasidėti tepimas arba negausus kraujavimas.

jeigu prasidėjo neįprastas kraujavimas

Vartojant bet kurias kontraceptines tabletes, pirmuosius mėnesius gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (t. y. tepti arba kraujuoti) tarp mėnesinių. Naudokite higienos priemones, o kontraceptines tabletes vartokite, kaip įprasta. Paprastai nereguliarus kraujavimas baigiasi, kai organizmas prisitaiko prie kontraceptinių tablečių (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu kraujavimas neišnyksta, sustiprėja arba atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.

jeigu nėra mėnesinių

Jeigu tinkamai vartojote visas lizdinės plokštelės tabletes, ciklo metu nevėmėte, smarkiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, pastojimo tikimybė labai maža. Kitos Mercilon lizdinės plokštelės tabletes vartokite, kaip įprasta.

Jeigu mėnesinių nėra du ciklus iš eilės, galite būti pastojusi. Nedelsdama kreipkitės į savo gydytoją. Nepradėkite gerti kitos Metrcilon lizdinės plokštelės tablečių tol, kol gydytojas nenustatys, kad nepastojote.

Nustojus vartoti Mercilon

Mercilon vartojimą galite nutraukti bet kada. Jeigu pastoti nenorite, klauskite gydytojo, kokį kontracepcijos metodą pasirinkti.

Jeigu Mercilon nebevartojate todėl, kad norite pastoti, dažniausiai patariama palaukti, kol prasidės natūralios mėnesinės ir tik tada mėginti pastoti. Taip galima tiksliau numatyti, kada gims kūdikis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *