Metex

0
+0 -0

Gamintojas: medac GmbH
Veiklioji medžiaga: Metotreksatas
Stiprumas: 50mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Metex vartojamas šių ligų gydymui:

• aktyvus suaugusių pacientų reumatoidinis artritas,
• sunkus, aktyvus jaunatvinis idiopatinis poliartritas, kai atsakas į nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) buvo nepakankamas,
• sunki, nesiduodanti gydymui, negalią sukelianti psoriazė (žvynelinė), kuri nepakankamai reaguoja į kitas gydymo formas, pvz., fototerapiją, PUVA ir retinoidus, taip pat sunkus suaugusių pacientų psoriazinis artritas.

Reumatoidinis artritas (RA) yra lėtinė kolageno liga, kuriai būdingas tepalinių plėvių (sąnarių membranų) uždegimas. Šios membranos gamina skystį, kuris daugeliui sąnarių veikia kaip lubrikantas. Dėl uždegimo membrana sustorėja ir sąnarys ištinsta.

Jaunatviniu artritu serga jaunesni kaip 16 metų vaikai ir paaugliai. Poliartritinės formos diagnozuojamos, kai per pirmuosius 6 ligos mėnesius pažeidžiami 5 arba daugiau sąnarių.

Psoriazinis artritas yra artritas su psoriaziniais odos ir nagų pažeidimais, ypač ties rankų ir kojų pirštų sąnariais.

Psoriazė yra dažna lėtinė odos liga, kuriai būdingi raudoni lopai, padengti storomis, sidabro spalvos, sukibusiomis pleiskanomis.

Metex keičia ir lėtina ligos eigą.

Metex. Vartojimas

Gydytojas nustatys dozę, kuri bus individualiai pritaikyta Jums. Gydymo poveikis dažniausiai pasireiškia po 4–8 savaičių.

Metex sušvirkščiamas gydytojo ar sveikatos priežiūros specialisto arba jiems prižiūrint tik vieną kartą per savaitę. Kartu su gydytoju nuspręsite, kokia savaitės diena tinkamiausia injekcijai. Metex galima švirkšti į raumenis, į veną arba po oda.

Vaistą reikia leisti tik po oda arba į raumenis, nes duomenų apie šio vaisto leidimą į veną vaikams ir paaugliams yra labai nedaug.

Gydytojas parenka tinkamą dozę vaikams ir paaugliams, sergantiems jaunatvinio idiopatinio artrito poliartritinėmis formomis.

Metex nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 3 metų vaikams, nes vartojimo šiai amžiaus grupei patirties nepakanka.

Vartojimo metodas ir trukmė

Metex švirkščiamas kartą per savaitę!

Gydymo trukmę nustato gydantis gydytojas. Reumatoidinio artrito, jaunatvinio idiopatinio artrito, paprastosios psoriazės ir psoriazinio artrito gydymas Metex yra ilgalaikis gydymas.

Vaistinio preparato ruošimas ir tvarkymas turi atitikti visiems citostatiniams preparatams taikomus vietinius reikalavimus. Nėščioms sveikatos priežiūros specialistėms ruošti ir (arba) švirkšti Metex negalima.

Metotreksato neturi patekti ant odos paviršiaus ar gleivinės. Jei pateko, tą vietą reikia nedelsiant nuplauti gausiu vandens kiekiu.

Jeigu manote, kad Metex veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *