Metforal (1000mg)

+1
+1 -0

Gamintojas: BERLIN-CHEMIE AG
Veiklioji medžiaga: Metformino hidrochloridas
Stiprumas: 1000mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Kas yra Metforal 1000

Metforal 1000 sudėtyje yra metformino, vaistinio preparato cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidų grupei.

Insulinas yra kasoje sintezuojamas hormonas, kurio dėka iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Organizme gliukozė yra energijos šaltinis, jos atsargos kaupiamos ir sunaudojamos ateityje.

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepakankamai gamina insulino arba organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Metforal 1000 pagal galimybę padeda sumažinti Jūsų kraujyje gliukozės kiekį iki normos.

Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metforal 1000 vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką.

Kam naudojamas Metforal 1000

Metforal 1000 vartojamas II tipo cukriniam diabetui (nuo insulino nepriklausančiam diabetui) gydyti, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti tiems pacientams, kuriems padidėjęs kūno svoris.

Suaugusieji Metforal 1000 gali vartoti vieną (monoterapija) ar kartu su kitais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba insulinu).

10 metų ir vyresni vaikai gali vartoti tik metforminą arba derinti jį su insulinu.

Metforal (1000mg). Vartojimas

Metforal 1000 visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metforal 1000 negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykites bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

Įprastinė dozė

10 metų ir vyresni vaikai, paaugliai paprastai pradeda vartoti po ½ Metforal 1000 tabletės (tai atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) vieną kartą per dieną arba 850 mg metformino hidrochlorido vieną kartą per dieną (toks dozavimas vartojant Metforal 1000 mg tabletes neįmanomas).

Maksimali paros dozė yra viena Metforal 1000 mg tabletė 2 kartus per dieną. 10-12 metų vaikų gydymui dozes gali nustatyti tik Jūsų gydytojas, nes šio amžiaus grupės vaikų gydymo patyrimas yra ribotas.

Suaugusieji paprastai iš pradžių vartoja ½ Metforal 1000 tabletės (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) 2-3 kartus per dieną arba 850 mg metformino hidrochlorido 2-3 kartus per dieną (toks dozavimas vartojant Metforal 1000 mg tabletes neįmanomas).

Maksimali paros dozė yra viena Metforal 1000 mg tabletė 3 kartus per dieną.

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys kaip pradėti vartoti Metforal 1000.

Paciento stebėjimas

Jūsų gydytojas pritaikys Metforal 1000 dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas pacientas.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas pacientas arba jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

Kaip padalyti Metforal 1000 tabletę

Metforal 1000 yra plėvele dengtos tabletės, kurias galima lengvai ir tiksliai padalyti. Plėvele dengtas tabletes galima padalyti abejomis rankomis arba atrėmus gilesne skiriamąja vagele žemyn į kietą lygų paviršių ir nykščiu spaudžiant žemyn.

Kaip vartoti Metforal 1000

Gerkite tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui.

Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens.

Kai per dieną vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu).

Kai per dieną vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

Kai per dieną vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus ir vakare (vakarienės metu).

Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metforal 1000 veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metforal 1000 dozę

Jeigu išgėrėte Metforal 1000 per didelę dozę, gali būti laktatacidozė. Laktatacidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu, pasunkėjęs kvėpavimas. Nedelsiant pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pamiršus pavartoti Metforal 1000

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *