Metforal (850mg)

0
+0 -0

Gamintojas: BERLIN-CHEMIE AG
Veiklioji medžiaga: Metformino hidrochloridas
Stiprumas: 850mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Metforal priklauso grupei vaistų, kurie vartojami suaugusiųjų ir vyresnių kaip 10 metų vaikų nuo insulino nepriklausomo cukrinio diabeto (II tipo cukrinio diabeto) gydymui.

Metforal yra vaistas, mažinantis padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje suaugusiesiems, sergantiems II tipo cukriniu diabetu, ypač pacientams turintiems antsvorio, kuriems tik dieta ir fiziniu aktyvumu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta.

Suaugusieji

Gydytojas gali paskirti Jums vartoti vieną Metforal arba kartu su kitais geriamaisiais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais arba insulinu.

Vaikai ir paaugliai

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams gydytojas gali paskirti vartoti vieną Metforal arba kartu su insulinu.

Metforal (850mg). Vartojimas

Metforal visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metforal dozę Jūsų gydytojas nustatys pagal gliukozės kiekį Jūsų kraujyje ir reguliariai jį tikrins.

Įprastinė vaisto dozė yra tokia.

- Amžius

- Vienkartinė dozė

- Paros dozė

Suaugusieji

- 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metformino

hidrochlorido)

- 2 arba 3 plėvele dengtos tabletės (atitinka 1700-2550 mg metformino hidrochlorido); didžiausia paros dozė ? 3 plėvele dengtos tabletės (atitinka 2550 mg metformino hidrochlorido)

Vyresni kaip 10 metų vaikai ir paaugliai

- 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metformino

hidrochlorido)

- Iš pradžių 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metformino hidrochlorido); dozę galima padidinti daugiausia iki 2 plėvele dengtų tablečių (atitinka 1700 mg metformino hidrochlorido)

Individualiam nustatytos palaikomosios dozės koregavimui galima vartoti plėvele dengtų tablečių, kuriose yra 500 mg arba 1000 mg metformino hidrochlorido.

Vartojimo metodas

Nurykite plėvele dengtą tabletę nesukramtytą valgio metu ar pavalgius, užsigerkite pakankamu skysčio kiekiu (stikline vandens).

Vartojant dvi ar daugiau plėvele dengtų tablečių, jų vartojimą reikia paskirstyti visam dienos laikotarpiui, pvz., vieną tabletę gerti po pusryčių, vieną po vakarienės.

Jeigu manote, kad Metforal veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per didelę Metforal dozę

Pavartojus per didelę Metforal dozę, nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui. Perdozavus Metforal, gliukozės kiekis kraujyje nesumažėja, bet dėl pieno rūgšties gali padidėti kraujo rūgštingumas (laktatacidozė).

Pirmieji padidėjusio kraujo rūgštingumo (laktatacidozės) požymiai yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmas. Per keletą valandų gali atsirasti raumenų skausmai ir spazmai, padažnėjęs kvėpavimas, sąmonės pritemimas ir koma. Padidėjusį kraujo rūgštingumą būtina nedelsiant gydyti ligoninėje.

Pamiršus pavartoti Metforal

Negalima niekada vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletės dozę.

Nustojus vartoti Metforal

Nenutraukite Metforal vartojimo nepasitarę su gydytoju. Nutraukus vartojimą, gali nekontroliuojamai padidėti gliukozės kiekis kraujyje, o po ilgesnio laikotarpio atsirasti vėlyvų cukrinio diabeto komplikacijų (akių, inkstų ir kraujagyslių pažeidimų).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *