Metformin-ratiopharm (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Ratiopharm GmbH & Co
Veiklioji medžiaga: Metformino hidrochloridas
Stiprumas: 500mg

Metformin-ratiopharm yra vaistas, mažinantis padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje suaugusiesiems, sergantiems cukriniu diabetu (2 tipo suaugusiųjų cukriniu diabetu). Ypač jis tinka gydyti nutukusius pacientus, kuriems dieta ir fiziniu aktyvumu nepavykstant koreguoti cukraus kiekio kraujyje. Metformin-ratiopharm plėvele dengtas tabletes galima vartoti vienas (monoterapija) arba derinant kartu su kitais geriamaisiais preparatais nuo cukrinio diabeto ar kartu su insulinu.

Nutukusiems pacientams, sergantiems cukriniu diabetu (2 tipo cukriniu diabetu), kai gydymas dieta buvo nesėkmingas, gydant metforminu kaip pirmąja terapine priemone, galima sumažinti su diabetu susijusių komplikacijų dažnumą.

Metformin-ratiopharm (500mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metformin-ratiopharm dozę, įvertinus gliukozės kiekį kraujyje, kiekvienam pacientui gydytojas turi nustatyti individualiai; gliukozės kiekį kraujyje reikia reguliariai kontroliuoti.

Individualiai dozei, kai reikia skirti vaisto ilgesniam palaikomajam gydymui, taip pat galima vartoti plėvele dengtas tabletes, kurių sudėtyje yra 1000 mg metformino.

Jei gydytojas nenurodė kitaip, dažniausiai vaisto dozė yra tokia:

Suaugusiems žmonėms

Metformin – ratiopharm 500 mg tabletės

iš pradžių reikia gerti po 2-3 Metformin-ratiopharm 500 mg plėvele dengtas tabletes per parą (tai atitinka 1000-1500 mg metformino). Didžiausia paros dozė yra 6 Metformin-ratiopharm 500 mg plėvele dengtos tabletės per parą (tai atitinka 3 g metformino). Kai reikia gerti daug tablečių, visuomet reikia vartoti tabletes, kurios yra didesnė vaisto dozė.

Metformin – ratiopharm 850 mg tabletės

iš pradžių reikia gerti po 2-3 Metformin-ratiopharm 850 mg tabletes per parą (tai atitinka 1700-2550 mg metformino). Didžiausia paros dozė yra trys Metformin-ratiopharm plėvele dengtos tabletės per parą (tai atitinka 2550 mg metformino).

Vaikams ir paaugliams

Duomenų nėra

Senyviems pacientams

Dėl senyviems pacientams dažnai pasitaikančio inkstų funkcijos sumažėjimo, Metformin-ratiopharm dozė turi būti susieta su inkstų funkcija. Todėl gydytojas dažnai turi tirti jūsų inkstų funkciją.

Plėvele dengtą tabletę reikia nuryti nesukramtytą valgio metu arba pavalgius ir užsigerti pakankamu skysčio kiekiu (pvz., stikline vandens). Norint vaistą lengviau nuryti, tabletę galima padalyti į dalis. Visos tabletės dalys išgeriamos kaip viena dozė. Jei reikia gerti dvi ar daugiau tablečių, tai jų kiekį reikia išskirstyti į kelis kartus per parą, pvz., gerti vieną tabletę po pusryčių ir vieną – po vakarienės.

Jei manote, kad Metformin-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Metformin-ratiopharm dozę?

Išgėrus didesnę negu reikia Metformin-ratiopharm dozę, nedelsiant praneškite apie tai gydytojui. Perdozavus Metformin-ratiopharm, gliukozės kiekio kraujyje žymiai nesumažėja, bet atsiranda padidėjusio kraujo rūgštingumo pavojus dėl pieno rūgšties susikaupimo. Pieno rūgšties kaupimosi kraujyje požymiai panašūs į metformino šalutinį poveikį virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmas. Visas simptomų kompleksas, pasireiškiantis raumenų skausmu, mėšlungiu, padažnėjusiu kvėpavimu, sąmonės pritemimu ir koma gali atsirasti per kelias valandas ir jam atsiradus ligonį reikia nedelsiant guldyti į ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metformin-ratiopharm

Išgerkite paskirtą Metformin-ratiopharm kiekį nustatytu laiku ir stenkitės ateityje laikytis šios tvarkos. Jokių būdu negerkite papildomai pamirštos išgerti dozės, tai yra negerkite didesnio nei nustatyta tablečių kiekio.

Nustojus vartoti Metformin-ratiopharm

Jei jūs be gydytojo leidimo nutrauksite Metformin-ratiopharm vartojimą, turite prisiminti, kad sutriks gliukozės kiekio kraujyje kontrolė ir jos kiekis padidės, iš lėto pasireikš cukrinio diabeto atokieji rezultatai reiškiniai, pvz., atsiras akių, inkstų, kraujagyslių pažeidimų.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *