Metformin Vitabalans (500mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Vitabalans Oy
Veiklioji medžiaga: Metformino hidrochloridas
Stiprumas: 500mg

Metformin Vitabalans, sudėtyje turintis metformino, yra vaistas nuo cukrinio diabeto. Jis priklauso vaistų, vadinamų biguanidinais, klasei. Insulinas yra kasoje gaminamas hormonas, kuris organizmui padeda iš kraujo pasisavinti gliukozę (cukrų). Gliukozė organizme naudojama energijos gaminimui arba yra saugoma tolimesnėms reikmėms. Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepagamina pakankamai insulino arba organizmas nesugeba tinkamai panaudoti jau pagaminto insulino. Tai sukelia gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą. Metformin Vitabalans padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje iki tokio lygio, kuris būtų kiek įmanoma artimesnis normaliam.

Jeigu Jūs esate suaugęs ir turite viršsvorio, ilgalaikis Metformin Vitabalans vartojimas Jums taip pat padės sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką. Metformin Vitabalans poveikis siejamas su stabilaus kūno svorio išlaikymu arba nežymiu svorio mažėjimu.

Metformin Vitabalans yra vartojamas:

  • 2 tipo cukrinio diabeto gydymui, kai gliukozės kiekio kraujyje nepavyksta kontroliuoti tik atitinkama dieta ir fiziniu krūviu. Jis ypač tinka gydyti antsvorio turinčius pacientus.

Suaugę pacientai Metformin Vitabalans gali vartoti vieną arba kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto (geriamaisiais vaistais arba insulinu).

Vyresni kaip 10 metų vaikai ir paaugliai Metformin Vitabalans gali vartoti vieną arba kartu su insulinu.

Metformin Vitabalans (500mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

Metformin Vitabalans nepakeičia sveiko gyvenimo būdo teikiamos naudos. Toliau laikykitės gydytojo Jums paskirtos dietos ir reguliariai mankštinkitės. 

Rekomenduojama dozė

Suaugusiesiems įprasta pradinė dozė yra 500 mg Metformin Vitabalans 2-3 kartus per parą. Didžiausia galima dozė yra 1000 mg tris kartus per parą.

Vaikams nuo 10 metų amžiaus ir paaugliams įprasta pradinė dozė yra 500 mg Metformin Vitabalans vieną kartą per parą. Gydyti vaikus, kurių amžius 10-12 metų, rekomenduojama tik gavus specialų gydytojo nurodymą, nes šioje amžiaus grupėje gydymo patirtis yra ribota.

Jeigu taip pat vartojate insuliną, Jūsų gydytojas Jums nurodys, kaip pradėti gydymą Metformin Vitabalans tabletėmis.

Stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai tirs gliukozės kiekį kraujyje ir pagal tai Jums parinks individualią Metformin Vitabalans dozę. Reguliariai konsultuokitės su savo gydytoju. Tai yra ypač svarbu, jeigu gydomas vaikas arba paauglys, taip pat jeigu Jūs esate senyvo amžiaus.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus tirs Jūsų inkstų funkciją. Šie tyrimai Jums gali būti atliekami dažniau, jeigu Jūs esate senyvo amžiaus arba jeigu Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi.

Kaip vartoti Metformin Vitabalans

Metformin Vitabalans vartokite valgio metu arba pavalgius. Taip išvengsite nepageidaujamo poveikio Jūsų virškinimo sistemai.

Netraiškykite ir nekramtykite tabletės. Nurykite kiekvieną tabletę užgerdami stikline vandens.

Jeigu vartojate vieną dozę kartą per parą, suvartokite ją ryte (per pusryčius).

Jeigu paros dozę vartojate padalintą į dvi dalis, vieną dalį suvartokite ryte (per pusryčius), o kitą vakare (vakarienės metu).

Jeigu paros dozę vartojate padalintą į tris dalis, vieną dalį suvartokite ryte (per pusryčius), kitą dalį suvartokite dieną (per pietus), o paskutinę – vakare (vakarienės metu).

Jeigu po kurio laiko Jums pradeda atrodyti, kad Metformin Vitabalans veikia per stipriai arba per silpnai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę Metformin Vitabalans dozę?

Jeigu pavartojate per daug Metformin Vitabalans, Jums gali pasireikšti laktatacidozė. Laktatacidozės simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas kartu su raumenų spazmais, bendras negalavimas, sunkus nuovargis ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu Jums pasireiškia minėtų simptomų, Jus gali tekti nedelsiant guldyti į ligoninę, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Susisiekite su savo gydytoju arba artimiausios ligoninės priėmimo skyriumi.

Pamiršus pavartoti Metformin Vitabalans

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą tabletę išgerkite įprastu metu.

Nustojus vartoti Metformin Vitabalans 

Jūsų gydytojas Jums nurodė, kiek laiko reikia vartoti metforminą. Jeigu staiga nutrauksite gydymą, Jūsų simptomai gali vėl pablogėti. Nenutraukite gydymo anksčiau, negu buvo sutarta, prieš tai nepasitarę su gydytoju arba vaitininku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *