Metformin Worwag

0
+0 -0

Gamintojas: Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH
Veiklioji medžiaga: Metformino hidrochloridas
Stiprumas: 1000mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Kas yra Metformin Worwag

Metformin Worwag sudėtyje yra metformino, vaisto, vartojamo cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidų grupei.

Insulinas yra kasoje sintezuojamas hormonas, kurio dėka iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Organizme gliukozė yra energijos šaltinis, jos atsargos kaupiamos ir sunaudojamos ateityje.

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepakankamai gamina insulino arba organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Metformin Worwag pagal galimybę padeda sumažinti Jūsų kraujyje gliukozės kiekį iki normos.

Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metformin Worwag vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką.

Kam vartojamas Metformin Worwag

Metformin Worwag vartojamas II tipo cukriniam diabetui (dar vadinamam nuo insulino nepriklausančiam diabetui) gydyti, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti tiems pacientams, kuriems padidėjęs kūno svoris.

Suaugusieji gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su kitais geriamaisiais vaistais nuo diabeto arba kartu su insulinu.

10 metų ir vyresni vaikai ir paaugliai gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su insulinu.

Metformin Worwag. Vartojimas

Metformin Worwag visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metformin Worwag negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykitės bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

Įprastinė dozė

10 metų ir vyresni vaikai, paaugliai paprastai pradeda vartoti po 500 mg arba 850 mg Metformin Worwag vieną kartą per dieną. Maksimali paros dozė yra 2000 mg per parą, padalijus dozę į 2 ar 3 dozes. 10-12 metų vaikų gydymui dozes gali nustatyti tik Jūsų gydytojas, nes šio amžiaus grupės vaikų gydymo patyrimas yra ribotas.

Suaugusieji paprastai iš pradžių vartoja 500 mg arba 850 mg Metformin Worwag du ar tris kartus per parą. Maksimali paros dozė yra 3000 mg per parą, padalijus dozę į tris dozes.

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys, kaip pradėti vartoti Metformin Worwag.

Stebėjimas

Jūsų gydytojas pritaikys Metformin Worwag dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas pacientas.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas pacientas arba jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

Kaip vartoti Metformin Worwag

Gerkite tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui.

Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens.

Jei per dieną vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu).

Jei per dieną vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jei per dieną vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metformin Worwag veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę

Pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu, pasunkėjęs kvėpavimas. Nedelsiant pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pamiršus pavartoti Metformin Worwag

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *