Methotrexat EBEWE (10mg/ml)

0
+0 -0

Gamintojas: EBEWE Pharma Ges.
Veiklioji medžiaga: Metotreksatas
Stiprumas: 10mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Metotreksatas priklauso citotoksiniams vaistams, kuriais gydomas tam tikros rūšies vėžys ir kai kurios nevėžinės ligos.

Vaistas yra skaidrus bespalvis skystis, tiekiamas skaidraus hidrolizinio stiklo buteliukais, užkimštais guminiu kamščiu. Buteliukai sudėti į kartonines dėžutes. Vienoje dėžutėje yra vienas 1 ml buteliukas, kuriame yra 10 mg metotreksato, arba vienas 5 ml buteliukas, kuriame yra 50 mg metotreksato.

Preparatas vartojamas:

( ūminei limfoleukozei gydyti;

( meninginei leukozei gydyti ir jos profilaktikai;

( ne Hodžkino limfomai gydyti;

( galvos, kaklo, kiaušidžių, šlapimo pūslės, gimdos kaklelio, skrandžio, krūties, smulkialąstei ar nesmulkialąstei plaučių karcinomai gydyti;

( nemetastazavusiai osteosarkomai gydyti tuo atveju, jeigu ligonis pirmiausiai buvo gydytas operacija;

( chorionepiteliomai bei kitiems trofoblastiniams navikams gydyti;

( sunkiai, luošinančiai, gydymui atspariai psoriazei gydyti tuo atveju, jeigu gydymas kitais būdais buvo nepakankamai veiksmingas;

( sunkiam reumatoidiniam artritui gydyti tuo atveju, jeigu gydymas kitais būdais buvo nepakankamai veiksmingas.

Galima gydyti vien metotreksatu arba vartoti jo kartu su kitais vaistais nuo vėžio, radioterapija ar operacija. Gydytojas tikriausiai pateiks Jums detalesnę informaciją

Methotrexat EBEWE (10mg/ml). Vartojimas

Vaikams ir suaugusiems žmonėms

Metotreksato tirpalo galima leisti į veną (švirkšti iš karto arba lašinti), raumenis, arteriją, smegenų skilvelius arba intratekaliai. Dozė nustatoma atsižvelgiant į paciento kūno svorį arba kūno paviršiaus plotą, tačiau į smegenų skilvelius ar intratekaliai didesnės negu 15 mg dozės ir didesnės negu 5 mg/ml koncentracijos tirpalo leisti nerekomenduojama. Jeigu sutrikusi kraujo gamyba, kepenų ar inkstų funkcija, dozę reikia mažinti. Didesnę nei 100 mg dozę paprastai reikia ne lėčiau kaip per 24 val. sulašinti į veną. Pradžioje dozės dalį galima greitai sušvirkšti į veną.Dozavimo metodas labai priklauso nuo ligos.Įvairių rūšių piktybinius auglius gydant tik metotreksatu arba juo kartu su kitais citotoksiniais ar hormoniniais preparatais, radioterapija arba operacija, pasireiškė naudingas poveikis. Priklausomai nuo indikacijos dozavimo metodas, ypač gydant didesne negu 150 mg/m2 kūno paviršiaus doze, labai skiriasi. Metotreksato suleidus, pacientui bus skirta kalcio folinato, kad susilpnėtų toksinis medikamento poveikis sveikoms ląstelėms.Kalcio folinato dozavimas priklauso nuo vartojamos metotreksato dozės. Pradžioje 12 - 24 valandas lygiomis dalimis per kelis kartus geriama, injekuojama į raumenis, švirkščiama arba infuzuojama į veną ne didesnė kaip 150 mg kalcio folinato dozė. Tolesnes 48 valandas kas 6 val. injekuojama į raumenis ar veną 12 - 25 mg arba geriama 15 mg (viena kapsulė) dozė. Kalcio folinatu pradedama gydyti praėjus 8 - 24 valandoms nuo metotreksato infuzijos pradžios. Gydant mažesne nei 100 mg metotreksato doze, gali užtekti 48 - 72 valandas gerti po 15 mg kalcio folinato (vieną kapsulę) kas 6 val.

Toliau pateikti metotreksato dozavimo pavyzdžiai.Leukozė( 4 - 6 savaites kartą per parą leisti 3,3 mg/m2 kūno paviršiaus dozę kartu su kitais citostatikais.

( 2,5 mg/kg kūno svorio dozę leisti kas 2 savaitės.

( Kartą per savaitę leisti 30 mg/m2 kūno paviršiaus dozę (palaikomasis gydymas).

( Kas 1 - 3 savaitės į veną infuzuoti (per 1 - 6 valandas) 1 - 12 g/m2 kūno paviršiaus dozę (gydymas didele doze).

( Kartą per savaitę leisti 20 mg/m2 kūno paviršiaus dozę kartu su kitais citostatikais.Ne Hodžkino limfoma( Kompleksinio gydymo metu 500 - 2000 mg/m2 kūno paviršiaus dozę leisti kas savaitė arba kas 3 savaitės.

( 7500 mg/m2 kūno paviršiaus dozę leisti į veną kartą per savaitę.Krūties vėžysKartu su kitais citostatikais leisti 40 mg/m2 kūno paviršiaus dozę į veną arba pirmą gydymo dieną, arba pirmą ir trečią gydymo dieną, arba pirmą ir aštuntą gydymo dieną, arba 3 kartus per metus.Chorionepitelioma5 dienas iš eilės leisti 15 - 30 mg dozę į veną, darant savaitės arba ilgesnes pertraukas tarp tokių gydymo kursų.Reumatoidinis artritas ar psoriazėŠias ligas leidžiama gydyti tik reumatologui ir odos bei vidaus ligų specialistui.

Iprastinė rekomenduojama pradinė dozė suaugusiems žmonėms yra 10 mg (bazės). Ji kartą per savaitę leidžiama į raumenis arba veną. Prireikus kartą per savaitę vartojamą dozę galima didinti iki 25 mg (bazės).Metotreksatas yra ligos eigą modifikuojantis priešuždegiminis vaistinis preparatas, kuris ilgalaikės terapijos metu gali sukelti toksinį poveikį, todėl reikia nustatyti metotreksato sukeliamo nepageidaujamo poveikio ir reumatoidinio artrito progresavimo ir sunkaus ligotumo dėl nepakankamo gydymo santykį. Dozę reikia nustatyti atsižvelgiant į paciento reakciją į medikamentą. Pacientams, kuriems 25 mg dozė per 12 savaičių reakcijos nesukelia, gydymą metotreksatu reikia nutraukti. Jeigu reakcija į metotreksatą pasireiškia, palaikomąja dozę reikia mažinti iki mažiausios veiksmingos. Optimali gydymo trukmė dar nežinoma, tačiau preliminariniai duomenys rodo, kad gydant palaikomąja doze, pasireiškusį pradinį gydomąjį poveikį galima išlaikyti mažiausiai 2 metus. Gydymą nutraukus, ligos simptomai gali atsinaujinti per 3 – 6 savaites. Psoriaze sergantiems pacientams metotreksato vartojimas gali leisti sugrįžti prie įprastinio lokalaus gydymo, kuris gali būti skatintinas. Be to, likus savaitei iki gydymo metotreksatu pradžios galima duoti bandomąją dozę, kad būtų galima nustatyti, ar nėra idiosinkrazijos.Gydytojas pacientą turi gerai informuoti apie gydymo metu kylančią riziką ir itin atidžiai sekti, ar neatsiranda toksinio poveikio kepenims, todėl prieš gydymą metotreksatu ir kas 2 – 4 mėnesiai jo metu turi atlikti kepenų funkcijos tyrimus. Gydant didele doze, turi atidžiai ir ilgai sekti kepenų ir kaulų čiulpų funkciją bei toksinį poveikį plaučiams.Kad ilgalaikio gydymo metu sumažėtų toksinis metotreksato poveikis, kartu su šiuo medikamentu reikia vartoti folio rūgšties (po 1 – 2 mg per parą) arba folino rūgšties (po 2,5 – 5 mg kartą per savaitę, praėjus 8 – 12 val. po metotreksato pavartojimo). Atrodo, kad tokios folio ar folino rūgšties paros dozės gydomojo metotreksato poveikio netrikdo.Prieš gydymą metotreksatu, jo metu ir po gydymo gydytojas atidžiai seks Jūsų būklę ir reakciją į vaistą.Pavartojus per didelę dozę

Kadangi šiuo vaistu gydoma tik ligoninėje, todėl per didelė dozė nebus suleista, tačiau tuo atveju, jeigu pradėsite nerimauti, pasakykite apie tai gydytojui arba vaistininkui.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *