METHOTREXATE-TEVA

0
+0 -0

Gamintojas: Pharmachemi
Veiklioji medžiaga: Metotreksatas
Stiprumas: 100mg/ml

Veiklioji METHOTREXATE-TEVA medžiaga yra metotreksatas, folio rūgšties darinys. Jis priklauso vaistų nuo vėžio kategorijai, vadinamai antimetabolitais. Metotreksatas slopina nukleorūgščių sintezę bei ląstelių atsinaujinimą. Audiniai, kuriuose ląstelės aktyviai dauginasi, pvz., piktybinio auglio, kaulų čiulpų, vaisiaus, burnos ir žarnų gleivinės bei šlapimo pūslės, paprastai yra labiau jautrūs metotreksato poveikiui. Jei piktybinio audinio ląstelių dalijimasis yra intensyvesnis negu daugelio sveikų audinių, metotreksatas piktybinį augimą gali nuslopinti nepažeisdamas sveikų audinių.

Metotreksatu vienu arba kartu su su kitokiais chemoterapiniais vaistais gydomos įvairios vėžio rūšys.

Metotreksatas yra sunkios bei sunkiai kitokiais gydymo būdais gydomos psoriazės simptominio gydymo priemonė, bet tik tuo atveju, jei diagnozė buvo patvirtinta biopsija ir(ar) dermatologo. Būtina įsitikinti, kad psoriazė paūmėjo ne dėl nediagnozuotos imuninę sistemą paveikusios ligos.

METHOTREXATE-TEVA. Vartojimas

METHOTREXATE-TEVA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaikams ir suaugusiems žmonėms

Metotreksato tirpalo galima leisti į raumenis, veną (švirkšti iš karto arba infuzuoti), arteriją arba po smegenų dangalais. Skiedimui galima naudoti 0,9% natrio chlorido arba 5% gliukozės tirpalą.

Vaisto dozavimo būdas labai priklausomai nuo ligos rūšies. Vartojimo būdą ir tikslia dozę, atsižvelgdamas į ligą ir jos eigą, nustato gydytojas. Ligos priežastis, sunkumas ir gydytojo patirtis yra vieni iš faktorių, nuo kurių priklauso dozė ir gydymo trukmė. Dideles dozes gali skirti tik specialistas, o vaisto galima vartoti tik ligoninėse, kur yra reikiama gydymo įranga ir personalas.

Priklausomai nuo indikacijos, gydytojas gali skirti vartoti kalcio folinato, kad susilpnėtų toksinis metotreksato poveikis sveikoms ląstelėms. Kalcio folinato dozavimas priklauso nuo metotreksato dozės.

Pavartojus per didelę METHOTREXATE-TEVA dozę

Kalcio folinatas yra labai veiksmingas metotreksato priešnuodis. Gydyti kalcio folinatu gydytojas turi pradėti kiek galima anksčiau. Ilgėjant laikotarpiui tarp metotreksato vartojimo ir kalcio folinato vartojimo pradžios, pastarojo vaisto gebėjimas neutralizuoti toksinį metotreksato poveikį mažėja.

Jeigu preparato labai perdozuojama, kad metotreksato ar jo metabolitų nenusėstų inkstų kanalėliuose, pacientas turi vartoti daug skysčio ir medžiagų, kurios šarmina šlapimą. Metotreksatą pašalinti kraujo dialize ar pilvaplėvės dialize neįmanoma.

Pamiršus pavartoti METHOTREXATE-TEVA

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaistą reikia dozuoti taip, kaip paskirta.

Nustojus vartoti METHOTREXATE-TEVA

Nutraukti vaisto vartojimą galima tik gydytojo nurodymu. Savo nuožiūra, pvz., dėl šalutinio poveikio, pertraukus ar per anksti baigus gydymą, liga gali atsinaujinti ir/ar progresuoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *