Metronidazole B.Braun

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Kabi Polska Sp.z.o.o
Veiklioji medžiaga: Metronidazolas
Stiprumas: 5mg/ml

Metronidazole B.Braun 5 mg/ml priklauso vaistinių preparatų, vadinamų antibiotikais, grupei. Jie vartojami sunkių infekcijų, kurių sukėlėjai yra bakterijos, gydymui. Gydymo metu veiklioji medžiaga metronidazolas, sukelia infekcijų sukėlėjų, bakterijų, žūtį.

Metronidazole B.Braun 5 mg/ml gali būti skiriamas bet kurios iš žemiau išvardintų ligų gydymui:

– centrinės nervų sistemos infekcijos (vietinės pūlingos infekcijos) – pūliniai smegenų srityje, smegenų dangalų uždegimas
– plaučių ir kvėpavimo takų infekciniai susirgimai – plaučių uždegimas, kurį lydi plaučių audinio irimas, plaučių uždegimas, kuris išsivysto į plaučius patekus skrandžio turiniui, pūliniai plaučiuose,
– virškinamojo trakto infekciniai susirgimai – vidinių pilvo ertmės organų ir dubens organų sienelių uždegimas, kepenų abscesas, storosios ir tiesiosios žarnos operacijos, pūlingos infekcijos pilvo ertmės ir dubens srityse
– moteriškų lytinių organų infekciniai susirgimai – gimdos uždegimas, būklės po gimdos pašalinimo, Cezario pjūvio, persileidimas lydimas kraujo užkrėtimo (sepsio), sepsis po gimdymo,
– ausų, nosies, gerklės infekciniai susirgimai, taip pat dantų, žandikaulio, burnos ertmės (angina) susirgimai
– vidinių širdies pertvarų uždegimas,
– kaulų ir raumenų infekciniai susirgimai, pvz. kaulų čiulpų uždegimas,
– dujinė gangrena,
– kraujo užkrėtimas, atsiradęs dėl venų trombozės ar uždegimo.

Jeigu reikia, gydymas gali būti derinamas su kitais antibiotikais.

Metronidazole B.Braun 5 mg/ml gali būti skiriamas kaip profilaktinė priemonė prieš operacijas, kai yra padidėjusi infekcijų rizika, dažniausiai tai ginekologinės, skrandžio ar žarnų operacijos, kai galimi infekcijų sukėlėjai – anaerobinės bakterijos.

Metronidazole B.Braun. Vartojimas

Metronidazole B.Braun 5 mg/ml visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Preparato dozė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo, Jūsų amžiaus bei kūno svorio, taip pat nuo individualaus Jūsų organizmo atsako į gydymą.

Suagusiems ir paaugliams

Įprasta dozė yra vienas butelis preparato (tai atitinka 500 mg metronidazolo) kas 8 valandas.

Tokia pati dozė skiriama inkstų ligomis sergantiems pacientams.

Pacientams, sergantiems kepenų ligomis, dozė turėtų būti sumažinta.

Vaikai

Dozavimas vaikams priklauso nuo jų kūno svorio. Vaikų gydymui metronidazolo skiriama 7 – 10 mg vienam kilogramui kūno svorio kas 8 valandas, tai atitinka 20 – 30 mg metronidazolo vienam kilogramui kūno svorio per parą.

Infekcinių susirgimų profilaktika iki ir po operacijos

Kai metronidazolas vartojamas tikslu išvengti infekcinių ligų po chirurginių operacijų, lašinamas vienas butelis (atitinka 500 mg metronidazolo) prieš operaciją ir po vieną butelį praėjus 8 valandoms ir 16 valandų po operacijos.

Vaikams infekcijų prevencijai skiriama 15 mg metronidazolo vienam kilogramui kūno svorio prieš operaciją ir po 7,5 mg metronidazolo vienam kilogramui kūno svorio praėjus po operacijos 8 valandoms ir 16 valandų.

Vartojimo metodas ir gydymo trukmė

Metronidazole B.Braun 5 mg/ml vartojamas lašinant tiesiogiai į veną (intraveninė infuzija). Buteliuko turinys (500 ml tirpalo) sulašinamas per 30 – 60 minučių.

Įprastai vienas buteliukas lašinamas 60 minučių, bet tai negali trukti trumpiau kaip 20 minučių.

Preparatas gali būti atskiestas tam tinkamu infuziniu tirpalu.

Įprastai gydymo kursas metronidazolu trunka 5 – 7 dienas, bet ne ilgiau kaip 10 dienų, nebent tai yra neabejotinai būtina (žr.skyrių “Specialių atsargumo priemonių reikia”)

Pavartojus per didelę Metronidazole B.Braun 5 mg/ml dozę

Sekančiame skyriuje aprašyti simptomai gali pasireikšti kaip nepageidaujami efektai arba kaip preparato perdozavimo simptomai.

Specifinių priešnuodžių ar specifinio gydymo perdozavus metronidazolą nėra žinoma, bet metronidazolą galima pašalinti iš organizmo dializės (tai gydymo metodas dirbtinio inksto pagalba) būdu.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *