MOMENDOL

0
+0 -0

Gamintojas: A.C.R.A.F. S.p.A
Veiklioji medžiaga: Naprokseno natrio druska
Stiprumas: 220mg

MOMENDOL yra nesteroidinis analgetinis ir priešuždegiminis vaistas. Momendol mažina skausmą ir uždegimą.

MOMENDOL vartojamas trumpalaikiam silpno arba vidutinio stiprumo skausmui, pvz., sąnarių, raumenų, galvos, dantų ar su mėnesinėmis susijusio, malšinti.

MOMENDOL. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 16 metų paaugliams yra viena plėvele dengta tabletė kas 8–12 valandų.

Jei reikia stipresnio poveikio, pirmą gydymo dieną iš pradžių galima gerti 2 plėvele dengtas tabletes, po to ( po 1 tabletę kas 8 – 12 val. Daugiau negu 3 tabletes per 24 valandas gerti negalima.

Senyviems pacientams ir pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų ar kepenų veiklos sutrikimas daugiau negu dvi plėvele dengtas tabletes per 24 valandas gerti negalima.

Skausmą MOMENDOL galima mažinti ne ilgiau kaip 7 paras. Jeigu po šio laikotarpio skausmas išsilaiko arba padidėja, kreipkitės į savo gydytoją.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

0–12 metų vaikams MOMENDOL 220 mg plėvele dengtų tablečių vartoti negalima.

13–15 metų vaikams MOMENDOL 220 mg plėvele dengtų tablečių vartoti nerekomenduojama, kadangi saugumas ir veiksmingumas neištirti.

Vartojimo metodas

Reikia nuryti visą plėvele dengtą tabletę užgeriant vandeniu ar kitokiu gėrimu.

MOMENDOL geriau gerti po valgio.

Ką daryti pavartojus per didelę MOMENDOL dozę?

Perdozavimo požymiai yra nutirpimas, rėmuo, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, mieguistumas, per didelis natrio kiekis kraujyje (hipernatremija), metabolinė acidozė (kraujo ir kitų organizmo skysčių parūgštėjimas), konvulsijos.

Tyčia ar netyčia išgėrus per didelę dozę, pacientui reikia taikyti būtiną simptominį gydymą. Turėkite su savimi šį pakuotės lapelį ir kreipkitės į gydytoją pagalbos.

Per vieną valandą po galimai toksinio kiekio pavartojimo reikia išgerti aktyvintosios anglies. Alternatyva: suaugusiems žmonėms per vieną valandą po galimai gyvybei pavojingo perdozavimo reikia išplauti skrandį.

Reikia užtikrinti gerą šlapimo išsiskyrimą, atidžiai stebėti inkstų ir kepenų funkciją. Po galimai toksinio kiekio pavartojimo pacientą reikia prižiūrėti mažiausiai keturias valandas. Dažnas arba ilgalaikes konvulsijas reikia gydyti į veną leidžiamu diazepamu.

Priklausomai nuo paciento klinikinės būklės gali prireikti ir kitokių gydymo priemonių.

Hemodializė naprokseno koncentracijos kraujo plazmoje nesumažina, kadangi daug preparato prisijungia prie kraujo plazmos baltymų. Tačiau hemodializė vis dar gali būti tinkama naprokseno pavartojusiems inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams.

Pamiršus pavartoti MOMENDOL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti MOMENDOL

Gydymą galite nutraukti ir prieš nurodytą laiką be jokių galimų pasekmių.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *