Montelukast Fair-Med (4mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Genepharm S.A
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 4mg

Montelukast Fair-Med yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris blokuoja medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai sukelia kvėpavimo takų plaučiuose susiaurėjimą ir patinimą. Montelukast Fair-Med pagerina astmos simptomus ir padeda kontroliuoti šią ligą.

Jūsų vaiko astmai gydyti gydytojas paskyrė Montelukast Fair-Med, kuris neleidžia atsirasti astmos simptomams dienos ir nakties metu.

Montelukast Fair-Med gydomi 2–5 metų pacientai, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jų vartojamais vaistais ir todėl yra reikalingas papildomas gydymas.

Montelukast Fair-Med taip pat gali būti vartojamas alternatyviam gydymui vietoj inhaliuojamųjų kortikosteroidų 2 – 5 metų pacientams, kurie paskutiniu metu nuo astmos nevartojo geriamųjų kortikosteroidų ir kurie akivaizdžiai nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų.

Be to, Montelukast Fair-Med padeda užkirsti kelią fizinio krūvio sukeltam kvėpavimo takų susiaurėjimui 2 metų ar vyresniems vaikams.

Pagal Jūsų vaiko astmos simptomus ir jų sunkumą gydytojas nustatys, kaip Montelukast Fair-Med turi būti vartojamas.

Kas yra astma?

Astma yra ilgalaikė liga. Astmai būdinga:

  • pasunkėjęs kvėpavimas, nes susiaurėja kvėpavimo takai. Šis kvėpavimo takų susiaurėjimas, priklausomai nuo įvairių sąlygų, pablogėja arba pagerėja;
  • padidėjęs kvėpavimo takų jautrumas, todėl jie reaguoja į daugelį veiksnių, tokių kaip cigarečių dūmai, žiedadulkės, šaltas oras, fizinis krūvis;
  • kvėpavimo takų gleivinės pabrinkimas (uždegimas).

Astmos simptomai yra kosulys, švokštimas ir krūtinės veržimas.

Montelukast Fair-Med (4mg). Vartojimas

- į vaistą galima duoti vaikui tik suaugusiojo priežiūroje.

- Jūsų vaikas turi vartoti kartą per parą tik vieną Montelukast Fair-Med tabletę, kaip yra paskirta Jūsų gydytojo;

- Ją reikia vartoti net tada, kai Jūsų vaikui nėra simptomų ar kai jį ištinka ūminis astmos priepuolis.

- Jūsų vaikas Montelukast Fair-Med visada turi vartoti taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo vaiko gydytoją arba vaistininką.

- Tabletę reikia vartoti per burną.

2–5 metų vaikams

Vieną Montelukast Fair-Med 4 mg kramtomąją tabletę reikia vartoti kasdien vakare. Montelukast Fair-Med 4 mg kramtomosios tabletės vartoti tiesiog valgymo metu negalima, ją reikia vartoti mažiausiai 1 val. prieš valgį arba po jo praėjus 2 valandoms.

Jeigu Jūsų vaikas vartoja Montelukast Fair-Med, įsitikinkite, jog jis nevartoja jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukasto.

2–5 metų vaikams yra skirtos Montelukast Fair-Med 4 mg kramtomosios tabletės.

6–14 metų vaikams yra skirtos Montelukast Fair-Med 5 mg kramtomosios tabletės. Montelukast Fair-Med 4 mg kramtomųjų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 2 metų vaikams.

Ką daryti Jūsų vaikui pavartojus per didelę Montelukast Fair-Med dozę?

Nedelsdami pasikonsultuokite su savo vaiko gydytoju.

Daugumoje pranešimų apie perdozavimą apie šalutinį poveikį nepranešta. Pranešimuose apie perdozavimą suaugusiems žmonėms ir vaikams dažniausiai paminėti simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir padidėjęs aktyvumas.

Pamiršus duoti vaikui Montelukast Fair-Med

Visada stenkitės duoti Montelukast Fair-Med tiksliai, kaip nurodyta. Tačiau, jeigu Jūsų vaikas praleis dozę, toliau tegul vartoja vieną tabletę per parą kaip įprasta.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jūsų vaikui nustojus vartoti montelukastą

Montelukast Fair-Med gali gydyti astmą Jūsų vaikui tik vartojamas nuolat.

Svarbu, kad Jūsų vaikas vartotų Montelukast Fair-Med visą gydytojo paskirtą laiką. Šis vaistas padeda kontroliuoti Jūsų vaiko astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo vaiko gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *