Montelukast GSK (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Montelukast 10 mg yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris slopina medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir patinimą plaučiuose, o taip pat gali sukelti alergijos simptomus. Slopindamas leukotrienus, Montelukast GSK 10 mg palengvina astmos simptomus, padeda kontroliuoti astmą, o taip pat palengvina sezoninės alergijos (dar vadinamos šienlige arba sezoniniu alerginiu rinitu) simptomus.

Gydytojas paskyrė Jums Montelukast GSK 10 mg astmai gydyti, kad vaistas neleistų atsirasti astmos simptomams dieną ir naktį.

Montelukast GSK 10 mg skiriamas gydyti pacientams, kurių būklę nepakankamai kontroliuoja jau vartojami vaistai, todėl jiems reikia papildomo gydymo.

Montelukast GSK 10 mg padeda išvengti kvėpavimo takų susiaurėjimo, kurį išprovokuoja fizinis krūvis.

Tiems astma sergantiems pacientams, kuriems Montelukast GSK 10 mg skiriamas astmai gydyti, Montelukast GSK 10 mg gali palengvinti ir sezoninio alerginio rinito simptomus.

Gydytojas nurodys, kaip vartoti Montelukast GSK 10 mg, atsižvelgdamas į pasireiškiančius simptomus ir astmos sunkumą.

Kas yra astma?

Astma yra ilgai trunkanti liga.

Sergant astma, pasireiškia:

  • kvėpavimo pasunkėjimas dėl kvėpavimo takų susiaurėjimo. Toks kvėpavimo takų susiaurėjimas pablogina arba pagerina atsaką į įvairias sąlygas;
  • kvėpavimo takų jautrumas, dėl kurio kvėpavimo takai reaguoja į daugelį veiksnių, pavyzdžiui: cigarečių dūmus, žiedadulkes, šaltą orą arba fizinį krūvį;
  • kvėpavimo takų gleivinės patinimas (uždegimas).

Astmos simptomai yra: kosulys, švokštimas ir spaudimas krūtinėje.

Kas yra sezoninė alergija?

Sezoninė alergija (dar vadinama šienlige arba sezoniniu alerginiu rinitu) yra alerginis atsakas, kurį dažnai sukelia ore esančios medžių, polių ir piktžolių žiedadulkės. Sezoninė alergija dažniausiai pasireiškia tokiais simptomais: nosies užgulimas, sloga, nosies niežulys, čiaudulys, akių ašarojimas, paraudimas ir niežulys.

Montelukast GSK (10mg). Vartojimas

Visada reikia vartoti tik po vieną Montelukast GSK 10 mg tabletę vieną kartą per parą taip, kaip paskyrė gydytojas.

Tabletes reikia vartoti net tuo atveju, kai nėra simptomų arba pasireiškia ūminis astmos priepuolis.

Montelukast GSK 10 mg visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartoti per burną,

Dozavimas suaugusiesiems ir 15 metų ar vyresniems paaugliams

Reikia išgerti po vieną 10 mg tabletę per parą vakare. Montelukast 10 mg galima gerti valgant arba be maisto.

Jeigu vartojate Montelukast GSK 10 mg, įsitikinkite, kad nevartojate jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos montelukasto.

Pavartojus per didelę Montelukast GSK 10 mg dozę

Nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją.

Dauguma perdozavimo atvejų apie šalutinį poveikį pranešta nebuvo. Dažniausiai po perdozavimo suaugusiesiems ir vaikams pasireiškę simptomai buvo pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Pamiršus pavartoti Montelukast GSK 10 mg

Stenkitės vartoti Montelukast GSK 10 mg taip, kaip paskirta. Vis dėlto jeigu praleidote dozę, tik tęskite vartojimą pagal įprastą dozavimo planą, vartodami po vieną tabletę vieną kartą per parą.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Montelukast GSK 10 mg

Montelukast 10 mg gali gydyti astmą tik tada, kai yra vartojamas. Svarbu, kad vartotumėte Montelukast 10 mg visą gydytojo skirtą laiką. Tai padės kontroliuoti astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *