Montelukast GSK (4mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 4mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Montelukastas yra taip vadinamas leukotrienų receptorių antagonistas, kuris slopina medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir patinimą plaučiuose. Montelukast GSK 4 mg lengvina astmos simptomus ir padeda kontroliuoti astmą.

Gydytojas paskyrė Jūsų vaikui Montelukast GSK 4 mg astmai gydyti, kad vaistas neleistų atsirasti astmos simptomams dieną ir naktį.

Montelukast GSK 4 mg skiriamas gydyti 2-5 metų pacientams, kurių būklę nepakankamai kontroliuoja jau vartojami vaistai, todėl jiems reikia papildomo gydymo;

Be to, Montelukast GSK 4 mg gali būti skiriamas alternatyviam gydymui vietoj inhaliuojamųjų kortikosteroidų 2-5 metų pacientams, kurie paskutiniuoju metu nevartojo geriamųjų kortikosteroidų astmai gydyti ir įsitikinta, kad jie nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kortikosteroidų;

Be to, Montelukast GSK 4 mg padeda išvengti kvėpavimo takų susiaurėjimo, kurį išprovokuoja fizinis krūvis, 2 metų ir vyresniems pacientams.

Gydytojas nurodys, kaip vartoti Montelukast GSK 4 mg, atsižvelgdamas į Jūsų vaikui pasireiškiančius simptomus ir astmos sunkumą.

Kas yra astma?

Astma yra ilgai trunkanti liga.

Sergant astma, pasireiškia:

  • kvėpavimo pasunkėjimas dėl kvėpavimo takų susiaurėjimo. Toks kvėpavimo takų susiaurėjimas pablogina arba pagerina atsaką į įvairias sąlygas;
  • kvėpavimo takų jautrumas, dėl kurio kvėpavimo takai reaguoja į daugelį veiksnių, pavyzdžiui: cigarečių dūmus, žiedadulkes, šaltą orą arba fizinį krūvį;
  • kvėpavimo takų gleivinės patinimas (uždegimas).

Astmos simptomai yra: kosulys, švokštimas ir spaudimas krūtinėje.

Montelukast GSK (4mg). Vartojimas

Šį vaistą vaikui vartoti galima tik prižiūrint suaugusiam žmogui. Vaikams, kuriems sunku vartoti kramtomąsias tabletes, tiekiama geriamųjų granulių forma.


Jūsų vaikas turi vartoti tik po vieną Montelukast GSK 4 mg tabletę vieną kartą per parą taip, kaip paskyrė gydytojas.

Tabletes reikia vartoti net tuo atveju, kai vaikui nėra simptomų arba pasireiškia ūminis astmos priepuolis.

Montelukast GSK 4 mg vaikui visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartoti per burną.

Dozavimas 2-5 metų vaikams

Reikia gerti po vieną 4 mg kramtomąją tabletę per parą vakare. Montelukast GSK 4 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti iš karto po valgio. Tabletes reikia vartoti bent 1 val. prieš valgį arba praėjus bent 2 val. po pavalgymo.

Jeigu vaikas vartoja Montelukast GSK 4 mg, įsitikinkite, kad jis nevartoja jokių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos montelukasto.

2-5 metų vaikams tiekiamos Montelukast GSK 4 mg kramtomosios tabletės.

6-14 metų vaikams ir paaugliams tiekiamos Montelukast GSK 5 mg kramtomosios tabletės. Montelukast GSK 4 mg kramtomųjų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

Vaikui pavartojus per didelę Montelukast GSK 4 mg dozę

Nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją.

Dauguma perdozavimo atvejų apie šalutinį poveikį pranešta nebuvo. Dažniausiai po perdozavimo suaugusiesiems ir vaikams pasireiškę simptomai buvo pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Vaikui pamiršus pavartoti Montelukast GSK 4 mg

Stenkitės vartoti Montelukast GSK 4 mg taip, kaip paskirta. Vis dėlto jeigu vaikas praleido dozę, tik tęskite vartojimą pagal įprastą dozavimo planą, vartodami po vieną tabletę vieną kartą per parą.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Vaikui nustojus vartoti Montelukast GSK 4 mg

Montelukast 4 mg gali gydyti vaiko astmą tik tada, kai yra vartojamas. Svarbu, kad vaikas vartotų Montelukast 4 mg visą gydytojo skirtą laiką. Tai padės Jūsų vaikui kontroliuoti astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo vaiko gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *