Montelukast Teva (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Montelukastas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Montelukast Teva 10 mg tabletės yra leukotrienų receptorių antagonistas, kuris blokuoja medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai susiaurina kvėpavimo takus bei skatina pabrinkti Jūsų plaučius, be to, sukelia alergijos požymius. Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės, blokuodamas leukotrienų receptorius, sumažina astmos požymius, padeda kontroliuoti astmą ir sumažina sezoninės alergijos požymius (ši liga dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga).

Gydytojas išrašė Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtų tablečių astmos gydymui, taip pat tam, kad nebūtų astmos požymių nei dieną, nei naktį.

Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės vartojamas gydymui 15 metų ir vyresnių pacientų, kurių ligos požymiai nepakankamai kontroliuojami jau vartojamais vaistais ir kuriems reikalingas papildomas gydymas. Pacientams, sergantiems astma ir kuriems yra sezoninė alergija, Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės taip pat mažina sezoninės alergijos simptomus.

Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės 15 metų ir vyresniems pacientams padeda išvengti astmos simptomų, įvykstančio atliekant fizinius pratimus.

Kas yra astma?

Astma yra ilgai trunkanti liga.

Astmai būdinga:

Apsunkintas kvėpavimas dėl kvėpavimo takų susiaurėjimo. Nuo įvairių aplinkybių priklauso, kiek kvėpavimo takai, daugiau ar mažiau, susiaurėja.

Jautrūs kvėpavimo takai, kurie reaguoja į daugelį veiksnių, kaip antai cigarečių dūmai, žiedadulkės, šaltas oras ar fiziniai pratimai.

Kvėpavimo takus išklojančių audinių patinimas (uždegimas).

Bronchų astmos požymiai yra šie: kosulys, dusulys ir krūtinės spaudimas.

Kas yra sezoninė alergija?

Sezoninė alergija (dar vadinama šienlige arba sezonine alergine sloga) yra alerginė reakcija, kurią dažnai sukelia ore skraidančios medžių, žolių ir piktžolių žiedadulkės. Sezoninės alergijos požymiai paprastai yra užgulusi, varvanti, niežtinti nosis, čiaudulys, ašarojančios, paburkusios, raudonos, niežtinčios akys.

Montelukast Teva (10mg). Vartojimas

Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtų tablečių visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas, net kai nėra simptomų ar jei Jus ištinka astmos priepuolis. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms ir 15 metu ar vyresniems paaugliams yra viena Montelukast Teva 10 mg plėvele dengta tabletė, kurią reikia išgerti vakare.



Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtų tablečių negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos montelukasto.



Pavartojus per didelę Montelukast Teva dozę

Yra svarbu neišgerti per daug tablečių. Jeigu Jūs nurijote per daug tablečių ar jeigu manote, kad jų kiek nors nurijo vaikas, kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar gydytoją patarimo. Dažniausiai pasireiškiantys perdozavimo simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir nevalingi judesiai.



Kartu su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį ir likusiais tabletes, kad parodytumėt gydytojui.



Pamiršus pavartoti Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtų tablečių

Jeigu Jūs pamiršote pavartoti tabletę, vartokite kitą dozę įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.



Nustojus vartoti Montelukast Teva

Astmos kontrolei svarbu Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtų tablečių vartoti taip ilgai, kaip paskyrė gydytojas, nepaisant to, ar simptomai yra, ar ne. Montelukast Teva 10 mg plėvele dengtos tabletės gali gydyti astmą tik nuolat jas vartojant.



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką



2-5 metų vaikams yra tinkamos Montelukast Teva 4 mg kramtomosios tabletės.

6 – 14 metų vaikams yra tinkamos Montelukast Teva 5 mg kramtomosios tabletės


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *