Mucofalk (apelsinų skonio)

0
+0 -0

Gamintojas: Dr. Falk Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Kiaušininių gysločių (Plantago ovata) sėklų luobelės
Stiprumas: 3,25g

Mucofalk sudėtyje yra brinkstančiosios medžiagos (susmulkintų kiaušininių gysločių sėklų luobelių), kuri absorbuoja vandens kiekį, net 40 kartų didesnį už jos pačios svorį. Vadinasi, padidėja išmatų tūris ir jos išlieka minkštos, skatinami žarnų judesiai, todėl pagreitėja žarnų turinio slinkimas. Taip pat Mucofalk mažina padidėjusį lipidų kiekį kraujyje.

Šis vaistas tinka, jei yra:

– nuolatinis (lėtinis) vidurių užkietėjimas;

– būklė po operacijos tiesiosios žarnos srityje, išangės gleivinės įplyša, hemorojus ar kitos ligos, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis;

– būklės kai organizmui reikia daugiau skaidulų (pvz:. vidurių užkietėjimas vyraujantis esant dirgliosios žarnos sindromui, hipercholesterolemijos gydymas dieta). Vaistas tinka kaip pagalbinė priemonė.

Mucofalk (apelsinų skonio). Vartojimas

Mucofalk visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimas jaunesniems nei 12 metų vaikams

Mucofalk vartojimo jaunesniems negu 12 metų vaikams patirtis yra nepakankama, todėl šio medikamento jiems reikia nevartoti.

Nuolatinis (lėtinis) vidurių užkietėjimas ir būklės, kurių metu pageidaujamas lengvesnis tuštinimasis minkštomis išmatomis (pvz:. išangės gleivinės įplyšos, hemorojus):

Įprasta dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių 2-3 kartus per parą, gerti išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

Būklės (pvz:. viduriavimas, dirgliosios žarnos sindromas) kai organizmui reikia daugiau skaidulų:

Įprasta dozė suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų vaikams yra 1 paketėlis Mucofalk granulių 2-6 kartus per parą, gerti išmaišius gausiame (ne mažiau kaip 150 ml) skysčio kiekyje.

Jei Mucofalk vartojamas nežymiai ar vidutiniškai padidėjusiam cholesterolio kiekiui mažinti rekomenduojama jo gerti tarp valgių.

Kaip vartoti Mucofalk

1. Niekada negerkite sauso vaisto dozės, kadangi gali pasunkėti rijimas.

2. Vieno Mucofalk paketėlio turinį išberkite į stiklinę.

3. Į ją lėtai įpilkite ne mažiau kaip 150 ml vandens, sulčių ar panašių skysčių.

4. Skystį stiklinėje rūpestingai išmaišykite šaukštu, kad neliktų gumulų, ir nedelsiant išgerkite.

5. Po to išgerkite dar vieną stiklinę vandens.

6. Vaisto negalima gerti gulint ir einant miegoti!

Mucofalk veiksmingumas pasireiškia per 12-24 valandas po vartojimo.

Išgėrus Mucofalk, kitų vaistų galima vartoti po maždaug 30 – 60 minučių pertraukos.

Vartojimo trukmė

Jeigu manote, kad Mucofalk veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei per 3 dienas po vaisto vartojimo vidurių užkietėjimas nepalengvėjo, kreipkites į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Mucofalk dozę

Netgi išgėrus kelis paketėlius Mucofalk, dažniausiai jokių perdozavimo požymių nebūna. Kai vaisto išgeriama pernelyg daug, gali pradėti skaudėti pilvą, pūsti vidurius, sustiprėti skrandžio pilnumo pojūtis. Gali atsirasti ir žarnų nepraeinamumas. Iš pat pradžių reikėtų gerti daugiau skysčių. Apie kitų priemonių, pagerinančių savijautą, taikymą turi nuspręsti gydytojas.

Pamiršus pavartoti Mucofalk

Jeigu pamiršote išgerti vaisto vieną dozę, preparatą vartokite toliau pagal nustatytą tvarką, dozės nedidindami. Jei kyla abejonių, pasitarkite su gydytoju.

Nustojus vartoti Mucofalk

Jei pertraukiamas ar per anksti nutraukiamas vaisto vartojimas, tikriausiai nebus palaikomas pageidaujamas poveikis ar vėl pablogės sveikatos būklė. Prieš pertraukiant ar baigiant vaisto vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *