multiBic (be kalio)

0
+0 -0

Gamintojas: Fresenius Medical Care Deutschland GmbH
Veiklioji medžiaga: Natrio vandenilio karbonatas, Magnio chloridas heksahidratas, Natrio chloridas, Kalcio chloridas dihidratas, Gliukozė, bevandenė

Šis vaistinis preparatas yra hemofiltracijos tirpalas.

Kad pacientų, sergančių ūminiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme būtų išlaikytas pastovus vandens ir druskų balansas, gali reikėti nepertraukiamosios hemofiltracijos, siekiant iš organizmo pašalinti atliekas, kurias įprastai į šlapimą išskiria inkstai. Skystis (ultrafiltratas), kurio sudėtyje yra vanduo, atliekos ir druskos, yra pašalinamas iš kraujo ir pakeičiamas pakaitalu ar hemofiltracijos tirpalu. Hemofiltracijos tirpalų sudėtyje yra vandens, įvairių druskų ir cukraus. Jie reikalingi, kad būtų kompensuotas su ultrafiltratu pašalintas kiekis ir atstatytas organizmo vandens ir druskų balansas. Atsižvelgdamas į kalio koncentraciją Jūsų kraujyje, gydytojas parinks hemofiltracijos tirpalą su reikiama kalio koncentracija ir reguliariai tikrins kalio koncentraciją Jūsų kraujyje.

Ūminiu inkstų funkcijos nepakankamumu sergančių pacientų gydymas hemofiltracija yra tęsiamas tam tikrą laiko tarpą ir nutraukiamas visiškai atsistačius inkstų funkcijai.

multiBic (be kalio). Vartojimas

Hemofiltracija ir hemofiltraciniai tirpalai yra skiriami pacientams, kuriems yra ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas. Toks gydymas turėtų būti skiriamas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties gydant inkstų ligas.

Jei yra ūminis inkstų nepakankamumas, gydymas tęsiamas, kol inkstų funkcija visiškai atsinaujina.

multiBic be kalio skirtas vartoti tik suaugusiems. multiBic skirti vaikams nerekomenduojama, nes nėra vaikų gydymo šiuo preparatu patirties.

multiBic be kalio infuzuojama tik į veną ir draudžiama vartoti kitais būdais.

Atsižvelgdamas į Jūsų būklę, kūno svorį ir reikiamų pašalinti atliekų koncentraciją, gydytojas parinks hemofiltracijos metu pašalinamo ir pakeičiamo skysčio tūrį. Įprastai filtracijos greitis suaugusiems yra nuo 800 iki 1400 ml per valandą. Filtracijos greitis neturėtų viršyti 75 litrų per dieną.

Pavartojus per didelę multiBic be kalio dozę

Skysčių balansas, kuris nustatomas pagal hemofiltracijos metu skiriamų ir pašalinamų skysčių tūrį, turi būti atidžiai tikrinamas, kad neįvyktų hiperhidratacija ar skysčių perdozavimas, kurie sukelia dusulį ir(ar) kulkšnių bei apatinių galūnių sutinimą, arba dehidratacija dėl skysčių trūkumo organizme, kuri gali pasireikšti galvos svaigimu, raumenų spazmais ir troškuliu. Jei dėl skysčių pertekliaus arba dehidratacijos atsirado nors vienas iš šių simptomų, skubiai pakvieskite gydytoją ar medicinos slaugytoją. Šiais atvejais gali padidėti širdies susitraukimų dažnis ir pakisti arterinis kraujo spaudimas. Jūsų gydytojas pakeis filtravimo greitį ir pašalinamo bei pakeičiamo skysčio tūrį, kad būtų išlaikytas normalus organizmo skysčių balansas. Perdozavus skysčių, turėtų būti padidinta ultrafiltracija ir sumažintas hemofiltracinio tirpalo greitis bei tūris. Jei atsirado dehidratacija, ultrafiltracija turėtų būti sumažinta ar net nutraukta ir atitinkamai padidintas infuzuojamo hemofiltracinio tirpalo tūris.

Dėl pernelyg intensyvios hemofiltracijos gali sutrikti druskų ir rūgščių-šarmų balansas. Gali atsirasti raumenų spazmai.

Vartojimo instrukcija

1. Nuimti apsauginį apvalkalą ir atidžiai apžiūrėti hemofiltracijos tirpalo maišelį.

Apsauginę maišelio plėvelę reikia nuimti tik prieš pat tirpalo vartojimą.

Plastikiniai maišeliai gali būti atsitiktinai pažeisti transportuojant iš gamintojo į dializės kliniką ar pačioje klinikoje. Dėl pažeidimo tirpale gali atsirasti mikroorganizmų ar grybelių. Prieš prijungiant maišelį ir vartojant tirpalą, būtina juos atidžiai apžiūrėti. Siekiant išvengti galimo tirpalo užteršimo, ypatingą dėmesį būtina skirti net menkiausiems pažeidimams, esantiems maišelio uždarymo vietoje, sujungimo siūlėse ir kampuose.

Galima vartoti tik skaidrų ir bespalvį tirpalą ir tik tuomet, jei maišelis ir jungtys yra nepažeistos.

Jei dėl hemofiltracijos tirpalo vartojimo kyla abejonių, gydantis gydytojas turi spręsti, ar jo vartoti, ar ne.

2. Sumaišyti abiejų kamerų turinį.

Prieš pat vartojimą sumaišykite abiejų kamerų (vandenilio karbonato ir elektrolitų bei gliukozės) turinį. Sumaišytas tirpalas yra skaidrus ir bespalvis

Sumaišius abiejų kamerų turinį būtina patikrinti, kad siūlė, skirianti abi kameras, yra pilnai persiskyrusi, tirpalas yra skaidrus ir bespalvis, ir maišelis neteka.

A) B) C)

Atlenkite mažąją kamerą.
Pradėkite sukti nuo maišelio apatinio kampo, esančio priešais mažąją kamerą...

...kol siūlė, skirianti abi kameras pilnai persiskirs ir abu tirpalai susimaišys.

3. Paruoštas vartoti tirpalas.

Bet kokį priedą galima pilti tik į gerai sumaišytą pakeičiamąjį tirpalą (žr. 6.2 skyrių). Įpylus priedų, prieš infuziją tirpalą vėl reikia gerai sumaišyti.

Paruoštą tirpalą reikia vartoti iškart. Sumaišyto tirpalo tinkamumo laikas – 48 valandos.

Jei nepaskirta kitaip, paruoštą vartoti pakeičiamąjį tirpalą prieš infuziją reikia sušildyti iki 36,5 oC–38,0 oC temperatūros. Temperatūra pasirenkama priklausomai nuo klinikinių poreikių ir naudojamos įrangos.

Hemofiltracijos tirpalas skirtas vienkartiniam vartojimui.

Iš dalies panaudotus ar pažeistus maišelius reikia išmesti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *