Nakom

0
+0 -0

Gamintojas: Lek Pharmaceuticals d.d.
Veiklioji medžiaga: Levodopa, Karbidopa
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Nakom tabletėse yra dvi veikliosios sudedamosios dalys – levodopa ir karbidopa. Manoma, kad Parkinsono ligą sukelia dopamino, natūralios smegenų ląstelių gaminamos cheminės medžiagos, stoka. Dopaminas turi didelės reikšmės, perduodant nervinį impulsą į tam tikras smegenų dalis, kurios reguliuoja raumenų judesius. Kai smegenyse gaminasi pernelyg mažai dopamino, sutrinka judesiai.

Levodopa papildo dopamino stoką smegenyse, o veikiant karbidopai į smegenis patenka pakankamai levodopos, kur ji yra reikalinga. Daugeliui pacientų tai sumažina Parkinsono ligos simptomus.

Vaistas vartojimas:

  • Parkinsono ligos gydymui.
  • Parkinsono sindromo gydymui.

Nakom. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Negalima keisti vaisto dozės ar staiga nutraukti vaisto vartojimo nepasitarus su gydytoju.

Nakom dozės gali būti įvairios. Atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir organizmo atsaką į gydymą, gydytojas patikslins dozę.

Jeigu gydytojas paskyrė gerti po pusę tabletės, ją galima laužti pusiau.

Norėdami pasiekti geriausio rezultato, vartokite Nakom kasdien. Labai svarbu tiksliai vykdyti gydytojo nurodymus, po kiek ir kaip dažnai vartoti Nakom. Jeigu nuo vaisto Jus imtų pykinti ar atsirastų nenormalių judesių, nedelsiant pasakykite savo gydytojui, nes tuomet gali tekti keisti gydymą.

Niekada staiga nenustokite vartoti vaistą, išskyrus tuo atvejus, jeigu taip nurodė Jūsų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Nakom dozę?

Jeigu išgėrėte pernelyg daug tablečių, nedelsiant pasakykite gydytojui, kad Jums galima būtų suteikti skubią medicinos pagalbą.

Pamiršus pavartoti Nakom

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu pamiršta išgerti vienkartinė dozė, toliau tabletes reikia vartoti taip, kaip paskirta.

Nustojus vartoti Nakom

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti Nakom arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/medguru/domains/medguru.lt/public_html/wp-content/themes/medguru/template-parts/drugs/drugs-item-related.php on line 20

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *