Naniprus

0
+0 -0

Gamintojas: Sopharma PLC
Veiklioji medžiaga: Natrio nitroprusidas
Stiprumas: 30mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

Naniprus yra kraujo spaudimą mažinantis vaistas – arterijų – venų dilatatorius. Jis atpalaiduoja lygiuosius arterijų, arteriolių ir venų raumenis ir efektyviai sumažina širdies prieškrūvį ir pokrūvį.

Preparato skiriama arterinei hipertenzijai gydyti, kontroliuojamai hipotenzijai sukelti operacijų metu, kai reikia mažinti kraujavimą ir širdies nepakankamumui gydyti.

Kartoninėje specialiu dažų sluoksniu dengtoje dėžutėje yra viena 10 ml ampulė, kurioje yra infuziniam tirpalui ruošti skirti milteliai, ir viena 5 ml ampulė su tirpikliu, brūžiklis, juodas polietileninis maišelis ir informacinis lapelis.

Naniprus. Vartojimas

Rudoje ampulėje esantys Naniprus milteliai sumaišomi su tirpikliu. Paruoštas tirpalas supilamas į 500 ml butelius su 5 proc. gliukozės arba fiziologiniu tirpalu. Šviežiai paruoštas ir nuo šviesos apsaugotas tirpalas lašine lašinamas į veną. Norint ypač tikslios intraveninės infuzijos dozės reikia naudoti infuzomatorių ir nuolat stebėti arterinį kraujospūdį.

Dozė parenkama individualiai ir didinama iki pasiekiama pageidaujamo poveikio. Vyresnio amžiaus žmonės jautresni įprastinėms preparato dozėms.

Suaugusiems žmonėms

Arteriniam kraujospūdžiui mažinti rekomenduojama pradinė dozė yra 0,3-1 mcg/kg/min. Vidutinė dozė – 3 mcg/kg/min. Didžiausia dozė suaugusiems žmonėms – 8 mcg/kg/min. Jei, vartojant 8 mcg/kg/min (bet ne daugiau kaip 500 mcg/kg) dozę, hipotenzinio poveikio nepasireiškia per pirmąsias 10-15 minučių, infuziją reikia nutraukti.

Vaikams

Įprastinė dozė vaikams yra tokia pati kaip ir suaugusiems žmonėms. Didžiausia dozė vaikams yra 10 mcg/kg/min. Infuzijos trukmė – 10-30 valandų. Jei infuzija skiriama ilgiau kaip 3 dienas, būtina stebėti tiocianido kiekį kraujo serume. Tiocianido koncentracija neturi viršyti 6 mg/100ml. Ypač didelį jo kiekį galima sumažinti hemodialize.

Pavartojus per didelę Naniprus dozę

Naniprus galima perdozuoti vartojant preparatą didelėmis dozėmis ir ilgą laiką bei gydant pacientus, kurių sutrikusi kepenų veikla arba yra inkstų nepakankamumas. Tokiais atvejais padidėja cianidų koncentracija plazmoje ir pasireiškia apsinuodijimo cianidais simptomų: tachipnėja (padažnėjęs kvėpavimas), galvos skausmas, vėmimas, galvos svaigimas, kraujo laktatų padidėjimas iki acidozės, paviršinis kvėpavimas ir silpnas pulsas, išsiplėtę vyzdžiai ir silpni vyzdžių refleksai. Nustačius šių simptomų, Naniprus infuziją reikia nutraukti ir lėtai į veną sušvirkšti 10–30 ml 1 proc. natrio nitrito, o po to 20–50 ml natrio hiposulfato. Taip pat galima skirti krakmolo nitrito (kvėpuojantiems pacientams galima skirti inhaliacijas), 20 ml CoEDTA į veną, po to 50 ml hipertoninio gliukozės tirpalo.

Atkuriamas kvėpavimas, skiriama deguonies terapija ir simptominių vaistų: analeptikų, vaistų nuo širdies ir kraujagyslių ligų, vandens ir druskų tirpalų, šarmų ir rūgščių pusiausvyrą koreguojančių vaistų.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *