Nasonex (50µg/dozėje) (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Schering-Plough Labo N.V.
Veiklioji medžiaga: Mometazonas
Stiprumas: 50µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kvėpavimo sistemai

Koks Nasonex poveikis 

Veiklioji suspensijos medžiaga yra kortikosteroidas mometazono furoatas. Jis nėra anabolinis steroidas, kurio tabletėmis arba injekcijomis piktnaudžiauja kai kurie sportininkai. Įpurškus nedidelę mometazono furoato dozę į nosį, praeina čiaudulys, nosies niežulys, nustoja tekėti sekretas.

Kam vartojamas Nasonex

Nasonex vartoja 3 metų bei vyresni vaikai ir suaugę žmonės.

Preparatas vartojamas šienligės (sezoninio alerginio rinito) ir nesezoninio alerginio rinito simptomams šalinti.

Šienligė, paprastai prasidedanti tam tikru metų laiku, yra alerginė reakcija, kurią sukelia įkvėptos medžių, žolių arba piktžolių žiedadulkės, taip pat pelėsių bei grybelių sporos. Nuo sezono nepriklausomas alerginis rinitas pasireiškia bet kuriuo metų laiku. Juos sukelia padidėjęs jautrumas namų dulkių erkėms, gyvūnų plaukams (ar pleiskanoms), paukščių plunksnoms ar tam tikriems maisto produktams. Dėl alergizacijos iš nosies pradeda tekėti sekretas, atsiranda čiaudulys, paburksta nosies gleivinė, užgula nosį. Nasonex mažina nosies gleivinės paburkimą ir dirginimą, todėl praeina čiaudulys, nosies niežulys, užgulimas, nustoja tekėti sekretas.

Suaugusiesiems ir 12 metų bei vyresniems vaikams Nasonex kartu su antibiotikais taip pat vartojamas ūmiam sinusitui gydyti.

Sinusai yra skruostikauliuose ir kaktoje esančios oru užpildytos ertmės, kurios padengtos tos pačios rūšies audiniu kaip nosis ir ryklė. Bet koks veiksnys, sukeliantis sinusų gleivinės uždegimą, gali blokuoti natūralų skysčių nutekėjimą į nosį ir ryklę bei nulemti skausmingą skysčio susikaupimą ir infekciją. Sinusito simptomai yra pilnumas ir skausmas veide arba galvos skausmas, kuris sustiprėja lenkiantis žemyn. Antibiotikai pašalina infekciją, o Nasonex slopina sinusų uždegimą – sumažina gleivinės paburkimą.

Nasonex (50µg/dozėje) (1). Vartojimas

Nasonex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite didesnės dozės arba nepurkškite dažniau ar ilgiau nei nurodė gydytojas.

Šienligė ir nesezoninis alerginis rinitas

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams

Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir vyresniems nei 12 metų vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Ligos simptomams susilpnėjus, gydytojo nurodymu dozę galima mažinti:

  • įpurkšti po vieną kartą į kiekvieną nosies landą kartą per dieną. 


Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją: jis gali dozę padidinti iki didžiausios – 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą kartą per dieną. Ligos simptomams sumažėjus, gydytojo nurodymu dozę galima sumažinti: purkšti po 2 kartus į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Vaikams nuo 3 iki 11 metų

Įprastinė dozė yra vienas įpurškimas į kiekvieną nosies landą kartą per dieną.

Kai kuriems žmonėms, sergantiems šienlige, ligos simptomai pradeda mažėti praėjus 12 val. po pirmosios dozės įpurškimo, bet pilnavertis poveikis būna tik po 2 dienų. Labai svarbu vaistą vartoti reguliariai. Net pasijutus geriau, be gydytojo leidimo gydymo nutraukti negalima.

Sinusitas

Suaugusiems žmonėms (tarp jų ir pagyvenusiems) ir 12 metų bei vyresniems vaikams įprastinė dozė yra 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną. Jeigu gydantis šiuo vaistu bendra būklė negerėja, reikia kreiptis į gydytoją( jis gali dozę padidinti iki 4 įpurškimų į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną.

Gydantis šiuo vaistu, labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų. Negalima vartoti didesnės vaisto dozės arba purkšti jo dažniau nei nurodyta.

Jeigu šienligės simptomai būna sunkūs, gydytojo leidimu, Nasonex vartojimą galima pradėti 2-4 savaites prieš žiedadulkių sezoną: tai gali apsaugoti nuo ligos simptomų pasireiškimo. Kartu su Nasonex, ypač jei žmogui niežti ir parausta akys, galima vartoti kitų medikamentų. Pasibaigus žiedadulkių sezonui, šienligės simptomai susilpnėja, todėl gydymo gali nebereikėti.

Jeigu pacientas vartoja kitų kortikosteroidų (geriamųjų arba švirkščiamųjų) nuo alergijos, pradėjus gydytis Nasonex gydytojas gali patarti jų vartojimą nutraukti.

Nutraukus sistemiškai veikiančių kortikosteroidų vartojimą, kai kuriems žmonėms gali atsirasti nepageidaujamų simptomų, pvz., sąnarių ir raumenų skausmas, silpnumas, depresija (tokiu atveju Nasonex vartojimo nutraukti negalima) arba kitos rūšies alerginė reakcija, pvz.: niežulys, ašarojimas, odos paraudimas ir išbėrimas. Jeigu minėti simptomai atsiranda ir žmogų vargina, reikia kreiptis į gydytoją.

Nosies purškiklis

Purškiklio antgalis uždengtas saugančiu nuo dulkių dangteliu. Prieš purškiant, dangtelį reikia numauti, įpurškus – užmauti. Purškiklio antgalio nebadykite.

Pirmą kartą naudojantis purškikliu, jį reikia pripildyti 10 kartų paspaudžiant (kol bus išpurkšta vienkartinė preparato dozė į aplinką).

Iš pradžių preparato buteliuką reikia švelniai supurtyti, po to paimti jį taip, kad smilius ir didysis pirštas būtų ant purškiklio viršaus, o nykštys - ant buteliuko dugno, nukreipti purškiklio antgalį į nosies landą ir paspausti purškiklį žemyn.

Jeigu purškiklis nenaudojamas 14 dienų arba ilgiau, prieš tolimesnį vartojimą jį reikia pripildyti iš naujo 2 paspaudimais, kol vaisto dozė išpurškiama į aplinką.

Jeigu vaisto purškiama po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies landą kartą per dieną, jo pakanka 35 dienoms.

Kaip naudotis purškikliu

1. Buteliuką gerai supurtyti ir numauti apsauginį dangtelį (žr. 1 pav.).

2. Ramiai išsišnypšti nosį.

3. Vieną nosies landą užspaudus pirštu, į kitą įkišti purškiklio antgalį ir palenkti galvą šiek tiek į priekį (žr. 2 pav).

4. Ramiai įkvepiant pro neužspaustą nosies landą, purkštuvą vieną kartą paspausti.

5. Iškvėpti pro burną. Po to dar kartą įpurkšti į tą pačią landą taip, kaip nurodyta 4 punkte.

6. Ištraukti purškiklio antgalį iš nosies ir iškvėpti pro burną.

7. Į kitą nosies landą purkšti taip, kaip nurodyta 3 - 6 punktuose (žr. 3 pav).

Pasinaudoję purškikliu, gerai nuvalykite jo antgalį švaria servetėle arba audinio gabalėliu ir užmaukite apsauginį dangtelį.

Kaip valyti nosies purškalą?

Kad jūsų purškalas gerai veiktų, būtina jį reguliariai valyti. Nuimkite apsauginį dangtelį ir švelniai nutraukite purškalo antgalį. Dangtelį ir antgalį nuplaukite šiltu vandeniu ir nuskalaukite po tekančia srove. Išdžiovinkite juos šiltoje vietoje. Norėdami nuimti antgalį, nebandykite to daryti kišdami segtuką ar kokį kitą aštrų daiktą, nes taip darydami galite pažeisti antgalį, dėl ko nebegalės būti išpurkšta reikiama vaisto dozė. Palikite juos šiltai ir leiskite jiems nudžiūti. Vėl uždėkite antgalį ant buteliuko ir užmaukite apsauginį dangtelį. Prieš naudojant pirmą kartą po valymo, purškalą vėl reikia pripildyti 2 paspaudimais.

Pavartojus per didelę Nasonex dozę

Pavartojus didesnę dozę nei nurodyta, reikia pranešti gydytojui.

Svarbu, kad Jūs vartotumėte tokią dozę, kokią nurodė vaistininkas arba paskyrė Jūsų gydytojas. Jūs turite vartoti būtent tiek vaisto, kiek rekomendavo gydytojas – vartojant daugiau arba mažiau Jūsų ligos simptomai gali pasunkėti.

Kartais dėl ilgalaikio arba didelių kortikosteroidų dozių vartojimo gali sutrikti vaikų augimas ir vystymasis, taip pat kai kurių hormonų apykaita organizme.

Pamiršus pavartoti Nasonex

Pamiršus preparato pavartoti laiku, tai reikia padaryti tuoj pat, kai tik prisimenama, po to vartoti taip, kaip nurodyta gydytojo. Purkšti į nosį dvigubos preparato dozės negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *