Nebido

0
+0 -0

Gamintojas: Bayer Pharma AG,
Veiklioji medžiaga: Testosterono undekanoatas
Stiprumas: 1000mg/4ml
Grupė: Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Nebido sudėtyje yra veikliosios medžiagos vyriško hormono testosterono. Nebido švirkščiamas į raumenį ir iš raumenyje susidariusio depo palaipsniui per tam tikrą laikotarpį atpalaiduojamas.

Nebido skiriamas suaugusiems vyrams, kai reikia papildyti testosterono kiekį organizme, gydant įvairias vyrų ligas, sukeltas testosterono trūkumo (vyrų hipogonadizmo). Sutrikimo diagnozė turi būti patvirtinta dviem atskirais testosterono nustatymo kraujyje tyrimais. Tokie sutrikimai yra:

  • impotencija,
  • vaisingumo sutrikimas,
  • silpnas lytinis potraukis,
  • nuovargis,
  • depresinė nuotaika,
  • per mažos hormonų koncentracijos sukeltas kaulų retėjimas.

Nebido. Vartojimas

Nebido (vieną ampulę/ flakoną) labai lėtai į raumenį sušvirkš gydytojas. Jis (ji) švirkš vaistą kas 10–14 savaičių. Toks vartojimas leidžia palaikyti pakankamą testosterono koncentraciją ir nesukelia testosterono kaupimosi kraujyje.

Nebido reikia švirkšti tik į raumenis. Reikia būti atsargiems, kad vaisto nebūtų sušvirkšta į kraujagyslę (žr. skyrelį „Informacija, kaip naudoti OPC (One-Point-Cut) ampules“).

Gydymo pradžia

Prieš pradedant gydymą ir gydymo pradžioje gydytojas nustatys testosterono koncentraciją kraujyje. Antrą kartą testosterono gydytojas gali suvirkšti tik po šešių savaičių, kad greičiau atsirastų būtina testosterono koncentracija. Tai priklauso nuo simptomų ir testosterono koncentracijos.

Nebido koncentracijos palaikymas gydymo metu

Tarp injekcijų visada reikia daryti rekomenduojamos trukmės pertrauką (10–14 savaičių). Jūsų gydytojas testosterono kiekį kraujyje tikrins reguliariai pertraukos tarp dviejų injekcijų pabaigoje, kad įsitikintų, jog jo yra pakankamai. Jeigu testosterono koncentracija per maža, gydytojas gali dažniau skirti injekcijas. Jeigu testosterono koncentracija per didelė, gydytojas gali injekcijas skirti rečiau. Nepraleiskite paskirtos injekcijos. Jeigu praleisite, nebus palaikoma optimali testosterono koncentracija.

Jeigu manote, kad Nebido veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

Pavartojus per didelę Nebido dozę

Nebido perdozavimo simptomai:

  • dirglumas,
  • nervingumas,
  • svorio didėjimas,
  • ilgalaikė skausminga erekcija.


Jeigu pasireiškė toks poveikis, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas švirkš vaistą rečiau arba nutrauks gydymą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *