NEBIPHAR

0
+0 -0

Gamintojas: TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company
Veiklioji medžiaga: Nebivololis
Stiprumas: 5mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

NEBIPHAR sudėtyje yra nebivololio, širdį ir kraujagysles veikiančio vaisto, kuris priklauso selektyvaus poveikio beta adrenoreceptorius blokuojančių (t. y. darančių selektyvų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai) preparatų grupei. Jis neleidžia didėti širdies susitraukimų dažniui ir reguliuoja širdies pumpavimo stiprumą. Be to, jis plečia kraujagysles ir tokiu būdu prisideda prie kraujospūdžio mažinimo.

NEBIPHAR vartojamas:

  • didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.
  • 70 metų ar vyresnių pacientų lėtinio, lengvo ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo įprastiniam gydymui papildyti.

NEBIPHAR. Vartojimas

NEBIPHAR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo metodas:

Tabletę reikia nuryti užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens). Ją galima gerti valgio metu arba kitu laiku.

Hipertenzija

Suaugę žmonės

Įprasta dozė yra 5 mg (viena tabletė) kartą per parą. Ją geriausia gerti tuo pačiu paros laiku.

Kraujospūdžio mažėjimas tampa pastebimas po 1 - 2 gydymo savaičių. Kartais optimalus gydomasis poveikis pasireiškia tik po 4 savaičių.

Derinimas su kitais antihipertenziniais vaistiniais preparatais

Galima gydyti vien beta adrenoreceptorių blokatoriais arba jų deriniu su kitais antihipertenziniais vaistiniais preparatais. Iki šiol papildomas antihipertenzinis poveikis stebėtas tik gydant nebivololio ir 12,5 - 25 mg hidrochlorotiazido dozės deriniu.

Pacientai, kuriems yra inkstų problemų

Jeigu jums yra inkstų problemų, rekomenduojama pradinė nebivololio paros dozė yra 2,5 mg (pusė tabletės). Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę padidins iki 5 mg.

Pacientai, kuriems yra kepenų problemų

Pacientai, kuriems yra sunkių kepenų problemų, šio vaisto turi nevartoti.

Senyvi žmonės

Jeigu Jūs esate vyresnis nei 65 metų, rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg (pusė tabletės). Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę padidins iki 5 mg. Jeigu Jūs esate vyresnis nei 75 metų, gydymo šiuo vaistu metu gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę .

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams NEBIPHAR vartoti nerekomenduojama, kadangi nepakanka duomenų apie šio vaistinio preparato saugumą ir veiksmingumą.

Staigiai gydymą nebivololiu nutraukti nerekomenduojama, kadangi gali laikinai pasunkėti širdies nepakankamumas. Jeigu gydymą nutraukti būtina, reikia palaipsniui mažinti dozę, kas savaitę ją mažinant per pusę.

Lėtinis širdies nepakankamumas

Stabilaus lėtinio širdies nepakankamumo gydymas nebivololiu paprastai yra ilgalaikis.

Suaugę žmonės

Pradinė paros dozė yra 1,25 mg (ketvirtis tabletės). Dozė gali būti didinama tol, kol bus pasiekta Jums tinkama dozė. Paros dozę po 1–2 savaičių gydymo galima padidinta iki 2,5 mg (pusės tabletės), toliau iki 5 mg (1 tabletės) ir po to iki 10 mg (2 tablečių). Didžiausia rekomenduojama nebivololio paros dozė yra 10 mg (2 tabletės). Ją reikia gerti iš karto. Po pirmos ir kiekvienos padidintos dozės suvartojimo Jus mažiausiai 2 val. turės atidžiai stebėti patyręs gydytojas.

Pacientai, kuriems yra inkstų problemų

Pacientams, kuriems yra lengvų arba vidutinio sunkumo inkstų problemų, dozės keisti nereikia, nes jų dozė yra priderinta pagal poreikį. Ligoniams, kuriems yra sunkių inkstų problemų, NEBIPHAR vartoti nerekomenduojama.

Pacientai, kuriems yra kepenų problemų

Pacientai, kuriems yra sunkių kepenų problemų, šio vaisto turi nevartoti.

Senyvi pacientai

Dozės keisti nereikia, kadangi Jūsų gydytojas atidžiai stebės, kad nustatyti, kokia dozė Jums reikalinga.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams NEBIPHAR vartoti nerekomenduojama, kadangi nepakanka duomenų apie šio vaistinio preparato saugumą ir veiksmingumą.

Pavartojus per didelę NEBIPHAR dozę

Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) nurijote per daug tablečių ar jeigu manote, kad kiek nors tablečių nurijo vaikas, nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės nukentėjusių nuo nelaimingų atsitikimų skyrių ar savo gydytoją.

Dažniausi nebivololio perdozavimo simptomai ir požymiai yra labai retas pulsas (bradikardija), mažas kraujospūdis kartu su galimu nualpimu (hipotenzija), dusulys, toks kaip astmos metu (bronchų spazmas) ir ūminis širdies nepakankamumas.

Vykdami į ligoninę ar pas gydytoją pasiimkite su savimi šį pakuotės lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad jie žinotų, kokių tablečių buvo išgerta.

Pamiršus pavartoti NEBIPHAR

Jeigu pamiršote išgerti nebivololio dozę, bet greitai prisiminėte, kad reikiamu laiku neišgėrėte vaisto, gerkite tos paros įprastinę dozę. Vis dėlto, jeigu uždelsimas yra ilgas (pvz., kelios valandos) ir greitai laikas gerti kitą dozę, praleiskite neišgertą dozę ir kitą paskirtą normalią dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Pakartotinai praleisti dozę vis dėlto reikia vengti.

Nustojus vartoti NEBIPHAR

Nenutraukite NEBIPHAR vartojimo prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Staigus vaisto nutraukimas gali pasunkinti Jūsų būklę, todėl gydytojas laipsniškai sumažins Jūsų dozę. Jeigu nutraukus NEBIPHAR vartojimą pablogėja Jūsų simptomai ar kyla kokių nors kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *