NeisVac-C

0
+0 -0

Gamintojas: Baxter AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
Veiklioji medžiaga: Neisseria meningitidis C grupės (padermė C11) polisacharidas (de-O-acetilas)
Stiprumas: 10µg/dozėje
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai

NeisVac-C priklauso vaistų grupei, vadinamai vakcinomis, kurios vartojamos, norint apsisaugoti nuo infekcinių ligų. NeisVac-C vartojama, norint apsisaugoti nuo ligos, kurią sukelia Neisseria meningitidis C grupės bakterija. Vakcina veikia taip, kad kūnas pagamintų nuosavą apsaugą (antikūnus) nuo C grupės bakterijų.

Neisseria meningitidis C grupės bakterija gali sukelti sunkias infekcijas, tokias kaip meningitas ir septicemija (kraujo užkrėtimas). Šios infekcijos kartais pavojingos gyvybei.

Ši vakcina apsaugo tik nuo ligos, kurią sukelia meningokokinės C grupės bakterija. Ji neapsaugos nuo kitų infekcijų, kurias sukelia kitos meningokokų grupės arba kiti mikroorganizmai, sukeliantys meningitą ir kraujo užkrėtimą. Kaip ir kitos vakcinos, NeisVac-C negali visiškai apsaugoti nuo meningokokinės C grupės infekcijų visų paskiepytų žmonių.

NeisVac-C. Vartojimas

Viena NeisVac-C dozė yra 0,5 ml (pusė mililitro – labai mažas skysčio kiekis).

NeisVac-C bus injekuota į raumenį. Paprastai ji sušvirkščiama į šlaunį kūdikiams ir į ranką vyresnio amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems.

Vakcinos negalima injekuoti po oda arba į kraujagyslę, o jūsų gydytojas arba slaugytoja užtikrins, kad taip neįvyktų, kai vartojama vakcina.

Naujagimiams nuo 2 iki 12 mėnesių amžiaus reikia skirti dvi dozes NeisVac-C bent dviejų mėnesių intervalu.

Pabaigus naujagimio dviejų dozių kursą reikia skirti palaikomąją dozę. Tai užtikrins apsaugą. Jums patars jūsų gydytojas, kai vaikui reikės tai atlikti.

Vaikams, 12 mėnesių amžiaus ir vyresniems, paaugliams ir suaugusiesiems rekomenduojama viena vakcinos dozė (0,5 ml).

Jei skiriama daugiau NeisVac-C nei turėtų būti

Nėra jokios vakcinos NeisVac-C perdozavimo patirties. Tačiau mažai tikėtina, kad gali įvykti perdozavimas, nes injekciją suleidžia gydytojas iš vienos dozės švirkšto.

Jei praleisite NeisVac-C dozę arba nutrauksite skiepijimo kursą

Jūsų gydytojas jus informuos apie skiepijimo planą, kurio reikia laikytis. Jei praleisite rekomenduojamą dozę arba nutrauksite skiepijimo kursą, dėl to gali susidaryti nevisiška apsauga.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šios vakcinos vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *