NEMIROSTAD

0
+0 -0

Gamintojas: STADA Arzneimittel AG
Veiklioji medžiaga: Nebivololis
Stiprumas: 5mg

NEMIROSTAD sudėtyje yra nebivololio, širdį ir kraujagysles veikiančio vaisto, kuris priklauso selektyvaus poveikio beta adrenoreceptorius blokuojančių ( t. y. darančių selektyvų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai) preparatų grupei. Jis neleidžia didėti širdies susitraukimų dažniui ir kontroliuoja širdies pumpavimo jėgą. Be to, jis plečia kraujagysles ir tokiu būdu mažina kraujospūdį.

Šis vaistas vartojamas didelio kraujospūdžio ligos (arterinės hipertenzijos) gydymui.

NEMIROSTAD taip pat kartu su kitais gydymo būdais vartojamas 70 metų ar vyresnių pacientų lengvo ar vidutinio sunkumo lėtinio širdies nepakankamumo gydymui papildyti.

NEMIROSTAD. Vartojimas

NEMIROSTAD visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

NEMIROSTAD galima gerti prieš valgį, valgant ar po valgio, arba nepriklausomai nuo valgymo. Tebletes reikia išgerti su nedideliu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens).

Didelio kraujospūdžio ligos (arterinės hipertenzijos) gydymas

- Įprastinė rekomenduojama dozė yra viena tabletė. Turite stengtis išgerti tabletę kasdien tuo pačiu laiku.
- Jeigu sutrikusi inkstų funkcija arba esate vyresnis nei 65 metų, įprastinė pradinė dozė yra ½ (puse) tabletės. Jei reikia, paros dozė gali būti didinama iki 1 tabletės.
- Gydomasis poveikis kraujos paudimui tampa pastebimas po 1-2 gydymo savaičių. Kartais, optimalus efektas pasiekiamas tik po 4 savaičių.

Lėtinio širdies nepakankamumo gydymas

- Jūsų gydymas bus pradėtas ir atidžiai prižiūrės turintis šios ligos gydymo patirties gydytojas - Gydytojas pradės Jūsų gydymą ¼ (ketvirčiu) tabletės per parą. Dozė gali būti padidinta iki ½ (pusė) tabletės per parą po 1-2 savaičių, tada iki 1 tabletės per parą ir po to iki 2 tablečių per parą, kol bus pasiekta Jums tinkamą dozę. Gydytojas Jums paskirs dozę, kuri yra tinkama jums atitinkamu metu, ir Jūs turėtumėte atidžiai vadovautis jo/jos nurodytomis instrukcijomis. - Didžiausia rekomenduojama dozė yra 2 tabletės (10 mg) per parą. - Jus atidžiai prižiūrės patyręs gydytojas bent 2 valandas, kai pradėsite gydymą ir kiekvieną kartą padidinus dozę. - Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę, jei reikia. - Negalima nutraukti gydymo staiga, nes Jūsų širdies nepakankamumas gali pasunkėti. - Gerkite vaistą vieną kartą per parą, geriausia tuo pačiu metu.

Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, NEMIROSTAD vartoti negalima, kadangi nėra klinikinės patirties šiems pacientams

Jeigu gydytojas liepė gerti ¼ (ketvirtį) ar ½ (pusę) tabletės per parą, prieš išgerdamas tabletę, turite perlaužti ją pagal laužimo liniją. NEMIROSTAD tabletės yra su kryžmine laužimo vagele, kad jas būtų lengviau perlaužti. Žemiau pateikta, kaip perlaužti NEMIROSTAD tebletes:

- padėkite tabletę ant kieto pagrindo taip, kad griovelio centras būtų nukreiptas į viršų,

- nykščiu stipriai paspauskite tabletę ir ji pasidalins į keturias lygias dalis.

Gydydamas Jūsų būklę, gydytojas gali skirti vartoti NEMIROSTAD kartu su kitais vaistais.

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams NEMIROSTAD vartoti negalima .

Pavartojus per didelę NEMIROSTAD dozę

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Dažniausi NEMIROSTAD perdozavimo simptomai yra lėtas širdies plakimas (bradikardija), žemas kraujospūdis su galimu apalpimu (hipotenzija), dusulys toks kaip astma (bronchospazmai), ūminis širdies nepakankamumas.

Pamiršus pavartoti NEMIROSTAD

Jeigu pamiršote NEMIROSTAD dozę, bet greitai prisiminėte, kad reikiamu laiku neišgėrėte vaisto, išgerkite tos dienos įprastinę dozę.Tačiau, jeigu praėjo daugiau laiko (pvz., kelios valandos), ir jau greit reikės gerti kitą dozę, praleiskite praleistą dozę ir kitą įprastinę dozę išgerkite numatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės. Reikia vengti pakartotinio dozės praleidimo.

Nustojus vartoti NEMIROSTAD

Jūs visada turėtumėte pasitarti su savo gydytoju prieš nutraukdami gydymą NEMIROSTAD, ar jūs vartojate dėl aukšto kraujospūdžio ar lėtinio širdies nepakankamumo. Jūs neturėtumėte nutraukti NEMIROSTAD gydymo staiga, nes tai gali laikinai pabloginti širdies nepakankamumą. Jei yra būtina sustabdyti lėtinio širdies nepakankamumo gydymą NEMIROSTAD, paros dozė turėtų būti mažinama palaipsniui. Dozė sumažinama per pusę, kas savaitę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *