NEPANIL

0
+0 -0

Gamintojas: Gedeon Richter Polska Sp. z.o.o.
Veiklioji medžiaga: Escitalopramas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

NEPANIL, kurio sudėtyje yra escitalopramo, yra antidepresantas, priklausantis selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

NEPANIL yra vartojamas depresijai, panikos sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui (dar vadinamam socialine fobija) ir obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui gydyti.

Depresijai yra būdinga bloga, prislėgta nuotaika, energijos trūkumas, melancholija, menko savęs vertinimo arba nevertinimo jausmai, miego sutrikimai, vengimas arba nesugebėjimas atlikti kasdieninių užduočių. Sergant depresija taip pat gali kilti minčių apie savižudybę. Be to, depresija sergantys pacientai gali kentėti ir nuo nerimo simptomų.

Panikos sutrikimas apibūdinamas netikėtu didelės panikos ar nerimo atsiradimu pacientams, kai jie susiduria su specifinėmis situacijomis arba bijo patirti naujų priepuolių. Atskiriems pacientams priepuolių atsiranda dėl skirtingų priežasčių. Priepuoliai atsinaujina, kai pacientas vėl susiduria su tokia pat situacija.

Socialinio nerimo sutrikimas, dar vadinamas socialine fobija, yra susijęs su perdėta socialinių situacijų baime. Pacientai vengia socialinių situacijų, kurios jiems galėtų sukelti nerimą arba įtampą.

Obsesiniam-kompulsiniam sutrikimui yra būdingos nepageidaujamos mintys ir pasikartojantys elgesio elementai.

NEPANIL palengvina šiuos simptomus ir leidžia pasijusti geriau.

NEPANIL. Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Viena NEPANIL dozė yra geriama kasdien, vieną kartą per parą.

NEPANIL galima vartoti kartu su maistu ar be jo. Nurykite tabletę užsigerdami stikline vandens. Tabletės nekramtykite.

Jei būtina, tabletę galima perlaužti. Pirmiausia tabletę padėkite ant lygaus paviršiaus, kad dalijimo vagelė būtų nukreipta į viršų. Tabletę galima perlaužti pirštais spaudžiant abu tabletės kraštus.

Įprastinė dozė

Suaugusieji

Depresija. Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti. Rekomenduojama didžiausia dozė yra 20 mg per parą.

Panikos sutrikimas. Pirmosiomis savaitėmis vartoti pradinę dozę – 5 mg kartą per parą, vėliau dozę padidinti iki 10 mg per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios paros dozės – 20 mg.

Socialinio nerimo sutrikimas / socialinė fobija. Įprastinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Kad simptomai sumažėtų paprastai reikia 2–4 savaičių. Atsižvelgdamas į Jūsų savijautą vartojant vaistą, gydytojas gali sumažinti dozę iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg per parą.

Obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Pradinė rekomenduojama dozė yra 10 mg kartą per parą. Priklausomai nuo individualios paciento reakcijos į vaistą gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios 20 mg dozės per parą.

Ypatingi pacientai

Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo inkstų funkcijos nepakankamumu, dozės tikslinti nereikia. Atsargumo priemonių reikia imtis pacientams, kurių inkstų nepakankamumas yra sunkus.

Pacientams, sergantiems kepenų liga (lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumas), pradinė rekomenduojama dozė yra 5 mg per parą pirmąsias dvi gydymo savaites. Gydytojas gali padidinti dozę iki 10 mg per parą. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų nepakankamumas, vaisto reikia vartoti atsargiai.

Vartojimas vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus

NEPANIL paprastai neskiriamas vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus.

Senyvi pacientai(vyresni nei 65 metų)

Rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg dozės per parą. Rekomenduojama, kad didžiausia dozė būtų mažesnė nei 20 mg.

Didesnės nei 20 mg NEPANIL dozės per parą saugumas nebuvo tiksliai ištirtas.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmė kiekvienam pacientui gali skirtis.

Kaip ir vartojant kitus vaistus depresijos, gydant panikos sutrikimą ir socialinę fobiją, gali prireikti keleto savaičių, kol pajusite pagerėjimą. Todėl nenustokite vartoti NEPANIL, net jei prireiktų laiko, kol pajusite, kad Jūsų būklė pagerėjo. Niekada nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Turite vartoti tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas, net ir tada, kai pradedate jaustis geriau. Užslėpta liga gali tęstis ilgai, ir jei gydymą baigsite per anksti, simptomai gali atsinaujinti. Todėl gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai vėl pasijutote gerai.

Nustojus vartoti NEPANIL

Nenutraukite NEPANIL vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Baigus visą gydymo kursą, paprastai rekomenduojama keletą savaičių palaipsniui mažinti NEPANIL dozę.

Staigaus nutraukimo reikia vengti. Baigiant gydymą escitalopramu, dozę reikia palaipsniui mažinti per vieną ar dvi savaites, kad būtų išvengta galimų nutraukimo simptomų. Dažniausiai pasitaikantys nutraukimo simptomai yra svaigulys, pykinimas ir galvos skausmas, jutimo sutrikimai (įskaitant paresteziją (nenormalų pojūtį, pvz., deginimą, dilgsėjimą) ir t. t., elektros iškrovos pojūtį), miego sutrikimai (nemiga ir intensyvūs sapnai), sujaudinimas arba nerimas, pykinimas ir (arba) vėmimas, tremoras (nevalingas drebulys arba virpėjimas), minčių susipainiojimas, prakaitavimas, viduriavimas, palpitacijos (nemalonus smarkaus širdies plakimo pojūtis), emocinis nestabilumas, irzlumas, regėjimo sutrikimai.

Speciali informacija apie Jūsų ligą

Savęs sužalojimo pavojus

Kartais kelias pirmąsias gydymo nuo depresijos savaites, kol dar nepasireiškia visas vaisto antidepresinis poveikis, gali atsirasti ar padaugėti minčių apie savęs sužalojimą. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei Jums kyla tokių neramių minčių arba potyrių.

Manijos epizodai

Kai kurie pacientai, sergantys maniakine-depresine liga, gali pereiti į maniakinę fazę. Jai būdingos gausios ir greitai besikeičiančios idėjos, perdėtas linksmumas ir pernelyg didelis fizinis aktyvumas. Tokiais atvejais yra svarbu kreiptis į gydytoją.

Panikos sutrikimai

Pradėję gydytis pacientai, kurie turi polinkį į panikos priepuolius, iš tiesų gali patirti laikiną padidėjusio nerimo periodą, kuris paprastai praeina per pirmąsias 1–2 savaites. Todėl esant panikos sutrikimui rekomenduojama maža pradinė dozė.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Žr. 2 skyrių.

Pavartojus per didelę NEPANIL dozę

Jei manote, kad Jūs išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per daug NEPANIL tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Padarykite tai, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Vykdami pas gydytoją ar į ligoninę pasiimkite kartu NEPANIL dėžutę.

Perdozavimo požymiai gali būti galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujo spaudimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokyčiai.

Pamiršus pavartoti NEPANIL

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, nes taip jūs rizikuojate vaisto perdozuoti. Kitą dozę išgerkite kaip įprasta.

Jei kyla klausimų apie šio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *