Neupogen (300µg/0,5ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Amgen Europe BV,
Veiklioji medžiaga: Filgrastimas
Stiprumas: 300µg/0,5ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Neupogen yra baltųjų kraujo ląstelių augimo faktorius (granuliocitų kolonijas stimuliuojantis faktorius) ir priklauso citokinais vadinamų vaistų grupei. Augimo faktoriai yra natūraliai organizme sintetinami baltymai, bet juos taip pat galima pagaminti biotechnologijų būdu ir vartoti kaip vaistus. Neupogen veikia kaulų čiulpus skatindamas gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių.

Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija) būna dėl įvairių priežasčių, o tai organizmą daro mažiau atspariu infekcijoms. Neupogen kaulų čiulpus skatina greitai gaminti naujas baltąsias kraujo ląsteles.

Neupogen galima vartoti:

  • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po gydymo chemoterapija tam, kad būtų išvengta infekcijų;
  • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti po kaulų čiulpų persodinimo tam, kad būtų išvengta infekcijų;
  • prieš pradedant chemoterapiją didelėmis dozėmis paskatinti kamieninių ląstelių gamybą kaulų čiulpuose, kurias būtų galima surinkti, o po gydymo vėl Jums suleisti. Ląsteles galima paimti iš Jūsų kraujo arba iš donoro kraujo. Kamieninės ląstelės vėl pateks į kaulų čiulpus ir iš jų susidarys kraujo ląstelės;
  • baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti, jei pasireiškia sunki lėtinė neutropenija, tam, kad būtų išvengta infekcijų;
  • progresavusia ŽIV infekcija sergantiems pacientams tam, kad būtų sumažinta infekcijų rizika.

Neupogen (300µg/0,5ml). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.

Kaip vartojamas Neupogen ir kiek aš jo turiu vartoti?

Neupogen paprastai kasdien švirkščiamas į audinį, kuris yra po oda (vadinama poodine injekcija). Jį taip pat kasdien galima lėtai švirkšti į veną (vadinama infuzija į veną). Įprastinė dozė gali būti įvairi, ji priklauso nuo Jūsų ligos ir kūno masės. Gydytojas pasakys, kiek Neupogen reikia vartoti.

Jus, ar Jus prižiūrinčius asmenius, gali išmokyti, kaip atlikti poodinę injekciją, kad galėtumėte tęsti paskirtą gydymą namuose. Tačiau, nebandykite vaisto vartoti patys, kol Jūsų tinkamai neišmokė sveikatos priežiūros specialistas.

Kiek laiko reikės vartoti Neupogen?

Neupogen reikės vartoti tol, kol baltųjų kraujo ląstelių kiekis pasidarys normalus. Reguliariai bus atliekami kraujo tyrimai, kad būtų galima stebėti baltųjų kraujo ląstelių kiekį. Gydytojas pasakys, kiek laiko reikės vartoti Neupogen.

Vartojimas vaikams

Neupogen skiriamas vaikų, kurie gydomi chemoterapija, ar, kuriems nustatytas labai mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (neutropenija), gydymui. Dozavimo rekomendacijos vaikams, kuriems taikoma chemoterapija, yra tokios pačios, kaip suaugusiems.

Pavartojus per didelę Neupogen dozę

Nevartokite didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas. Jei manote, kad įsišvirkštėte didesnę dozę, nei reikia, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Neupogen

Jei praleidote injekciją arba, jei įsišvirkštėte per mažai vaisto, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *