Nexplanon

+1
+1 -0
2

Gamintojas: N.V. Organon
Veiklioji medžiaga: Etonogestrelis
Stiprumas: 68mg

Nexplanon yra kontraceptinis implantas, gamybos metu įdėtas į vienkartinį aplikatorių. Implantas yra maža, minkšta, lanksti, plastikinė, 4 cm ilgio ir 2 mm skersmens lazdelė, kurioje yra 68 mg veikliosios medžiagos etonogestrelio. Aplikatorius įgalina sveikatos priežiūros specialistą įterpti implantą iškart po Jūsų žasto oda. Etonogestrelis yra į progesteroną panašus sintetinis moteriškasis hormonas. Etonogestrelis pastoviai ir po truputį atpalaiduojamas į kraują. Pats implantas yra pagamintas iš etileno vinilo acetato kopolimero – organizme netirpaus plastiko. Jame taip pat yra šiek tiek bario sulfato, dėl kurio implantas yra matomas rentgenu.

Nexplanon yra skirtas apsaugai nuo nėštumo.

Kaip veikia Nexplanon

Implantas gali būti įterpiamas tik po oda. Veiklioji medžiaga etonogestrelis veikia dviem būdais:

– neleidžia kiaušialąstei atsipalaiduoti iš kiaušidės;

– sukelia pokyčius gimdos kaklelyje, trukdančius spermatozoidams patekti į gimdą.

Dėl šių priežasčių Nexplanon apsaugos Jus nuo nėštumo trejus metus, tačiau jei turite antsvorio, gydytojas gali patarti pakeisti implantą anksčiau. Nexplanon yra tik viena iš kelių priemonių nėštumui išvengti. Kitas dažnai taikomas kontracepcijos metodas yra sudėtinė kontraceptinė tabletė. Skirtingai nuo sudėtinių kontraceptinių tablečių, Nexplanon gali vartoti moterys, negalinčios arba nenorinčios vartoti estrogenų. Nešiojant Nexplanon Jums nereikės kasdien prisiminti išgerti tabletę. Tai yra viena iš priežasčių, dėl ko Nexplanon yra labai patikimas (veiksmingumas daugiau kaip 99 %) metodas. Retais atvejais, kai implantas nėra įterptas teisingai arba jo iš viso nėra, Jūs galite būti neapsaugota nuo nėštumo. Nešiojant Nexplanon Jūsų mėnesinių kraujavimas gali pakisti: visai išnykti, tapti nereguliarus, retas, dažnas, užsitęsęs arba, retai, gausus. Per pirmuosius tris mėnesius nusistovėjęs kraujavimo pobūdis paprastai rodo būsimąjį kraujavimo pobūdį. Skausmingos mėnesinės gali palengvėti.

Jūs galėsite atsisakyti Nexplanon bet kuriuo metu (taip pat žr. poskyrį Jeigu Jūs norite pašalinti Nexplanon).

Nexplanon. Vartojimas

Prieš įterpiant Nexplanon pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galėtumėte būti nėščia (pvz., jeigu paskutiniojo mėnesinių ciklo metu turėjote nesaugių lytinių santykių).

Kaip vartoti

Nexplanon įterpti ir pašalinti gali tik sveikatos priežiūros specialistas, susipažinęs su procedūromis, aprašytomis kitoje šio lapelio pusėje. Tik pasitaręs su Jumis, sveikatos priežiūros specialistas parinks Jums tinkamiausią implantavimo laiką. Tai priklauso nuo Jūsų asmeninės situacijos (pavyzdžiui, Jūsų šiuo metu naudojamo kontracepcijos metodo). Nebent Jūs norite pakeisti kitokį hormoninės kontracepcijos būdą, implantavimas turi būti atliekamas 1-5-ąją Jūsų įprasto mėnesinių kraujavimo dieną, kad būtų paneigta nėštumo galimybė. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas patars Jums (daugiau informacijos rasite kitoje šio lapelio pusėje esančiame 7.1 skyriuje "Kada įterpti Nexplanon").

Prieš įterpdamas ar pašalindamas Nexplanon Jūsų sveikatos priežiūros specialistas suleis Jums vietinių nuskausminamųjų vaistų. Nexplanon implantuojamas tiesiai po oda vidinėje Jūsų nedominuojančiosios rankos (su kuria nerašote) pusėje. Nexplanon įterpimo ir pašalinimo procedūrų aprašai yra pateikti 6 skyriuje.

Nexplanon turi būti pašalintas arba pakeistas ne vėliau kaip po trejų metų po implantavimo.

Siekdamas padėti Jums prisiminti, kada ir kur Nexplanon buvo įterptas ir kada vėliausiai turi būti pašalintas, Jūsų sveikatos priežiūros specialistas duos Jums Vartotojo kortelę su šia informacija. Laikykite šią kortelę saugioje vietoje!

Įterpimo procedūros pabaigoje sveikatos priežiūros specialistas paprašys Jūsų pabandyti apčiuopti implantą. Teisingai įterptą implantą turi lengvai apčiuopti ir sveikatos priežiūros specialistas, ir Jūs pati, ypač jeigu abu galus galima pakelti nykščiu ir smiliumi. Reikia suprasti, kad visais atvejais patvirtinti implanto buvimą apčiuopa netinka. Kilus bent mažiausiai abejonei Jūs turite naudotis barjeriniu metodu (pvz., prezervatyvu) kol sveikatos priežiūros specialistas ir Jūs neabejotinai įsitikinsite tuo, kad implantas tikrai yra įterptas. Retais atvejais sveikatos priežiūros specialistas gali panaudoti rentgenologinį, ultragarso ar magnetinio rezonanso vaizdo gavimo būdą, arba paimti Jūsų kraujo mėginį, kad įsitikintų, jog implantas tikrai yra Jūsų rankoje.

Tuo atveju, jeigu norėtumėte, kad Jums būtų pakeistas Nexplanon, naująjį implantą galima įterpti tuoj pat po senojo pašalinimo. Naująjį implantą galima įtepti į tą pačią ranką buvusio implanto vietoje. Sveikatos priežiūros specialistas Jums patars.

Jeigu Jūs norite pašalinti Nexplanon

Jūs galite paprašyti sveikatos priežiūros specialisto pašalinti implantą bet kuriuo metu, kai to norėsite. Jeigu implanto nepavyksta apčiuopti, norėdamas nustatyti jo buvimo vietą sveikatos priežiūros specialistas gali panaudoti rentgenologinį, ultragarso ar magnetinio rezonanso vaizdo gavimo būdus. Priklausomai nuo tikslios implanto buvimo vietos, jo pašalinimas gali būti sudėtingesnis arba gali prireikti nedidelės chirurginės operacijos.

Jeigu pašalinus Nexplanon Jūs nenorite pastoti, pasiteiraukite sveikatos priežiūros specialisto apie kitus tinkamus apsaugos nuo nėštumo metodus.

Jeigu Jūs atsisakote Nexplanon dėl to, kad norite tapti nėščia, įprastai rekomenduojama, kad Jūs prieš bandydama pastoti sulauktumėte pirmųjų normalių mėnesinių. Tai leis Jums suprasti, kada bus pradėtas kūdikis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *