nicorette invisipatch (15mg/16h)

0
+0 -0

Gamintojas: McNeil AB
Veiklioji medžiaga: Nikotinas
Stiprumas: 15mg/16h

nicorette invisipatch priklauso pakeičiamosios nikotino terapijos (PNT) vaistų grupei.

Priklausomybei nuo tabako gydyti, lengvinant nutraukimo simptomus, kad būtų lengviau laikinai susilaikyti nuo rūkymo, o apsisprendus – mesti rūkyti. Rūkoriams, kurie nepajėgia arba nepasirengę staigiai nutraukti rūkymo, šis pleistras gali būti naudojamas kaip programos, padedančios mažinti rūkymą prieš visišką jo nutraukimą, dalis.

Kai Jūs nustojate rūkyti, Jūsų kūnas nebegauna nikotino iš cigarečių, todėl galite jausti diskomfortą, taip vadinamąjį nutraukimo (abstinencijos) sindromą. Gryno nikotino, išsiskiriančio iš nicorette invisipatch, pagalba, jūs galite sumažinti šiuos simptomus.

nicorette invisipatch sudėtyje nėra sveikatai žalingų medžiagų, tokių kaip dervos ar anglies monoksidas, kurie išsiskiria su cigarečių dūmais. nicorette invisipatch sudėtyje yra gryno nikotino, kuris 16 valandų per odą absorbuojamas į kraują ir pakeičia iš cigarečių gaunamą nikotiną.

Patarimai ir palaikymas padidina sėkmės dažnį.

nicorette invisipatch (15mg/16h). Vartojimas

Pacientas turi stengtis visiškai atsisakyti nuo rūkymo gydymo metu.

Patarimai ir palaikymas padidina sėkmės dažnį.

Suaugusiems ir senyviems žmonėms

Pleistrą reikia priklijuoti ant odos ryte, o vakare jį nuimti. Gydantis pleistru yra imituojama nikotino koncentracijos svyravimas paros bėgyje. Kadangi vakare pleistrą reikia nuimti, pacientas gali ramiai miegoti, nes nepasireiškia nikotino sukeliami miego sutrikimai.

Daug rūkantys gydymą turėtų pradėti vienu 25 mg/16 h pleistru per parą ir naudoti jį 8 savaites

Vėliau pleistrų naudojimas palaipsniui nutraukiamas: 2 savaites naudojama po vieną 15 mg/16 h pleistrą per parą, o po to dar 2 savaites – po vieną 10 mg/16 h pleistrą per parą.

Mažiau rūkantiems gydymą rekomenduojama pradėti 15 mg/16 h pleistru, kuris naudojamas 8 savaites ir po to dar 4 savaites naudojamas 10 mg/16 h pleistras.

1 lentelė 

Daug rūkantys

Mažiau rūkantys

Dozė

Trukmė

Dozė

Trukmė

1 žingsnis

25 mg/16 h pleistras

8 savaitės

 

 

 

2 žingsnis

15 mg/16 h pleistras

2 savaitės

1 žingsnis

15 mg/16 h pleistras

8 savaitės

3 žingsnis

10 mg/16 h pleistras

2 savaitės

2 žingsnis

10 mg/16 h pleistras

4 savaitės


Vaikams ir paaugliams

Nepasitarus su gydytoju, nicorette invisipatch pleistrų jaunesniems nei 18 metų žmonėms naudoti negalima. Jaunesnių nei 18 metų paauglių gydymo nicorette invisipatch pleistrais patirties nėra.

Šių pleistrų paprastai nerekomenduojama naudoti ilgiau kaip 6 mėn., tačiau kai kuriems žmonėms gali prireikti ilgesnio gydymo, kad jie vėl nepradėtų rūkyti.

Kaip priklijuoti pleistrą

Pleistrą reikia klijuoti ant švarios, sausos neplaukuotos odos, pav., klubo, žasto ar krūtinės. Kiekvieną dieną pleistrą reikia klijuoti vis kitoje vietoje.

Prieš klijuojant pleistrą nusiplaukite rankas

Nukirpkite paketėlį ties pažymėta riba. Parinkite vietą, kurioje priklijuosite pleistrą.

Kiek galima daugiau atlupkite vieną sidabrinės aliuminio plėvelės dalį. Stengtis pirštais neliesti lipniosios pleistro pusės.

Atsargiai priklijuokite pleistrą prie odos ir pilnai nulupkite likusią aliuminio plėvelę.

Pleistrą stipriai prispauskite prie odos.

Pirštais apspauskite pleistro kraštus, kad pleistras stipriai priliptų prie odos.

Nuo odos nuimtą naudotą pleistrą reikia perlenkti lipniąją puse į vidų ir įdėti į maišelį, kuriame jis buvo ir išmesti.

Pavartojus per didelę nikotino dozę

Pavartojus per didelę nikotino dozę, galima apsinuodyti.

Nikotino galima perdozuoti, jei iki gydymo jo buvo vartojama labai mažai arba kartu su nicorette invisipatch pleistru vartojant nikotiną kitais būdais.

nicorette invisipatch perdozavimo požymiai – tai ūminio apsinuodijimo nikotinu požymiai: pykinimas, seilėtekis, pilvo skausmas, viduriavimas, prakaitavimas, galvos skausmas, galvos svaigimas, klausos sutrikimas, didelis silpnumas. Jei dozė buvo didelė, gali sumažėti kraujospūdis, būti silpnas ir nereguliarus pulsas, atsirasti kvėpavimo sutrikimų, pasireikšti išsekimas, ūminis kraujotakos nepakankamumas ir traukuliai.

Nikotino dozės, kurias gydymo metu toleruoja suaugę rūkoriai, mažiems vaikams gali sukelti sunkių apsinuodijimo simptomų ar net mirtį.

Gydymas

Būtina nedelsiant nutraukti nikotino vartojimą ir pradėti simptominį gydymą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *