NiQuitin (14mg/24 val.)

0
+0 -0

Gamintojas: Catalent UK Packaging Limited
Veiklioji medžiaga: Nikotinas
Stiprumas: 14mg/24 val.

NiQuitin yra stačiakampio formos permatomi pleistrai, klijuojami ant odos. Jie gaminami trejopo stiprumo.

Pirmajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 21 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 22 cm² pleistre yra 114 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 21 mg nikotino.

Antrajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 14 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 15 cm² pleistre yra 78 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 14 mg nikotino.

Trečiajam gydymo etapui vartojami NiQuitin 7 mg/ 24 val. transderminiai pleistrai. Viename transderminiame 7 cm² pleistre yra 36 mg nikotino (5,1 mg/cm2). Per 24 valandas išsiskiria 7 mg nikotino.

Vieno stiprumo (vienam gydymo etapui skirti) pleistrai pakuojami atskirai. Vienoje pakuotėje yra 7 arba 14 pleistrų, supakuotų atskiruose paketėliuose (viena pakuotė skirta vienai ar dviem savaitėms).

NiQuitin pleistrai aprūpina organizmą nikotinu, todėl yra trumpalaikio poveikio priemonė, padedanti mesti rūkyti, nes pakeičia nikotiną, kuris į organizmą patektų rūkant cigaretes. Šie pleistrai padeda mažinti potraukį rūkyti ir nemalonius simptomus, kurių atsiranda kai kuriems rūkaliams, kai jie mėgina atsikratyti šio žalingo įpročio. Vartojant NiQuitin, organizme susidaro tam tikras nikotino kiekis, kuris yra paprastai mažesnis nei rūkant cigaretes.

Gaminami trejopo stiprumo NiQuitin pleistrai. Ilgainiui nikotino poreikis organizmui silpnėja, todėl 10 savaičių galima mažinti pleistrų stiprumą, kol poreikis juos vartoti visai išnyks. Ši laipsniška dozės mažinimo tvarka suteikia galimybę pamažu atsikratyti organizmo poreikio nikotinui.

NiQuitin (14mg/24 val.). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu manote, kad NiQuitin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Visais atvejais, bandant mesti rūkyti ir vartojant NiQuitin pleistrų, būtina visiškai nerūkyti. Net surūkius tik vieną cigaretę, tikimybė mesti rūkyti mažėja. Kartu su nikotino pleistrais negalima vartoti jokių kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos.Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvo amžiaus pacientusJei surūkote daugiau kaip 10 cigarečių per parą, reikia gydytis tokia tvarka:

pirmąjį etapą 6 savaites vartojama NiQuitin 21 mg/ 24 val.;

antrąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val.;

trečiąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val.Jei surūkote 10 ar mažiau cigarečių per parą, gydytis pradedama nuo antrojo etapo:

antrąjį etapą 6 savaites vartojama NiQuitin 14 mg/ 24 val.;

trečiąjį etapą 2 savaites vartojama NiQuitin 7 mg/ 24 val.Norint, kad gydymas būtų veiksmingas, reikia nuosekliai laikytis dozės mažinimo plano.Vis dėlto NiQuitin pleistrų nepatartina vartoti be pertraukos daugiau kaip 10 savaičių. Jei vėl pradėjote rūkyti, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, ką reikėtų daryti, kad kitas NiQuitin vartojimo kursas būtų veiksmingesnis.Tam, kad NiQuitin pleistras gerai priliptų, jį reikia klijuoti ant švarios, sausos ir neplaukuotos odos. Pleistro nepatartina klijuoti ant vietų, kur oda raukšlėjasi (pvz., ant sąnarių) arba lankstosi judant. Taip pat nereikėtų klijuoti ant paraudusios, pažeistos ar sudirgintos odos.Neišimkite NiQuitin pleistro iš sandaraus apsauginio paketėlio, kol nesate pasirengę jo vartoti.

Atsargiai, kad nepažeistumėte pleistro, nukirpkite išilgai punktyrinės linijos ir atidarykite paketėlį.

Atsargiai išimkite pleistrą. Lipniąją sidabro spalvos pleistro pusę, kuria jis klijuojamas ant odos, dengia permatomas apsauginis sluoksnis.Laikydami pleistrą šia puse prieš save, nuplėškite pusę jo apsauginio sluoksnio (pradėkite nuo vidurio). Laikydami už išorinio pleistro krašto, nuplėškite kitą apsauginio sluoksnio pusę (sidabro spalvos pusės stenkitės neliesti).NiQuitin pleistrą tuoj pat priklijuokite lipniąja puse prie odos, stipriai prispauskite delnu ir palaikykite ne mažiau kaip 10 sekundžių. Patikrinkite, ar jis (ypač kraštai) gerai prilipo.Klijuodami NiQuitin pleistrą, nelieskite akių ir nosies. Baigę šią procedūrą, visada nusiplaukite rankas vien vandeniu. Nevartokite muilo, nes jis gali didinti nikotino rezorbciją.Tinkamai priklijuotam NiQuitin pleistrui vanduo nekenkia. Su priklijuotu pleistru galima neilgai maudytis vonioje, plaukioti ar praustis po dušu.Kaip pakeisti pleistrą

Naujas pleistras klijuojamas vieną kartą per parą, maždaug tuo pačiu laiku (geriausia vos pabudus). Kiekvieną kartą pleistrą reikia klijuoti ant kitos odos vietos. Neklijuokite jo toje pačioje vietoje nepraėjus 7 paroms.Nuėmę pleistrą, sulenkite jį pusiau (lipniąja puse į vidų) ir įdėkite į paketėlį, iš kurio išėmėte naują pleistrą. Paketėlį su naudotu pleistru išmeskite vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.NiQuitin pleistrai paprastai gerai prilimpa prie odos, tačiau kartais gali atsiklijuoti. Jei jis nukrenta per anksti, priklijuokite naują ant kitos neplaukuotos, švarios ir sausos odos vietos. Toliau pleistrus vartokite kaip nurodyta.Jei norite, prieš miegą pleistrą galite nuimti (palaikę apie 16 valandų), o pabudę prisiklijuoti naują. Tačiau jį laikant 16 valandų, lėčiau silpnėja potraukis rūkyti pabudus, kurį jaučia kai kurie rūkaliai.Ką daryti pavartojus per didelę NiQuitin dozę?

Vienu metu negalima klijuoti daugiau kaip vieno pleistro. Per didelis nikotino kiekis gali pakenkti. Priklijavus keletą pleistrų ir kartu vartojant kitų nikotino turinčių preparatų, pvz., kramtomosios gumos, arba toliau rūkant, galima perdozuoti nikotino.Šie pleistrai netinka vaikams ir retkarčiais rūkantiems ar nerūkantiems žmonėms, nes yra rizika perdozuoti nikotino.Jei manote, kad perdozavote nikotino, arba jei vaikas nurijo ar prisiklijavo NiQuitin pleistrą, nuplėškite jį (juos) nuo odos, nuplaukite ją vien vandeniu ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei įmanoma, parodykite gydytojui šio vaisto pakuotę arba pakuotės lapelį.Pamiršus pavartoti NiQuitin

Jei užmiršote pakeisti pleistrą reikiamu laiku, pakeiskite jį, kai tik apie tai prisiminsite, o vėliau pleistrus vartokite kaip nurodyta

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *