Nisatlex (10mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Adamed Sp. z o.o.
Veiklioji medžiaga: Rozuvastatinas
Stiprumas: 10mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai

Nisatlex priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei.

Jums paskirta vartoti Nisatlex, nes

Jūsų kraujyje yra padidėjusi cholesterolio koncentracija. Tai reiškia, kad yra rizika, kad Jus gali ištikti miokardo infarktas arba insultas.

Jums paskirtas vartoti statinas, nes dietos pakeitimas ir didesnis fizinis krūvis nepakankamai sureguliavo cholesterolio koncentracijas. Turite ir toliau laikytis cholesterolio koncentracijas mažinančios dietos ir mankštintis vartojant Nisatlex.

Arba

Yra kitų veiksnių, kurie didina riziką, kad Jus gali ištikti miokardo infarktas, insultas arba susijęs sveikatos sutrikimas.

Miokardo infarktas, insultas ir kiti sveikatos sutrikimai gali pasireikšti dėl ligos, kuri vadinama ateroskleroze. Aterosklerozė pasireiškia dėl riebiųjų medžiagų sankaupų arterijose.

Kodėl svarbu nenutraukti Nisatlex vartojimo

Nisatlex vartojamas riebalinių medžiagų, kurios vadinamos lipidais (pagrindinė iš jų – cholesterolis), koncentracijai kraujyje reguliuoti.

Kraujyje yra skirtingų rūšių cholesterolio – „blogojo“ (MTL cholesterolio) ir „gerojo“ (DTL cholesterolio).

Nisatlex gali mažinti „blogojo“ ir didinti „gerojo“ cholesterolio koncentraciją.

Vaistas slopina „blogojo“ cholesterolio gamybą organizme ir gerina organizmo gebėjimą šalinti jį iš kraujo.

Dauguma žmonių dėl didelės cholesterolio koncentracijos nepatiria jokių savijautos pokyčių, nes šis padidėjimas nesukelia simptomų. Vis dėlto negydant, ant arterijų sienelių formuojasi riebiųjų medžiagų sankaupos ir susiaurina kraujagyslių spindį.

Kartais kraujagyslės, kurių spindis yra susiaurėjęs, gali užsikimšti, todėl nutrūkti kraujo tiekimas į širdį ar smegenis ir pasireikšti miokardo infarktas arba insultas. Mažindami cholesterolio koncentraciją, galite sumažinti miokardo infarkto, insulto arba susijusių sveikatos sutrikimų riziką.

Nisatlex būtina toliau vartoti net cholesterolio koncentracijai sunormalėjus, kadangi šis vaistas apsaugo nuo pakartotino cholesterolio koncentracijos padidėjimo ir riebiųjų medžiagų sankaupų formavimosi. Šio vaisto vartojimą vis dėlto reikia nutraukti, jeigu tai padaryti nurodo gydytojas, arba jeigu jį vartojanti moteris pastoja.

Nisatlex (10mg). Vartojimas

Nisatlex visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprasta dozė suaugusiesiemsJeigu vartojate Nisatlex dėl to, kad yra padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyjePradinė dozė

Iš pradžių būtina vartoti 5 mg arba 10 mg Nisatlex dozę (net jeigu anksčiau vartojote didesnę kito statinų grupės vaisto dozę). Pradinė dozė priklauso nuo:

- cholesterolio koncentracijos kraujyje;

- širdies priepuolio ar insulto rizikos;

- ar yra veiksnių, didinančių šalutinio poveikio pavojų.

Kokia Nisatlex pradinė dozė Jums tinkamiausia, patars gydytojas.Gydytojas gali nuspręsti skirti Jums mažiausią (5 mg) dozę, jeigu:

- esate kilęs iš Azijos (Japonijos, Kinijos, Filipinų, Vietnamo, Korėjos arba Indijos);

- esate vyresni kaip 70 metų;

- sergate vidutinio sunkumo inkstų liga;

- yra pavojus Jums susirgti miopatija (ši liga pasireiškia raumenų skausmu).Dozės didinimas ir didžiausia paros dozė

Gydytojas gali nuspręsti didinti Nisatlex dozę iki Jums reikiamos. Jei iš pradžių vartojote 5 mg, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti šią dozę iki 10 mg, paskui – iki 20 mg, vėliau – prireikus iki 40 mg. Jei iš pradžių vartojote 10 mg dozę, gydytojas gali nuspręsti padvigubinti ją iki 20 mg, paskui – prireikus iki 40 mg. Dozė koreguojama kas 4 savaites.Didžiausia Nisatlex paros dozė – 40 mg. Ji skiriama tik tada, kai cholesterolio koncentracija kraujyje ir širdies priepuolio arba insulto rizika yra didelė, o cholesterolio koncentracija pakankamai nesumažėja vartojant 20 mg dozę.Jeigu vartojate Nisatlex miokardo infarkto, insulto arba susijusių sveikatos sutrikimų rizikai mažinti

Rekomenduojama dozė yra 20 mg per parą. Vis dėlto gydytojas gali nuspręsti skirti mažesnę dozę, jeigu yra kokių nors anksčiau išvardytų veiksnių.Kaip gerti šias tabletes?

Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu.Nisatlex geriamas 1 kartą per parą, bet kuriuo paros laiku.

Stenkitės šias tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku (tai padės prisiminti).Reguliarus cholesterolio koncentracijos tyrimas

Svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų patikrinti, ar cholesterolio koncentracija kraujyje pasiekė reikiamą ir tokia išliko. Gydytojas gali nuspręsti didinti Nisatlex dozę iki Jums reikiamos.Pavartojus per didelę Nisatlex dozę

Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.Jei nuvykote į ligoninę arba gydotės nuo kitos ligos, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Nisatlex.Pamiršus pavartoti Nisatlex

Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.Nustojus vartoti Nisatlex

Jei Nisatlex vartojimą norite nutraukti, apie tai pasakykite gydytojui. Šio vaisto nevartojant, cholesterolio koncentracija kraujyje gali vėl padidėti

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *