Nitromint (2,6mg)

0
+0 -0

Gamintojas: EGIS PHARMACEUTICALS PLC.,
Veiklioji medžiaga: Glicerolio trinitratas
Stiprumas: 2,6mg
Grupė: Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Receptiniai, Kompensuojamieji

Glicerolio trinitratas, veikdamas kraujagyslių lygiuosius raumenis, jas išplečia. Jis plečia periferines venas ir arterijas, taip pat ir širdies vainikines kraujagysles, tokiu būdu mažindamas širdies darbą, prieškrūvį ir pokrūvį bei širdies deguonies poreikį, kartu gerina širdies vainikinę kraujotaką, išeminio miokardo oksigenaciją, širdies darbą ir fizinio krūvio toleravimą.

Nitromint pailginto atpalaidavimo tabletės yra lėto atpalaidavimo glicerolio trinitrato preparatas, ilgai plečiantis širdies vainikines kraujagysles.

Šis preparatas netinka gydyti ūminiam krūtinės anginos (krūtinės skausmui) priepuoliui. Tokį priepuolį būtina gydyti greito veikimo preparatais.

Nitromint vartojamas:

  • krūtinės anginai (krūtinės skausmui) gydyti ir jos priepuolių profilaktikai;
  • pagalbiniam stazinio širdies nepakankamumo gydymui (kartu su rusmenės preparatais, diuretikais, AKF inhibitoriais ar arterijų plečiamaisiais preparatais).

Nitromint (2,6mg). Vartojimas

Nitromint visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nitromint dozė nustatoma individualiai, atsižvelgiant į Jūsų jautrumą glicerolio trinitratui, į ligos sunkumą bei simptomų pobūdį.

Tabletes reikia gerti prieš valgį, jų nekramtant, užgeriant nedideliu kiekiu vandens.

Įprasta pradinė dozė yra 1 tabletė 2 kartus per parą.

Šią dozę galima palaipsniui didinti iki 2–3 tablečių 2 kartus per parą.

Vaisto reikia gerti du kartus per parą – ryte ir ankstyvą popietę.

Jei priepuoliai (krūtinės skausmas) dažniausiai ištinka naktį, paros dozę lygiomis dalimis reikia gerti per du kartus: prieš miegą ir ryte.

Nitromint vartojimą reikia nutraukti palaipsniui mažinant dozę.

Glicerolio trinitrato saugumas ir veiksmingumas vaikams dar neįrodytas.

Pavartojus per didelę Nitromint dozę

Tuoj pat kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Pasiimkite šį pakuotės lapelį ir visas likusias tabletes, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

Perdozavimo simptomai gali būti mažas kraujospūdis, padažnėjęs (arba suretėjęs) širdies plakimas, odos paraudimas ir šiltumas, galvos skausmas ir svaigimas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, regos sutrikimas, alpulys, pykinimas, vėmimas, apetito nebuvimas, švokščiantis retas kvėpavimas, sumišimas.

Pavartojus per didelę dozę ar vaisto netyčia išgėrus vaikui, būtina nedelsiant kviesti gydytoją arba kreiptis į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Laukiant, kol atvyks pagalba, reikia atsigulti, pakelti aukščiau rankas ir kojas (pvz., ant pagalvių), gerti skysčių.

Pamiršus pavartoti Nitromint

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Kitą dozę gerkite ir toliau šio vaisto vartokite įprasta tvarka.

Nustojus vartoti Nitromint

Nitromint reikia vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Vaisto vartojimą nutraukus per anksti, gali atsinaujinti ligos, nuo kurios jis buvo vartojamas, simptomai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *