NODOM

0
+0 -0

Gamintojas: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
Veiklioji medžiaga: Dorzolamidas
Stiprumas: 20mg/ml
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

NODOM yra oftalmologinis vaistas, kuriame yra veikliosios medžiagos dorzolamido. Dorzolamidas priklauso vaistų, vadinamų karboanhidrazės inhibitoriais, grupei.

NODOM galima vartoti padidėjusiam spaudimui akyje (-se) mažinti ir glaukomai gydyti.

Galima vartoti vien tik NODOM arba jo ir kitų akispūdį mažinančių vaistų (vadinamųjų beta adrenoblokatorių).

NODOM. Vartojimas

NODOM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tinkamą dozę ir gydymosi trukmę nustatys gydytojas.Jei vartojama vien NODOM, įprasta dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-s) tris kartus per parą, pvz., ryte, dieną ir vakare.Jei gydytojas NODOM Jums skyrė vartoti kartu su kitais spaudimą akyje (-se) mažinančiais vaistais, įprasta dozė yra vienas lašas į pažeistą akį (-s) du kartus per parą, pvz., ryte ir vakare.Jei kartu su NODOM vartojate kitų lašų akims, tarp jų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.Jeigu Jūs anksčiau vartojote kitokių akių lašų ir vietoj jų reikia pradėti vartoti NODOM, ankstesnių vaistų vartojimą nutraukite (po tos dienos rekomenduojamos dozės suvartojimo) ir kitą dieną pradėkite gydymą NODOM.Jei NODOM vartojate su kitais akių lašais, tarp skirtingų vaistų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.Nekeiskite NODOM dozės nepasitarę su gydytoju.Vartojimo metodasNODOM yra skirtas tik išoriniam vartojimui, jo lašinama į akį (-is).

Lašintuvo galu neprisilieskite prie akies, voko ar kitų paviršių, kadangi galite užteršti buteliuko turinį.Prieš vaistinio preparato lašinimą kruopščiai nusiplaukite rankas.

Nuo buteliuko nusukite dangtelį.

Atloškite galvą, piršto galiuku patraukite žemyn apatinį voką, kad tarp akies voko ir obuolio atsirastų maišelis.

Buteliuką apverskite ir nykščiu ar smiliumi atsargiai spauskite buteliuko sienelę tol, kol bus išspaustas ir į akį įkris vienas lašas. Lašintuvo galiuku nelieskite akies, voko ar kito paviršiaus. Jei lašas nepatenka į akį, lašinkite dar vieną.

Jei gydytojas nurodė vaistinio preparato lašinti į kitą akį, atlikite 3 ir 4 etape nurodytus veiksmus.

Lašintuvas yra sukurtas tiksliai dozuoti lašus, todėl jo angos platinti negalima.

Po lašinimo užsukite buteliuko dangtelį, bet ne per stipriai.Pavartojus per didelę NODOM dozę ar netyčia nurijus akių lašų

Jei įlašinote per daug lašų į akį ar netyčia nurijote šio vaisto, tuoj pat kreipkitės į gydytoją.Pamiršus pavartoti NODOMSvarbu NODOM vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

Jeigu pamiršote įsilašinti vaisto, tai padarykite iš karto prisiminę.

Vis dėlto, jei beveik laikas vartoti kitą dozę, praleistosios dozės nebelašinkite ir toliau vaisto vartokite taip, kaip nurodė gydytojas.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Nustojus vartoti NODOM

Jei būtina staiga nutraukti šio vaisto vartojimą, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *