NOFARDOM

0
+0 -0

Gamintojas: Adamed Sp. z o.o.
Veiklioji medžiaga: Klopidogrelis
Stiprumas: 75mg
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

NOFARDOM priklauso grupei vaistų, vadinamų antitrombocitiniais vaistiniais preparatais. Trombocitai yra labai mažos kraujo plokštelės (mažesnės už raudonuosius ir baltuosius kraujo kūnelius), kurios sulimpa kraujui krešant. Neleisdami joms sulipti antitrombocitiniai vaistai mažina galimybę susidaryti kraujo krešuliams (pasireikšti trombozei).

NOFARDOM vartojamas, kad nesusidarytų kraujo krešulių (trombų) sukietėjusiose kraujagyslėse (arterijose). Šis procesas vadinamas aterotromboze, jis gali sukelti insultą, širdies priepuolį ar net mirtį.

NOFARDOM jums paskirtas dėl to, kad nesusidarytų kraujo krešulių ir sumažėtų minėtų sunkių reiškinių pavojus, nes:

– Jūsų arterijos sukietėjusios (tai vadinama ateroskleroze) ir

– Jums anksčiau buvo širdies priepuolis, insultas ar sergate periferinių kraujagyslių liga, arba

– Jums jau buvo stiprus krūtinės skausmas, vadinamas nestabilia krūtinės angina, arba miokardo infarktas. Gydydamas tokią būklę, gydytojas į užsikišusią ar susiaurėjusią arteriją gal įstatyti stentą, kad būtų atkurta veiksminga kraujotaka. Gydytojas Jums taip pat gali paskirti acetilsalicilo rūgšties (daugelio vaistų sudėtyje esanti medžiaga, vartojama skausmui malšinti ir temperatūrai mažinti, taip pat ir apsaugoti nuo kraujo krešulių susidarymo).

NOFARDOM. Vartojimas

NOFARDOM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu Jums labai skaudėjo krūtinę (pasireiškė nestabili krūtinės angina arba ištiko širdies priepuolis), gydymo pradžioje gydytojas gali paskirti 300 mg (4 tabletes po 75 mg) vaisto dozę. Toliau įprastinė dozė yra viena 75 mg NOFARDOM tabletė per parą, kurią reikia gerti nepriklausomai nuo valgio kiekvieną dieną tuo pačiu metu.Vartokite NOFARDOM tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

Pavartojus per didelę NOFARDOM dozęDėl didesnio kraujavimo pavojaus reikia kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninės skubios

pagalbos skyrių.Pamiršus pavartoti NOFARDOMJei užmiršote išgerti vaisto, bet prisiminėte ne vėliau kaip po 12 valandų, iškart išgerkite praleistą dozę, o kitą gerkite įprastu laiku.Jei prisiminėte vėliau negu po 12 valandų, toliau vartokite po vieną dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę dozę.Nustojus vartoti NOFARDOMNenutraukite gydymo. Prieš liaudamiesi vartoti vaistą kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *